X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Te ciążowe POŃCZOCHY
Odpowiedz

Te ciążowe POŃCZOCHY

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny.

    Z uwagi na spore zmiany naczyń krwionośnych idące w stronę żylaków (jeszcze sprzed ciąży, choć mam ledwo skończone 26 lat) dostałam (za 95 zł ;)) od naczyniowca pończochy uciskowe II stopnia kompresji. Rodzić też będę musiała w uciskowych pończochach. Dajcie znać, czy jest Wam bliski ten problem. Dziś pierwszy raz byłam na ciążowym pilatesie w tych uciskowcach. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, w kazdym razie wygodnie nie jest i zastanawiam się, czy na czas ćwiczeń nie lepiej je ściągać?

    Pozdrawiam
    Gapsy

  • alekswawr Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 listopada 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja siostra chodziła w nich normalnie i było wszystko, ale może najlepiej podpytać lekarza, on zawsze wie najlepiej :) Jakbyś chciała kupić dodatkową parkę to zamawiała z tego sklepu jak coś i była z nich zadowolona :D https://anti-med.pl/16-ponczochy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 08:50

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 20 listopada 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy wrote:
    Cześć, dziewczyny.

    Z uwagi na spore zmiany naczyń krwionośnych idące w stronę żylaków (jeszcze sprzed ciąży, choć mam ledwo skończone 26 lat) dostałam (za 95 zł ;)) od naczyniowca pończochy uciskowe II stopnia kompresji. Rodzić też będę musiała w uciskowych pończochach. Dajcie znać, czy jest Wam bliski ten problem. Dziś pierwszy raz byłam na ciążowym pilatesie w tych uciskowcach. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, w kazdym razie wygodnie nie jest i zastanawiam się, czy na czas ćwiczeń nie lepiej je ściągać?

    Pozdrawiam
    Gapsy

    a co masz na myśli pisząc "spore zmiany naczyń krwionośnych"? Bo kurcze ja od zawsze mam widoczne żyły (nie są to żylaki), ale mam też problemy z puchnięciem nóg i uczuciem ciężkości (w szczególności w upały), ale nie wiem czy Ty masz podobne problemy? czy już mam bardziej zaawansowane?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ