X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Za niski poziom płynu owodniowego (AFI)
Odpowiedz

Za niski poziom płynu owodniowego (AFI)

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • pralinek2 Koleżanka
  Postów: 49 19

  Wysłany: 20 maja 2015, 09:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześc Dziewczyny!
  Byłam wczoraj na wizycie u mojej gin i stwierdziła, że wg pomiarów płyn owodniowy jest w normie, tj. 9cm, ale wg niej powinno byc go więcej... Co prawda powiedziała, że może to byc spowodowane ułożeniem płodu, bo ostatnio na wizycie było ułożenie główkowe, a wczoraj było miednicowe i dlatego byc może obraz USG pokazuje małą ilośc tego płynu... Przepisała mi tabletki Acard na zwiększenie przepływu krwi przez pępowinę i kazała koniecznie pójśc do szpitala, żeby wykonac próby na wody płodowe - w celu sprawdzenia, czy ich nie ubywa... Dodatkowo gin powiedziała żeby liczyc ruchu płodu w ciągu dnia i je zapisywac każdego dnia i pic dużo wody... Wizytę kontrolną mam w piątek. Byłam przerażona... Od razu pojechałam z mężem na to badanie i niby okazało się, że wynik mam ujemny, czyli nic nie wycieka. Dostałam też skierowanie na badanie krwi, tj. na morfologię i CRP. Wiecie może co to jest to CRP? I drugie pytanie, czy macie wskazane na biometrii płodu indeks płynu owodniowego (czyli AFI)?

  Znalazłam coś takiego na internecie na ten temat:

  "W przypadku wątpliwości, ocenia się indeks płynu owodniowego (AFI).
  Badanie indeksu płynu owodniowego polega na ocenie czterech największych "kieszonek" wód płodowych. Wynik jest sumą pomiarów najgłębszych zbiorników płynu owodniowego badanych w czterech kwadrantach macicy. Prawidłowo wynik AFI powinien mieścić się w przedziale 5-25. Jego wartość zmienia się wraz z wiekiem ciąży, początkowo rośnie, a następnie w ostatnich miesiącach ciąży maleje."

  eikt3a3ftl57j282.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 20 maja 2015, 09:58

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  CRP to białko, wynik wskazuje czy doszło do zakażenia bakteryjnego lub wirusowego.
  Jak byłam w szpitalu leżała ze mną kobieta z wysokim CRP 199, dostawała dożylnie antybiotyk (była w 9tyg ciąży)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ