X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Macierzynski
Odpowiedz

Macierzynski

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 17 września 2021, 07:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny jak to jest? Aktualnie jestem na zasiłku macierzyńskim, do pracy nie wracam, bo miałam umowę tylko do dnia porodu (byłam zatrudniona na czas określony). W przyszłym roku chciałabym znowu zajść w ciąże, ale przed zajściem myślałam o pójściu do pracy i przepracować kilka msc, żeby w razie ciąży nie zostać bez pieniędzy przez te 9 msc. Orientujecie się może ile muszę przepracować na umowie na czas określony i nieokreślony, żeby dostać te pieniądze?

  Osetta, Jagnam lubią tę wiadomość

 • Jagnam Przyjaciółka
  Postów: 72 54

  Wysłany: 17 września 2021, 10:39

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Teoretycznie po 30 dniach możesz iść na L4. Musisz oczywiście mieć ukończony 12 Tc i zaczęty 13 tc.
  W praktyce w większości takich wypadków ZUS podważa umowę i nie wypłaca chorobowego a co za tym idzie również macierzyńskiego. Oprócz tego wysyła wniosek do sądu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa jakim jest wyłudzenie. Niestety przez takie osoby kobiety pracujące nawet rok są posadzane o pozornosc zatrudnienia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ