X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr przeplywy pępowinowe - jakie normy?
Odpowiedz

przeplywy pępowinowe - jakie normy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 19 marca 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nigdzie w necie nie mogę znalezc norm przeplywow krwi pępowinowej.. bylam u lekarza i zapisal mi przeplyw PI UA 0,83 .. nic nie skomentował a chcialabym wiedziec czy jest w normie :( jakie byly wasze wyniki ok. 37 tc?

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 19 marca 2016, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tylko mówi, że są w porządku, ale nie podaje wyników.. Z jakiegoś powodu martwią Cię te przepływy?

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 20 marca 2016, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze jest cos takiego jak centralizacja krążenia i jest ona wtedy gdy pi/ua < 1,1.. gdzies to wyczytalam ze to nie jest dobre a u mnie ua jest 0,83 ale moze to tez zalezy od wieku ciazy itd i moze zle cos zinterpretowalam... malo jest w necie o przpelywach a juz wcale nie ma czego takiego jak "normy przeplywow" zeby mozna bylo sprawdzic tak jak np normy wymiarow dziecka.. wszedzie piszą tylko ze albo są dobre albo złe ale nie piszą nigdzie jakie to są te dobre lub te złe :( do tego moja Mała ma skoki tetna w czasie ktg dochodzace do 170 i tez lekarze mowia ze norma a w necie pisza co innego... chyba za duzo czytam i analizuję :( musze zaufac lekarzom ale pod koniec ciazy ciezko bo juz sie tylko o tym mysli ;)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 20 marca 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    Wiem ze jest cos takiego jak centralizacja krążenia i jest ona wtedy gdy pi/ua < 1,1.. gdzies to wyczytalam ze to nie jest dobre a u mnie ua jest 0,83 ale moze to tez zalezy od wieku ciazy itd i moze zle cos zinterpretowalam... malo jest w necie o przpelywach a juz wcale nie ma czego takiego jak "normy przeplywow" zeby mozna bylo sprawdzic tak jak np normy wymiarow dziecka.. wszedzie piszą tylko ze albo są dobre albo złe ale nie piszą nigdzie jakie to są te dobre lub te złe :( do tego moja Mała ma skoki tetna w czasie ktg dochodzace do 170 i tez lekarze mowia ze norma a w necie pisza co innego... chyba za duzo czytam i analizuję :( musze zaufac lekarzom ale pod koniec ciazy ciezko bo juz sie tylko o tym mysli ;)
    Moja miewa skoki do 190, jak się mocniej rusza i jest ok ;) O ile tachykardia nie utrzymuje się cały czas na jednym wysokim poziomie, to jest ok. A 170 to już w ogóle nie ma o czym mówić ;)

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 20 marca 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do przepływów - Jeśli waga dziecka jest powyżej 10 centyla, to nie nie analizuj, tylko spokojnie czekaj na maluszka:)

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 30 marca 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki ;) troszke jestem spokojniejsza ;)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ