X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Gbs
Odpowiedz

Gbs

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Wesoła Debiutantka
    Postów: 14 18

    Wysłany: 1 lipca 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mamusie ;) Czy któraś miała taką sytuację, ze w pierwszej ciąży miała Gbs dodatni a przy drugiej ujemny? Dwa razy powtarzalam teraz badanie i ujemny mam gbs a pierwszego syna rodzilam 2 lata temu i wtedy byl gbs dodatni... :/

  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 1 lipca 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co na to lekarz? Mi teraz nawet nie kazał badać gbs, bo w pierwszej ciąży był dodatni i myślałam, że rzeczywiście tak jest ale teraz już sama nie wiem

    Mika8 lubi tę wiadomość

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Wesoła Debiutantka
    Postów: 14 18

    Wysłany: 1 lipca 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz był zdziwiony i pielęgniarki z laboratorium też... Być może za pierwszym razem był jakiś błąd...:/

  • Rencia Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 19 lipca 2018, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pobrali GBS w 34 tygodniu- wyników jeszcze nie mam. Bedę je znała przy kolejnej wizycie.
    Ale lekarz bardziej skłania się ku cesarce ze względu na komplikacje więc i tak bede miała podany antybiotyk.

    Renia
  • HelaMagma Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wczoraj otrzymałam telefon, że pojawiły się w klinice moje wyniki badań gbs położna powiedziała, że muszę przyjechać po receptę "bo trzeba zaleczyć" oczywiście, że zaraz po otrzymaniu wyniku naczytałam się w internetach o tym i jestem zdziwiona, że lekarz przepisał mi antybiotyk na 8 dni plus globułki dopochwowe. Wiem z neta, że przy dodatnim gbs podaję się antybiotyk przed porodem. Z lekarzem będę widziała się za kilka dni bo jest teraz niedostępny (jakaś konferencja). Moje pytanie, czy przy badaniu gbs mogą wyjść jakieś inne infekcje?

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszym porodzie - GBS dodatni, na porodówce dostałam antybiotyk.
    Przy drugim porodzie - GBS ujemny
    Przy trzecim - też ujemny.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Idealna laktacja - kiedy, jak powstaje mleko i dlaczego warto kupić laktator?

Czy idealna laktacja istnieje? Tak! Ale czasami wymaga wsparcia. Są kobiety, dla których karmienie piersią jest zupełnie bezproblemowe. Wiele jednak świeżo upieczonych mam zmaga się z  problemami na początku swojej drogi laktacyjnej: zbyt mała produkcja pokarmu, nieefektywne ssanie przez dziecko, trudności z przystawianiem... O ile trudności z przystawieniem warto skonsultować z położną lub doradczynią, to problem ze zbyt małą ilością pokarmu można rozwiązać samodzielnie, wspomagając się laktatorem. O idealnej laktacji - kiedy i jak powstaje mleko w piersiach oraz czy warto kupić laktator i na co zwrócić uwagę przy wyborze.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ