Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Wyzsze cisnienie nagle od 20 tyg ciazy
Odpowiedz

Wyzsze cisnienie nagle od 20 tyg ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2025, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy tak jest i tym sie nie przejmowac ale juz drugi raz zdarza mi sie zle samopoczucie odkad skonczylam 20 tydz ciazy. Zwykle moje cisnienie bylo niskie,max 100/60 a od kilku dni mam do 120,80 a w przychodni 130/90. Bole glowy prawie codziennie i czasem q ciagu dnia nagle jak sie zaczynam wiecej ruszac to zle sie poczuje,mdlosci,sennosc,zmeczenie i czuje ze cisnienia dostaje.pije wode ale musze sie raczej polozyc bo serce zaczyna walic. Czy to sa objawy paniki? Czy skad moze sie wziasc takie czasem bardzo zle samopoczucie w ciagu dnia? Dodam ze stresowalam sie caly pierwszy trym bo czekalam na usg ale wtedy czulam sie lepiej.

  • Anka657 Autorytet
    Postów: 578 1238

    Wysłany: 4 marca 2025, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też tak to wyglądało, aktualnie biorę leki na ciśnienie i organizm się wyciszył. Puls też spadł, a potrafił być ponad 100

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Czekamy na Kubusia 🩵

    Od 32+0 w szpitalu- odpłynięcie wód płodowych. Walczymy o każdy dzień! ♥️

    preg.png
  • Blackapple Autorytet
    Postów: 1646 1019

    Wysłany: 6 marca 2025, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janette wrote:
    Nie wiem czy tak jest i tym sie nie przejmowac ale juz drugi raz zdarza mi sie zle samopoczucie odkad skonczylam 20 tydz ciazy. Zwykle moje cisnienie bylo niskie,max 100/60 a od kilku dni mam do 120,80 a w przychodni 130/90. Bole glowy prawie codziennie i czasem q ciagu dnia nagle jak sie zaczynam wiecej ruszac to zle sie poczuje,mdlosci,sennosc,zmeczenie i czuje ze cisnienia dostaje.pije wode ale musze sie raczej polozyc bo serce zaczyna walic. Czy to sa objawy paniki? Czy skad moze sie wziasc takie czasem bardzo zle samopoczucie w ciagu dnia? Dodam ze stresowalam sie caly pierwszy trym bo czekalam na usg ale wtedy czulam sie lepiej.

    120/80 to jest optymalne ciśnienie, 130/90 to już dość wysokie, ale jeszcze się mieści w normie (ja w przychodni zawsze mam za wysokie np wczoraj 142/85, a w domu 110/70, podobno to efekt białego fartucha) i też jest tak, że fizjologicznie chyba do jakiegoś 20-22 tygodnia jest niższe ciśnienie a potem się normuje.
    No ale te bóle głowy i walenie serca to trochę niepokojące, pytałaś o to lekarza?

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2025, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blackapple wrote:
    120/80 to jest optymalne ciśnienie, 130/90 to już dość wysokie, ale jeszcze się mieści w normie (ja w przychodni zawsze mam za wysokie np wczoraj 142/85, a w domu 110/70, podobno to efekt białego fartucha) i też jest tak, że fizjologicznie chyba do jakiegoś 20-22 tygodnia jest niższe ciśnienie a potem się normuje.
    No ale te bóle głowy i walenie serca to trochę niepokojące, pytałaś o to lekarza?
    Dziekuje za odpowiedz. Do lekarza jade w piatek,zamierzam sie o to wlasnie wypytac. Troszke sie przestraszylam jak przeczytalam ze w tym wieku jest podwyzszone ryzyko preeklampsji. Tego sie caly czas obawiam.Nie jestem w Polsce i tutaj z usg pierwszego tsk na szybko sprawdzonego tylko podali parametry dziecka. Odnosnie zagrozenia preeklampsja nic. Dostalam od poloznej aspiryne w malej dawce lecz byl to juz 18 tydz prawie,dlatego obawiam sie czy nie za pozno.We wtorek mam kolejne usg i mam nadzieje ze cos powiedza na temat przeplywow.

  • Blackapple Autorytet
    Postów: 1646 1019

    Wysłany: 6 marca 2025, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janette wrote:
    Dziekuje za odpowiedz. Do lekarza jade w piatek,zamierzam sie o to wlasnie wypytac. Troszke sie przestraszylam jak przeczytalam ze w tym wieku jest podwyzszone ryzyko preeklampsji. Tego sie caly czas obawiam.Nie jestem w Polsce i tutaj z usg pierwszego tsk na szybko sprawdzonego tylko podali parametry dziecka. Odnosnie zagrozenia preeklampsja nic. Dostalam od poloznej aspiryne w malej dawce lecz byl to juz 18 tydz prawie,dlatego obawiam sie czy nie za pozno.We wtorek mam kolejne usg i mam nadzieje ze cos powiedza na temat przeplywow.

    Ja mam ryzyko preeklampsji 1:23 czy jakoś tak a mam 29 lat, także niekoniecznie wiek może grać główną rolę, u mnie to raczej genetyczne obciążenie nadciśnieniem miało wpływ na ten wynik (chociaż ja sama nadcisnienia nie mam), a jak bierzesz aspirynę to spoko, nie stresuj się tym za bardzo, bo to na pewno nie pomoże ;)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ