X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Gbs, faktycznie dodatni?
Odpowiedz

Gbs, faktycznie dodatni?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Basia 543 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, w przychodni położna powiedziała mi, że wynik gbs jest dodatni, na wyniku nic nie ma napisane tylko organizm streptococcus agalactiae wzrost -, szczep -, ilość - i wykres antybiotyków każdy wrażliwy, czy to faktycznie dodatni wynik? :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz antybiogram i nazwę bakterii to wynik pozytywny. Najpierw identyfikuje się bakterię, a potem testuje na niej wrażliwość na dane antybiotyki. Nawet ta sama bakteria u różnych osób ma inną wrażliwość. U mnie np. wrażliwa jest tylko na jeden antybiotyk, także ten.

    Natomiast nie stresuj się - GBS ma 30% kobiet i nie jest to wielki problem przy porodzie - dostaniesz antybiotyk w trakcie porodu, a jak nie zdążysz i mały się zarazi to podadzą maluchowi i po sprawie.

    EDIT: dodam, że nawet przy pozytywnym GBS maluch może, ale nie musi zarazić się przy porodzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2019, 22:56

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Basia 543 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to że mam wszędzie - to znaczy, że mam jakąś ladgodniejsza odmianę niż inni co np maja wzrost +++?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia 543 wrote:
    A to że mam wszędzie - to znaczy, że mam jakąś ladgodniejsza odmianę niż inni co np maja wzrost +++?

    Ciężko mi się odnieść do tego, może nie zostało to sprawdzone, albo wypełnione. Generalnie jak jest robiony posiew i bakterii nie ma to napisane jest "Wynik: UJEMNY (-)", czy coś w ten deseń.

    W którym tygodniu jesteś? 35-37? Czy młodsza ciąża?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Basia 543 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 38+4, wynik był robiony w 36 tygodniu.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia 543 wrote:
    Jestem w 38+4, wynik był robiony w 36 tygodniu.

    Pytam bo ja tez miałam GBS, tyle, że jakoś chyba w I czy II trymestrze, a na koniec ciaży w III trymestrze okazało się, że GBS zniknął oO. Niestety w szpitalu i tak podali mi antybola, bo dla nich jeden wynik pozytywny w trakcie ciąży oznacza nosicielstwo i możliwy nawrót :/

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Basia 543 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ