X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr PROBLEM Z PRACODAWCĄ I ZWOLNIENIAMI
Odpowiedz

PROBLEM Z PRACODAWCĄ I ZWOLNIENIAMI

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ma90 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 4 listopada 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Panie. Oczekując już miesiąc czasu na pieniądze z ZUSU wybrałam się dzisiaj do nich osobiście dowiedzieć się o co chodzi. Pani poinformowała mnie, że od SIERPNIA!!! nie wpłyneło ani jedno zwolnienie! Dzwoniąc do pracodawcy dostałam informację,że księgowa przebywa w szpitalu, a wszystkie moje zwolnienia są u niej w biurze do którego nie mają dostępu! poinformowali mnie tylko, że w nablizszym czasie nie ma mozliwosci zeby je stamtąd zabrać. ZUS rozkłada ręce i mam czekać. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Jakie mogę podjąć kroki? Za trzy miesiące termin porodu i zakupy dla córeczki naglą.

    Monia
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 13 listopada 2016, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totalna nieodpowiedzialność pracodawcy.Zaświadczenie jest wystawiane przez lekarza z dwiema kopiami. On swój oryginał przekazuje też do ZUS, a kopię wręcza tobie, drugą kopię musi przechowywać przez 3 lata. Możesz próbować tędy, ponieważ niedostarczenie zwolnienia wystąpiło z przyczyn niezależnych od ciebie. Musisz sprawę wyjaśnić ponieważ ZUS ma prawo obniżyć świadczenie ze względu na niedostarczenie go w ciągu 7 dni od wystawienia. Ale jak wspomniałam to nie była twoja wina. Współczuję stresu.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • ma90 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 15 listopada 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwolnienia juz dostarczylam. Dzisiaj otrzymalam wiadomosc ze kolejny problem jest z drukiem z-3 i odesłali go do pracodawcy. Dziwi mnie to ze owy druk przegladaly dwie panie i nie mialy zadnych zastrzeżeń. Czyli czeka mnie kolejne opóźnienie. Jak tu się cieszyć zbliżającym sie narodzinami upragnionej córeczki?

    Monia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ