X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Bóle, mrowienie i puchnięcie dłoni w nocy
Odpowiedz

Bóle, mrowienie i puchnięcie dłoni w nocy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • selavy84 Koleżanka
    Postów: 32 14

    Wysłany: 29 października 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, jestem tuż przed rozwiązaniem i mam problem ze snem. Mianowicie w nocy potwornie bolą mnie dłonie, czuję mrowienie całych dłoni, bardzo często bóle mam na nadgarstkach i w stawach. Czy któraś tak ma i zgłaszała lekarzowi? Ja byłam rozmawiać na ten temat, bo w pewnym momencie było to nie do zniesienia. Lekarka powiedziała, że nie widzi powodu do niepokoju, po prostu objaw ciąży i mam poczekać do porodu.

    Iwo33 lubi tę wiadomość

    p19ucsqvxiw6ruix.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja mam podobnie.
    Rano budzę sie z bólem nadgarstków, jeszcze tego nie konsultowałam z lekarzem.
    Podejrzewam, ze ma to związek z tym, ze być może zle w nocy układam ręce, zdarzy sie je przycisnąć i dlatego drętwieją mi nadgarstki, chyba nie ma to większego medycznego znaczenia, po prostu nasze ciało sie zmienia, mamy słabsze krążenie, obrzęki itp.

    nika77 lubi tę wiadomość

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 1 listopada 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak mam. Drętwieją i puchną mi nie tylko dłonie ale też stopy. Dwóch lekarzy i trzy położne są zdania, że organizm przygotowuje się do porodu i zatrzymuje wodę, brak ruchu w nocy powoduje zwiększenie obrzęków i to minie po porodzie. Na wszelki wypadek częściej robię badania moczu, żeby wykluczyć obecność białka i badam ciśnienie 2 razy dziennie (nadciśnienie, białko w moczu i opuchlizna to podstawowe objawy gestozy). Póki co wszystko gra, poza tym, że wyglądam jak balonik :-D

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 13:45

  • AKa28 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 3 listopada 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak mam, do tego mam podwyższone crp, więc boję się, że to zapalenie stawów.

  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 4 listopada 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam, Też tak mam, jestem w 31 tc i od tygodnia mam drętwienie rąk w nocy. Magnezu biorę sporo bo 600mg dodatkowo ze względu na moje dwa poronienia w zeszłym roku, dlatego wersja z uciskiem macicy jest tu bardzo prawdopodobna..

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 6 listopada 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AKa28 nie wiem jak z crp ale u mnie jest podwyższone ob i lekarze mówią, że to przez ciążę, może u Ciebie jest podobnie? U mnie hematolog podejrzewał problem ze stawami, jednak po badaniach okazało się, że to po prostu ciąża tak na mnie działa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2017, 13:40

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • AKa28 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 7 listopada 2017, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno crp też może być podwyższone przez ciążę, przynajmniej tak mówi dr Google;-)

  • Morrigan Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 27 listopada 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dochodzi do opuchlizny jeszcze obrzęk, który przenosi się z jednego palca na drugi aż do nadgarstka. Opuchnięte też stopy i twarz, dzwoniłam do lekarza, bo wizyta za tydzień i podobno to normalne...jestem w 32 tc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 16:38

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie opuchlizna jest ogromna i dotyczy nie tylko rąk i nóg, w zasadzie jestem cała spuchnięta. Najbardziej widać na twarzy (usta, worki pod oczami, powieki), dłoniach i stopach. Od kilku tygodni skarpetki pożyczam od męża (rozmiar 45, bo moje 38 tak mnie cisną, że nie idzie wytrzymać) i chodzę tylko w najbardziej zdeptanych i zniszczonych adidasach, bo nic innego nie mogę wcisnąć. Kontrolnie robię co tydzień badanie ogólne moczu, żeby sprawdzać, czy nie ma białka i 3 razy dziennie mierzę ciśnienie krwi, lekarz prowadzący obawiał się, że to może być gestoza, dlatego do porodu mam być pod zwiększoną kontrolą

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak samą ale jestem dopiero w 20 tygodniu. Nie podoba mi się to

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, po porodzie mija :D Jeszcze momentami czuję drętwienia w prawej dłoni, ale już dużo mniejsze niż w ciąży. Z każdym dniem jest coraz lepiej :)

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży też tak miałam. Drętwiały mi wszystkie palce u rąk, nie mogłam ich nawet zginać. To się nazywa zespół cieśni nadgarstka. Na jakiś czas przed porodem organizm zaczyna gromadzić więcej wody przez co gromadzi się ona też w stawach, uciska nerwy i stąd takie objawy. Po porodzie minęło jak ręką odjął.
    Teraz w drugiej ciąży mam to samo. Trzeba przeczekać.

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ