X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Plan Porodu
Odpowiedz

Plan Porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mamusie,
    ostatnio dość głośno jest o tym aby wraz z przygotowaniem torby do szpitala, spisać plan porodu. Również na zajęciach ze Szkoły Rodzenia położna mówiła nam, że to wiele ułatwia tak samo nam jak i im, więc naprawdę warto coś takiego zrobić. Jakby ktoś nie wiedział o czym piszę, to tu jest krótki opis: http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Porodu

    Planujecie może zrobić coś takiego ?

    elcia_aa lubi tę wiadomość

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już zrobiłam razem z tą stronka. Starałam się jednak nie przesadzić z ilością zaznaczonych punktów, bo jak będzie za dużo to nikomu nie będzie sie chciało tego czytać o zapamiętaniu nie wspomnę ;)

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co tam widziałam, to przesadzić jest bardzo łatwo ;p
    najbardziej jednak podoba mi się chyba to, że ten plan nie jest taki "dokładny", tzn., że jeśli zajdzie potrzeba to można od niego trochę odejść podczas porodu.

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zamierzam zrobić plan ze strony szpitala, gdzie chcę rodzić; trochę się boję, bo to trochę ogranicza sytuację: np. nie chciałaby mieć nacinanego krocza albo podawanej oksytocyny, ale jak się będę męczyć nie wiadomo ile, to już wolę oba; a szpital będzie to traktował dosłownie, tzn. jak im się będzie do domu albo na kawę spieszyło, to podadzą, natną i będą mieli w nosie... otumaniona sytuacją nawet nie będę potrafiła protestować

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dostaliśmy na szkole rodzenia plan porodu do wypełnienia i zaznaczenia na co się zgadzamy a na co nie i z tym mamy se zgłosić do porodu. Oczywiście zastrzegli, ze w trakcie możemy zmienić zdanie i tez moze być tak, ze sytuacja nie pozwoli na realizację niektórych punktów,np jeśli zaznaczymy, ze nie chcemy aby dziecko było dokarmiane, ale straci za dużo na wadze i pediatra nakaze dokarmienie to nie mamy nic do gadania, co generalnie jest logiczne. Generalnie plan to tylko wskazówki dla obu stron, trzeba podchodzić zdroworozsądkowo.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o ile trafisz na rozsądek u tych osób z personelu, z którymi będziesz miała do czynienia...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Położna mówiła tak samo, jeśli zajdzie potrzeba to nie będą sugerować się naszym Planem, tylko będą działać w zgodzie ze zdrowiem moim i dziecka.

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli chodzi o personel to niestety nie ma 100% pewności, ze trafimy na 'bratnie dusze' ;) Na szczęście w dobie internetu mamy mozliwosć weryfikacji szpitali, więc jeśli ktoś ma możliwość wyboru szpitala to warto poczytać, pojeździć, pooglądać, popytać. Choć 100 % pewności nie ma nigdy

    AKa28 lubi tę wiadomość

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, sprawdzić można zawsze, ale za humor personelu ciężko odpowiadać ;)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam plan porodu. Zrobiony na zajęciach w szkole rodzenia. Wiadomo, że jak będzie się coś działo to nikt nie będzie się tym sugerował, ale to jest fajnym ułatwieniem. Np. ja mam w planie punkt, że chcę rodzić z ochroną krocza, ale jak będzie trzeba to zgadzam się na nacięcie i dodatkowa informacja, że jak będą musieli ciąć to nie mają mnie informować (bo to zawsze dodatkowy stres). Także choćby dla takich rzeczy warto taki plan mieć.

  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 2 września 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylani wrote:
    Fakt, sprawdzić można zawsze, ale za humor personelu ciężko odpowiadać ;)


    Ale to jest rzecz na którą nie mamy wpływu. Też się boję że trafię na jakąś wredną babę co będzie chciała mnie szybko mieć z głowy, ale staram się nie nakręcać, żeby nie zacząć panicznie bać się porodu, bo przecież urodzić trzeba :)
    Cieszę się, że będę miała przy sobie męża, w razie czego będzie mnioe chronił chociaż od tej "psychicznej" strony, żeby jakaś wredna położna lub lekarz nie styrali mi głowy.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ