X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Dermatozy ciążowe!!
Odpowiedz

Dermatozy ciążowe!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy taki wątek już był ale postanowiłam założyć nowy !. Może opiszę swoją historie otóż od jakiś 2 tyg swędzi mnie okropnie skóra zaczęło się od brzucha dlatego myślałam , że to może rozstępy ale póżniej rozniosło się na resztę ciała. Gin prowadzący ciąże dał mi skierowanie na badania w kierunku cholestazy ciążowej ale wyszły prawidłowo. Pojawiła się wysypka( pokrzywka) i świąd się pogorszył dlatego poszłam do dermatolog i dostałam tabletki przeciwhistaminowe Rupafin i płyn Mediderm ale nie pomogło :-( Po kilku dniach udałam się do rodzinnego i dostałam tabletki Clatra i syrop HYDROXYZINUM Polfarmex ale mój gin kazał ich nie brać bo w ciąży nie jest wskazane tabletki doustne i przeciwhistaminowe..
    I nie wiem do dalej , jak sobie radzić z świądem ?? jak załagodzić ???
    Może któraś z Was ma podobne objawy ???

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ