X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przezierność karkowa
Odpowiedz

Przezierność karkowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 6 października 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy którąś z Mam miała badanie przezierności i wyszło 2,1 ? Lekarz powiedział, że to za dużo i roznie może być. Usg ciężko było zrobić bo Maluszek nie chciał wspólpracować. Kość nosowa jest dobrze. Kazał powtórzyć badanie, Z tego co czytałam norma jest do 2,5, a lekarz powiedział ze jedna przezierność jest dobrze, druga za wysoka, wlasnie 2,1 a powinna byc 1 z kawałkiem. Wiecej nie chciala mówić- jedynie powtórzyć badanie. Czy ktoś miał podobną sytuacje ?

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • Baretka Debiutantka
    Postów: 12 8

    Wysłany: 6 października 2016, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni ,moja siostra miała takà sytuację. Kazali jej zrobić dodatkowe badania i nie potwierdziły i nie zaprzeczyły. Przezierność była w jej przypadku 2,1 jak u Ciebie. Maluch zdrowy się urodził.

  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 6 października 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to jakieś pocieszenie... jutro 3 USG pod rząd, tym razem inny lekarz

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • Baretka Debiutantka
    Postów: 12 8

    Wysłany: 6 października 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona bardzo się denerwowała do samego końca.Do tego jakieś badania miała robione za które sporo płaciła . I one nie dały jej jednoznacznej odpowiedzi. Ale wszystko ok się skończyło. Trzymam kciuki za Ciebie , bądź dobrej myśli.

    Reni1982 lubi tę wiadomość

  • Karla82 Nowa
    Postów: 5 11

    Wysłany: 13 października 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni1982 spokojnie; skoro dzidziuś nie chciał spokojnie leżeć pomiar mógł być niedokładny, a różnica 0,5-1mm niekiedy jest bardzo trudna do uchwycenia; poza tym ja mam na wyniku badań info, że norma dla 11-13,6 tyg ciąży jest do 2,5 mm (wg Nicolaidesa). Będzie dobrze :-) trzymam kciuki.

  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 19 października 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karla82 wrote:
    Reni1982 spokojnie; skoro dzidziuś nie chciał spokojnie leżeć pomiar mógł być niedokładny, a różnica 0,5-1mm niekiedy jest bardzo trudna do uchwycenia; poza tym ja mam na wyniku badań info, że norma dla 11-13,6 tyg ciąży jest do 2,5 mm (wg Nicolaidesa). Będzie dobrze :-) trzymam kciuki.


    U innego lekarza wyszło 2.0. a jak wróciłam ponownie do swojej to raz 1.9, a raz 2.1,
    lekarz wykluczył choroby.Mówi że synek zdrowy :)))

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • MikanKulta Przyjaciółka
    Postów: 101 32

    Wysłany: 19 października 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, jestem dopiero co po tych badaniach i lekarz powiedziała mi, że należy się martwić, kiedy przyziernosc osiąga 3 i więcej. Nie denerwuj się na zapas, tym bardziej, że nie można było precyzyjnie pobrać pomiarów, bo Maluszek się ruszał <3

    Reni1982, Kochająca Mama Ani lubią tę wiadomość

    3jgx3e3k5csktsth.png
  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 20 października 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jESTEM już dużo spokojniejsza, teraz tylko czekam na kolejną wizytę i pierwsze ruchy. 15 tydzien. Dziękuje za wsparcie :)

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • violas Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 7 listopada 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem teraz w 17 tygodniu ciąży bliźniaczej i na usg prenatalnych jedno z dzieciaków miało przezierność 2.9 a drugie 1.5. Byłam przerażona, zwłaszcza że amniopunkcja przy bliźniakach jest niebezpieczna. Czekałam na wyniki przesiewowe z krwi i okazało się że wyniki są bardzo dobre: ryzyko wystąpienia zespołu Downa 1:14000 , zespołu Edwarda 1:91000. Głowa do góry! Trzeba uzbroić się w cierpliwość i zawsze szukać dodatkowej opini innego lekarza bo niektórzy potrafią niestety tylko niepotrzebnie straszyć!

  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 29 listopada 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w 12 tygodniu i wyszło 2.2. Też myślałam, że to dużo jak na ten tydzień ale lekarz powiedział, że w porządku jest.

    mhsvi09k9an1legs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ja miałam wizyte wczoraj dzidziuś 62mm i przezierność 2,1. Lekarz powiedział, że jest to dobry wynik :)

  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 15 lutego 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Amelia25 :) mój dzidziuś ma 67mm i przezierność 1,6, będzie synuś a u Ciebie? Jak się czujesz? Ja od dzisiaj jestem już na zwolnieniu, miałam poważną infekcję z gorączką tydzień temu i lekarka dała mi zwolnienie na miesiąc. Później będę już przedłużała do porodu.

    Amelia25 lubi tę wiadomość

    zrz6i09kmg998aky.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 01:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larysa wrote:
    Hej Amelia25 :) mój dzidziuś ma 67mm i przezierność 1,6, będzie synuś a u Ciebie? Jak się czujesz? Ja od dzisiaj jestem już na zwolnieniu, miałam poważną infekcję z gorączką tydzień temu i lekarka dała mi zwolnienie na miesiąc. Później będę już przedłużała do porodu.

    Mdłości na szczęście przeszły w II trymestrze i będzie córa :) Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie. Ja też postanowiłam nie przemęczać sie i jestem na zwolnieniu prawie od początku, lekarz zapisał duphaston i aż do 18tc mam brać :)
    Zdrówka dużo!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 01:24

  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 3 marca 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tobie też:) rośnijmy:)

    zrz6i09kmg998aky.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ