X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Witaminy prenatalne plus magnez??
Odpowiedz

Witaminy prenatalne plus magnez??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Mam do Was pytanie. Od początku ciąży źle wyglądam. Pogorszyła mi się cera (min wyskoczyły suche skórki na skrzydełkach nosa) i strasznie wypadają mi włosy :/ czytałam że to może być brak magnezu. Wyniki mam dobre i biorę witaminki (lade vit) ale one zawierają tylko 75 mg magnezu (20% zapotrzebowania) i stad moje pytanie...
    czy mogę dodatkowo zażywać magnez? jeśli tak to z jakiej firmy polecacie najbardziej?
    Z niecierpliwością czekam na odpowiedz

    Jolka1928
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne ze możesz :) mi gin od samego początku kazała brać 6 tabletek magnezu :) i zawsze pyta czy na pewno je biorę :)

    gosiunia lubi tę wiadomość

    201411191762.png
  • Kasha Autorytet
    Postów: 674 852

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie musi być akurat brak magnezu. Za cerę i całą resztę odpowiadają też inne witaminy. A przede wszystkim tryb życia. Stres, zanieczyszczenia.
    Jak masz bobry kompleks witamin, to może skuś się na kosmetyki? Bielenda ma dla mam fajne serie. Są to kosmetyki specjalistyczne i u mnie działają.

    34bw9jcgrkz3yjz6.png

    f2wlj44jlai3f3nz.png
    km5stv73nclev8zl.png
  • Ewelka II Przyjaciółka
    Postów: 104 106

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 tabletek? Dziennie?

    p19ucsqvfdttwcoy.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 19 września 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak 2 razy dziennie po 3 tabletki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 14:49

    201411191762.png
  • Dzialena Koleżanka
    Postów: 37 18

    Wysłany: 20 września 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiele dziewczyn bierze magnez w ciazy.
    Ja również zażywam trzy tabl magne-b6 dziennie plus 1 tabl pregna plus i 1 tabl żelaza dziennie. Moja Pani dr zaleciła mi magnez na bóle brzucha a żelazo kiedy morfologia troszke spadła w 5 miesiacu i czujemy sie z moja Maleńka bardzo dobrze :)

    Magnez niektórzy lekarze zalecaja profilaktycznie w ciazy ale najlepiej skonsultuj sie ze swoim lek.

    gosiunia lubi tę wiadomość

  • Auro Ekspertka
    Postów: 195 239

    Wysłany: 16 października 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja się ostatnio pytałam mojego lekarza czy brać jakieś tabletki to mi odpowiedział, że "na pewno mi nie zaszkodzą", więc się dopytuję "czy pomogą", a on na to, że jeżeli normalnie się odżywiam,dobrze się czuję, mam dostęp do warzyw i owoców to dodatkowe suplementowanie nie jest konieczne. Także każdy przypadek jest inny i najlepiej się skonsultować.

    cb7w9jcgbhi8rlpi.png
    zpbnvcqggsk02ljs.png
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 3 listopada 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Zaczęłam się właśnie zastanawiać nad witaminami prenatalnymi i dodatkowo braniu magnezu, bo tak jak piszecie w tych witaminach jest zwykle mało magnezu a ja wiem że mi go brakuje. Tylko teraz mam problem, jaki magnez? Bo zwykle wszystkie mają witaminę b6 a to już jest w suplemencie... nie chcę przedawkować... Pytała któraś z was ginekologa o to? Jaki dodatkowo magnez bierzecie?

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • littletwig Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 3 listopada 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój powiedział ze mam brać 3 tabletki magne b6 i jabłko zamiast suplementacji witaminami w tabletkach które nie wchłoną się jak prosto z warzywka czy owocu. Codziennie pijemy soczek z wyciskarki warzywny lub owocowy, w ciągu dnia zupa i urozmaicone posiłki i powinno być OK :)

    littletwig
  • agu Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 4 listopada 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z tym magnezem i innymi witaminami czy mikroelementami to proponuje rzucic okiem na zalecane dawki dla kobiet w ciazy (czesto sa na opakowaniach tabletek prenatalnych) i brac tabletki w zaleznosci od tego - trzeba sobie przeliczyc ile mg/tabletek trzeba brac, zeby bylo akurat.

    Dodatkowo warto zwrocic uwage na to zeby nie brac suplementow wapnia i zelaza jednoczesnie, bo beda sie zle wchlaniac. Najlepiej zrobic sobie jakies 2-3 godziny prerwy. No i zelazo popijac woda lub sokiem pomaranczowym, ale nie mlekiem. Najlepiej przez te 2-3 godziny ograniczyc nabial i to co potencjalnie zawiera wapn.

  • Kordelka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz.Ja caly czas zazywac, ale to ze wzgledu na skurcze i miala inne wyrazne objawy niedoboru (np. skakanie miesni).

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To są właśnie uroki ciąży innym kobietom się cera poprawia a po porodzie jest cała obsypana trądzikami itp. Mnie wypadały włosy na początku ciąży i cera też mi się pogorszyła w ogóle jakoś skóry też. Lekarz mnie uspokoił że to wszystko wróci do normy. Karmienie piersią też może się do tego przyczynić. Moje drogie jak urodzimy nasze piękności i odstawimy je od karmienia to możemy zażywać skrzyp tak że nie jest tak źle ale trzeba sporo przeczekać. Możemy oczywiscie ratować się witaminami i żyć z nadzieją że pomogą:) Każda ma z nas inną naturę i inny organizm dlatego niektórym to nawet i witaminy nie pomogą. Wg zabobonów podobno której cera "zbrzydła" to ma podobno córeczkę... hmm.. u mnie cera ładna w ciąży po I trymetrze i córkę miałam:P


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Asiula1986 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zalecil brac 6 tabletek magnezu dziennie(3 razy dziennie po 2 tabl).powiedzial ze poniewaz biore suplementy dla kobiet w ciazy (femibion)to najlepiej przyjmowac dodatkowy magnez bez wit.B6. Zalecil Magnezin:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi również lekarz zalecił magne b6 3x1 :)

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 13 lutego 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój gin zalecił mi właśnie magnez B6
    Co jeden to inaczej...:/
    Miałam brać 4 tabletki dziennie ale rozmawiałam z moją bratową,która jest położną i od lat pracuje w szpitalu to mówiła,że to bardzo duża dawka i powyżej 4 tabletek magnezu powinno się brać w takich przypadkach jak są mocne skurcze np łydek i nie można normalnie przez to funkcjonować.

    Poza tym pamiętajcie,że nadmiar witamin jest gorszy niż niedobór.

    Na opakowaniu jest wyraźnie napisane,żeby nie przekraczać zalecanej dawki czyli jedna dziennie. Też biore Femibion i do tego jedna tabletka magnezu i 3 razy Biofer. W zupełności taka dawka wystarczy. Tym bardziej,że reszta witamin jest w produktach spożywczych.

    A i dodam jeszcze,że wyniki morfologia i mocz mam ok więc nie widzę sensu przejadania się magnezem.
    Asiula1986 wrote:
    Mi lekarz zalecil brac 6 tabletek magnezu dziennie(3 razy dziennie po 2 tabl).powiedzial ze poniewaz biore suplementy dla kobiet w ciazy (femibion)to najlepiej przyjmowac dodatkowy magnez bez wit.B6. Zalecil Magnezin:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2015, 18:19

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • agawera Autorytet
    Postów: 1672 720

    Wysłany: 17 lutego 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy na biodro może pomoc magnez w witaminach dla ciężarnych ?

    km5stv73wsegzrx0.png
    06fd4202d9.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 17 lutego 2015, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na biodro?

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 20 lutego 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku ciąży biorę magneB6 i on jest najlpeszy dla kobiet w ciąży.. przede wszystkim jest przebadany klinicznie i ma lepszą wchłanialność niż te tanie suplementy diety..
    Jeśli chodzi o suchą skórę włosy i paznokcie też miałam taki etap mimo brania magnezu.. także myślę że to raczej od braku witamin...
    ja uzupełniłam swoje braki lepszymi witaminami i sokami owocowymi świeżo wyciskanymi i poprawę zauważyłam już po 2 tyg ;)

    a jeśli chodzi o biodro to chyba magnez nie ma z tym nic wspólnego..
    nie wiem co agawera masz na myśli... jeśli cię boli biodro to dużo odpoczynku a jak nie przejdzie to może ortopeda ?

    Martika87 lubi tę wiadomość

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • agawera Autorytet
    Postów: 1672 720

    Wysłany: 21 lutego 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie chodzi o to że ciągle leże mam problem ze wstaniem , chodzeniem i zastanawiam sie czy pomoże mi magnez ?

    km5stv73wsegzrx0.png
    06fd4202d9.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 21 lutego 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnez działa na skurcze.
    Skonsultuj sie z lekarzem- na forum antidotum nie znajdziesz :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ