X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr wyrzynająca się ósemka w 13 t.c.
Odpowiedz

wyrzynająca się ósemka w 13 t.c.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 14 lutego 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z was miała problem z wyrzynającą się ósemką w czasie ciąży? Ja niestety mam krzywo rosnące ósemki i 2 nadają się do chirurgicznego usunięcia ( bo same nie wyjdą), 1 wyrosła prosto a 1 już usunęłam przed ciążą. Niestety jedna z tych krzywych teraz zaczęła mi się odzywać ( co jakiś czas się odzywa), mam lekki szczękościsk, ból ale do wytrzymania - nie muszę brać przeciwbólowych i nie wiem czy to przeczekać czy iść znowu do stomatologa? Piszę znowu bo najlepsze jest to, ze dokładnie 3 dni temu byłam na kontrolnej wizycie u dentysty i Pani była zachwycona, ze wszystkie zęby mam zdrowe, dziąsła bez stanu zapalnego itd. I to jest prawda bo rzeczywiście zęby mam dość mocno i raczej niepsujące się tylko te cholerne ósemki. Najlepsze jest to, ze jak wróciłam z gabinetu to po południu w domu coś mnie zaczęło uwierać w okolicy 8 i aż się zastanawiam czy dentystka jak sprawdzała mi te zęby to podrażniła mi trochę dziąsło i "pobudziła" znów 8 do działania? No bo dziwny zbieg okoliczności, że przed wizytą i w czasie wizyty było wszystko w porzadku a później nagle problemy się pojawiły. Boję się, zeby stan zapalny się nie rozwinął i nie wiem czy mam tam iść znowu i przepisze mi antybiotyk czy czekać :/

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • ewelia Koleżanka
    Postów: 79 8

    Wysłany: 18 marca 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche czasu minęło, mam nadzieję że Twoje zęby przestały się wyrzynać/albo wreszcie wyrosły? Ja niestety przechodziłam przez to 2tygodnie temu. Ból niesamowity, dziąsło opuchnięte tak, że ust nie mogłam domknąć/otworzyć i co za tym idzie-jeść normalnie. Jadłam tylko po 'drugiej stronie' i nie do końca mogłam gryźć. Po 1szej wizycie u dentystki, po nieprzespanej nocy wydawało mi się że jest tylko gorzej. Nie zjadłam ani 1 tabletki przeciwbólowej ze względu na zdrowie dziecka, ale był to dla mnie ciężki czas..co zjadłam, zaraz szłam myc zęby, płukałam płynem Listerine i co jakiś czas masowałam dziąsło szczoteczką-ulga tylko na chwilę. Wytrzymałam tak tydzień czasu. Po tygodniu pojawiła się ropa..poszłam tym razem do innej- 'swojej' dentystki. Przede wszystkim dokładnie oczyściła kieszonke czego nie zrobiła tamta pani i costam nałożyła. Juz po wizycie było mi lepiej i jak na razie cisza:)

    ex2b2n0az5d0t4z9.png
  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na początku pierwszej ciąży zaczęła wyrzynac mi się lewa dolna 8, ale zatrzymała się, nie miałam z nią żadnego problemu, a po porodzie ja usunelam. Teraz jestem w drugiej ciąży i moja prawa dolna 8 ujrzała światło dzienne. Noszę jednak aparat ortodontyczny i ze względu na brak 6, postanowilysmy z ortodonta ja zachować. Moja rada jest taka, że jeśli wasze 8 wyrzna się, to nie oszczedzajcie jej, tylko mocno czysccie, aby nie pozostawały resztki jedzenia i nie zrobił się stan zapalny.

    ewelia lubi tę wiadomość

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ