X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr twardy brzuch 16tc
Odpowiedz

twardy brzuch 16tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 20 marca 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki miałyście brzuch w 15, 16 tyg ciąży ? Czy byl on miękki czy raczej twardy?

  • kamila1991 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 20 marca 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas 18 tc i zaczyna twardnieć.. dopiero trzeci dzień to obserwuję i widzę, że nasila się to kiedy leżę na wznak..
    Jeśli zacznie się to nasilać na pewno zadzwonię o mojej ginekolog.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zaczął twardnieć właśnie w 17-18 tygodniu. Powiedziałam o tym lekarzowi, który najpierw sprawdził, czy twardnienia nie wpływają na szyjkę (jej twardość, długość, zamknięcie). Wszystko było ok, lekarz mówił, że macica po prostu ćwiczy i tak reaguje na bodźce - ruchy dziecka (nawet jak jeszcze ich nie czujemy), jak się podnosisz z łóżka, jak chodzisz. Ja miałam te twardnienia też jak leżałam, nawet w nocy, więc lekarz zalecił mi przyjmować magnez. Jakiś tydzień po rozpoczęciu przyjmowania te ściągania brzucha zdarzały się sporadycznie, 2-3x na dobę :)
    na najbliższej wizycie powiedz o tym lekarzowi, na pewno coś doradzi, będziesz spokojniejsza :)

    malami1 lubi tę wiadomość

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 22 marca 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również osberwuję twardnienie brzucha (kilka razy za dobę). Zaczęło się około 17tc-18tc. A co najdziwniejsze twrnieje mi brzuch raczej po bokach - jakby się stawiał :) Byłam u lekarza, z małą wszystko ok, szyjka również w porządku.

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 22 marca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też brzuch twardnieje. Biorę magnez i nospę

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • kamila1991 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wylądowaliśmy na oddziale przez twardnienia plus doszedł ból podbrzusza. Z dzieciątkiem wszytko ok, szyjka piękna 3,7cm.
    Kazali pić końską dawkę magnezu, Duphaston i Luteina dopochwowo. Pomaga, ale ciągle zdarzają się dni, że ciągnie w brzuszku. Najczęściej zbiega się to z aktywnością dziecka. Trzeba odpoczywać, obserwować, ale nie panikować ;)

  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz zalecil 3x1 asmag forte plus na noc 1nospa. i juz rano lepiej ale mam wrazenie ze to sprawa jelitowa bo po wizycie w wc jest o niebo lepiej :)

    6sutskjolve431gm.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ