X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Pomiar dziecka na różnych usg
Odpowiedz

Pomiar dziecka na różnych usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 31 marca 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, w poniedziałek (24+5) byłam u swojego prowadzącego i dziecko miało 750g i takie pomiary:
    - BPD 6.28 (25+3)
    - HC 22.49 ( 24+4)
    - AC 20.28 (24+6)
    - FL 4.56 (25+1)
    Natomiast dzisiaj (25+3) byłam u innego lekarza bo dostałam zapalenia i u niego wymiary są dziwne - jakby dziecko urosło tylko w brzuchu, a kość udowa nawet się skurczyła - a waga 852g.
    - BPD 6.3 (25+4)
    - HC 22.94 (25+0)
    - AC 22.12 (26+4)
    - FL 4.53. (25+0)

    Pytanie, czemu ? ;) Czy to wynikac może tylko i wyłącznie z USG i ze sposobu mierzenia przez lekarza? Wizytę u swojego ginekologa mam w czwartek, mam nadzieję, że wszystko będzie ok... Przepływy miałam mierzone tydzień temu i były prawidłowe. :/ Od tygodnia leżę w łóżku , bo mam podejrzenia skracającej się szyjki (u mojego prowadzącego ma 3cm, a dzisiaj u tego drugiego lekarza miała 4cm o_O ). Dajcie znać co sądzicie, czy wg Was to tylko różnica w USG?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 marca 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    USG wylicza masę dziecka na podstawie objętości jego ciała, na którą największy wpływ mają obwody brzucha i głowy. Kość udowa nie mogła się skurczyć, mogła zostać inaczej zmierzona, co od razu rzuca się w oczy bo jest to błąd na poziomie 0,3 mm.. Wszystko jest w porządku.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 31 marca 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ;) najbardziej się martwię o ten pomiar HC, bo wg dzisiejszych badań odpowiada on tylko 14 centylowi :/ reszta koło 40-50. Czy to źle?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 marca 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak chcesz miec ksiazkowe dziecko zgodnie z podanymi statystykami to powinnas sie martwic, a jesli potrafisz zrozumiec I zaakceptowac, ze ludzie sa rozni tak Sami w brzuchu jak i poza nim to nie :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 31 marca 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. ;) Wszystko jasne ;) a jak już jesteś w tym temacie, to może Ty mi coś doradzisz? Czy masz sposoby na pieczenie pochwy i sromu, aby jakoś wytrzymać do czwartku? Wtedy mam wizytę u swojego gin (może.sie uda na środę przyspieszyć), do tego czasu muszę jakoś wytrzymać. ;)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 marca 2018, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Dzięki za odpowiedź. ;) Wszystko jasne ;) a jak już jesteś w tym temacie, to może Ty mi coś doradzisz? Czy masz sposoby na pieczenie pochwy i sromu, aby jakoś wytrzymać do czwartku? Wtedy mam wizytę u swojego gin (może.sie uda na środę przyspieszyć), do tego czasu muszę jakoś wytrzymać. ;)

    Jesli to infekcja to Ci nie pomoge - trzeba jak najszybciej udac sie do lekarza I zaczac brac leki. Na wlasna reke mix nie bierz. Z naturalnych spodobow to nasiadowki nad parzonym rumiankiem, nakraplanie bielizny olejkiem z drzewa herbacianego I zakwaszanie organizmu np. poprzez picie soku zurawinowego lub branie zuravitu. Aczkolwiek to nie zastapi wizyty.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ