X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr hemoroidy w ciąży
Odpowiedz

hemoroidy w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,
    czy Wy też macie z tym problem? jak sobie radzicie?
    Ja zaparć właściwie nie mam, kibelek zaliczam codziennie, często po 2 razy a i tak jeden sie pojawił i często wychodzi na zewnątrz :-( rzadko bo rzadko ale pobolewa. Nie wiem czy jakieś preparaty są wskazane w okresie ciąży?

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 13 lipca 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutaj znajdziesz coś na ten temat
    https://bellybestfriend.pl/forum/i-trymestr/hemoroidy,5103.html

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • kolet Koleżanka
    Postów: 47 5

    Wysłany: 17 lipca 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dziś lekarz zapisał procto glivenol na hemoroidy i mam nadzieję, że podziała.

    kolet
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam zapisany procto glivenol i nawet działa. Można też robić okłady z naparu z kory dębu - też działają.

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno rewelacyjnie działa cyklo 3 fort moja siostra przy 3 ciążach brała te tabletki przez tydzień i przez całą ciąże już się nie pojawiły wszystko znikło(jedyny lek który pomógł). Cenowo w granicach 30 zł ale podobno działa

    zuzka.mom lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 4 października 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo jak zuzka.mom niby chodzę regularnie na kibelek, ale i tak coś się pojawiło. Do wizyty u gina jeszcze sporo czasu, więc poszłam po poradę do pani z apteki. Dała mi jakiś avenoc bez recepty i bardzo łagodny. Powiem Wam, że stosuję codziennie na noc i jest ok. Nie czuję już tego dziada.

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Mini Mouse Autorytet
    Postów: 377 254

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! Ostatnio zdarzają mi się coraz częściej zaparcia. Wczoraj jak się wypróżniałam czułam jakby mi się skóra przecięła i na papierze widziałam dość sporą ilość krwi. W nocy jak poszłam się wysikać znów krew, ale już mniej. Bielizna czysta. Zastanawiam się czy to mogą być hemoroidy?? Nie towarzyszy temu żaden świąd ani nic... Pomocy, strasznie się denerwuję :(

    j36rxzdvom4rcj7o.png
    34bwskjojd5tec0q.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam podobnie na początku ciąży, później długo był spokój, teraz znów mnie dopadło też z krwawieniem i ból podczas oddawania stolca jakby mi tam coś pękało. Kiedyś lekarza pytałam, byłam nawet u proktologa. Wyleczyć się tego nie da, można jedynie podleczyć. Mój gin mówił mi że dopiero podczas porodu siłami natury dowiem się co to prawdziwe hemoroidy, parcie podczas porodu wzmaga hemeroidy i mogą się nawet uzewnętrznić. Ja na "szczęście" będę rodzić przez cesarkę więc ominie mnie trochę. Lekarz kazał mi stosować na zaparcia czopki glicerynowe na rozluźnienie stolca żeby nie podrażniać i wtedy podobno hemoroidy są mniej dokuczliwe, ale na razie obyło się bez tego bo te czopki na mnie zbyt gwałtownie działają i mam biegunki. dużo pić wody zalecał. Cóż pozostaje nam się z tym męczyć już chyba do końca życia. Ja nie mam żadnego świądu tylko podczas oddawania stolca podobnie jak ty Mini Mouse ;)


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • Mini Mouse Autorytet
    Postów: 377 254

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki aga88 za odpowiedź :) co prawda nie pociesza mnie fakt, że tak ma mi to zostać.. za tydzień mam wizytę u gin i zapytam- zobaczymy co mi powie...

    j36rxzdvom4rcj7o.png
    34bwskjojd5tec0q.png
  • orchideaa Przyjaciółka
    Postów: 67 77

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie problem pojawił się w 36 tygodniu, objawy - swędzenie, lekkie pieczenie, zaburzenie regularności wypróżnień. Wizytę u gin mam dopiero za kilka dni i poradziłam się w aptece - skutecznie działają na mnie czopki Posterisan, 2 razy dziennie rano i wieczorem.

    "Nigdy nie trać cierpliwości – to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi."
    Antoine de Saint-Exupéry
    8p3o43r859u1tgxn.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również otrzymałam czopki posterisan tylko raz dziennie. A żeby nie dopuszczać do zaparć mam pić olej parafinowy.

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 1 marca 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wracam do tematu. Czy któraś z was miała hemoroidy na zewnątrz ? Ja nie mam zaparć, nie mam żadnego bólu ale są dwa na zewnątrz. Czy któraś z was miała taką dolegliwość a jeśli tak to czym ją leczyła ?

  • darida Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 4 lipca 2016, 20:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie również dopadł ten problem, z tym że hemorol wypadł i nie chce się wcale chować. Chirurg powiedział, że dopiero po ciąży można coś z tym zrobić. Dostałam czopki i maść Procto-glivenol, poza tym Cyclo 3 fort, i okłady z naparu z kory dębu. Bóle minęły mi po tygodniu, ale hemorol został na zewnątrz :/

    Poza tym, aby nie dochodziło do zaparć polecam picie siemienia lnianego. Mi wystarczyło 1 raz dziennie, ale lekarz polecał nawet 3 razy dziennie.

    Athia lubi tę wiadomość

  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 8 lipca 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem miesaic przed porodem i tez mam hemoroidy zewnetrzne malo tego teraz chyba wyszedl kolejny bo boli pomimo ze stosuje krem na hemoroidy :( masakra z tym dziadostwem. Planuje rodzic naturalnie/ w wodzie ma ktoras moze doswiadczenia co sie dzieje z hemoroidami podczas porodu one jakos tak strasznie wychodza na zewnatrz? Jes cos co mozna stosowac zeby je mniejszyc czy juz tylko zabieg?

  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 8 lipca 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety wychodzą i to bardzo :(Przynajmniej u mnie tak było. Parcie niestety robi swoje
    Potem w miarę wszystko wróciło do normy ale trochę to trwało

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2016, 23:08

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • olutka89 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 9 lipca 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ten problem. Najpierw miałam je na zewnątrz. A teraz jeden zaczął siniec-pojawil się stan zapalny chyba. Mi pomagają ciepłe kąpiele, oczywiście niezbyt gorące i krótkie oraz posterisan czopki. Pytałam swojej dr i pozwoliła brać. Obawiam się co będzie po porodzie...

  • Grzybka Przyjaciółka
    Postów: 67 113

    Wysłany: 15 lipca 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem załamana... Pojawiły mi się jakieś 3 tygodnie temu, podczas wypróżnień zaczęły wypadać. Dostałam posterisan maść i czopki od mojego gin i po 2 dniach stosowania była super poprawa. I ja głupia zamiast ko tynuować leczenie to odstawiłam... Na początku tego tygodnia miałam zaparcia i od tego czasu wyszedł mi olbrzymi guzek na zewnątrz, boli, piecze, nie chce się chować. Wróciłam do kuracji ale boję się, że jest za późno:-( jak po weekendzie nie będzie żadnej zmiany to idę do lekarza, może coś innego mi przepisze.

    Nie_mam_cierpliwości_do_nicków lubi tę wiadomość

    Kazik - 04.08.2016 <3
    bl9canli0pykz4o2.png

    Aniołek <3
  • olutka89 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 16 lipca 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś wzięłam paracetamol, żeby ulżyć sobie trochę w bólu...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam po porodzie przez długi czas - pół roku pewnie. Ale stosowałam tylko krem procto hemolan

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ