Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Liczenie ruchów i monitoring
Odpowiedz

Liczenie ruchów i monitoring

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 685 602

    Wysłany: 4 sierpnia, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy macie jakieś sprawdzone info czy sposoby na liczenie ruchów? To co czytam w internecie wydaje się absurdalne. Mój lekarz mówi, że jeśli 10 ruchów nie dolicze się do 12, to szybko na sor.

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    28.05 synek 20cm i 413g, idealny ❤️
    13.06 waga 540g 🙂
    01.08 Nikodem waży 1525 gr zdrowy ❤️
    14.08 szpital i patologia ciąż, wszystko jest dobrze podobno ważysz 2234 🙂
    preg.png
  • Nina777 Przyjaciółka
    Postów: 76 95

    Wysłany: 5 sierpnia, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) też wydaje mi się to odrobinę absurdalne, u mnie dzieciak głównie wierci się w nocy i w okolicy godziny 14, więc pewnie codziennie musiałabym być na sorze. ;) ogólnie sama nie liczę ruchów, bo podejrzewam, że niezbyt dobrze zrobiłoby mi to na psychikę, bardziej staram się po prostu notować w głowie,że o rusza się w określonych godzinach, albo po określonym wysiłku czy posiłkach.
    Ale słyszałam o metodzie, że liczy się ruchy, ale w godzinach największej aktywności dziecka. Pewnie są jakieś aplikacje na telefon, które służą do licznie ruchów ;)

    ver6ena lubi tę wiadomość

    Starania od marca 2023r.

    08/23 poronienie zatrzymane 9 tc
    ponowne starania od listopada zakończone II w grudniu <3
    30.12 beta 136,8
    02.01 beta 534,9
    16.01 pierwsza wizyta CRL 5,6mm i FHR + <3
    13.02 wizyta

    Dodatkowo: mięśniak podsurowicówkowy, mutacja hetero MTHFR , diagnostyka nadpłytkowości samoistnej
  • Lila92 Znajoma
    Postów: 21 46

    Wysłany: 29 sierpnia, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam z tym mały problem, od kilku dni mam zapisywać ruchy. Dostałam kartkę a na niej trzy godziny: 9-10, 13-14 i 20-21. W tych godz. mam codziennie liczyć ruchy. Trochę to takie zawracanie głowy. Rozumiem metodę że liczymy do 10 ruchu i dalej mamy spokój.
    Czasem w tych przedziałach czasowych akurat siedzę/ leżę i wiadomo wtedy ruchów jest więcej, czasem jestem zajęta i wiadomo, że wtedy tak nie skupiam się na liczeniu.
    Ogólnie tych ruchów do południa jest co najmniej 50 codziennie, nie wiem co niby da informacja że od godz. 9 do 10 było ich 15, a od godz. 13 do 14 - 6.

    19.06.2024 połówkowe, dziewczynka 420 g 💗
    26.08.2024 badanie III trym. na NFZ 1500 g dziewczynki
    preg.png
  • pyyrka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 sierpnia, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam przy tym zagwozdkę, bo wczoraj jak chodziłam dużo,to miałam wrażenie,że mi się co chwila wierci. Dziś do południa miałam bardzo spokojny dzień i bobas chyba też mi w brzuchu odsypiał, choć ja miałam mały atak serca, że nie chce się w ogóle ruszać (ani szturchanie, ani słodkie nie pomagało. Dzieć ruszył się dopiero po położeniu na boku). No ale od kilku godzin znowu a to się wierci, a to czkawka. Tak źle i tak niedobrze 🙈

    Ja 34l.

    2 dzieciaczki i 2 Aniołki
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ