Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Puchnięcie stóp
Odpowiedz

Puchnięcie stóp

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mbombolona Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 22 sierpnia, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo puchną mi stopy, do tego stopnia, że nie mieszczą się prawie w żadne buty. Czy macie podobny problem i jak sobie radzicie?

  • Minevra Mg. Ekspertka
    Postów: 162 96

    Wysłany: 11 września, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam ten sam problem szczególnie w te upały. Wieczorem wkładam je do miski z zimną/ lodowatą wodą z solą do kąpieli stóp eukaliptusowo - miętową ( zapach dodatkowo chłodzi). Chociaż podobno na opuchliznę najlepsza jest magnezowa. Masuję też stopy masażerem lub ręką każdy palec od dołu (stawu) odzielnie. Mam też pumeks szklany i bardzo dbam, żeby nie było zrogowaceń, bo później mam uczucie gorących stóp w upalną noc, którego nienawidzę. Jeżeli chodzi o rozmiar to po prostu miałam jedne baleriny, rozmiar bodajże 41 i chodziłam prawie ciągle w nich, mimo, że przed ciążą 38. No i woda. Dużo wody do picia. A i zainwestowałam też w większe skarpetki ( jeżeli korzystasz) przed ciążąmiałam ten rozmiar bodajże 35- 39, to zakupiłam 39 - 42. Trochę czuję się jak taka zabawka z automatu, którą wkładało się do wody i ona rosła, ale takie uroki ciąży 😀




    💔 poronienie/wrzesień 2022
  • Mbombolona Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 13 września, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minevra Mg. wrote:
    Hej, mam ten sam problem szczególnie w te upały. Wieczorem wkładam je do miski z zimną/ lodowatą wodą z solą do kąpieli stóp eukaliptusowo - miętową ( zapach dodatkowo chłodzi). Chociaż podobno na opuchliznę najlepsza jest magnezowa. Masuję też stopy masażerem lub ręką każdy palec od dołu (stawu) odzielnie. Mam też pumeks szklany i bardzo dbam, żeby nie było zrogowaceń, bo później mam uczucie gorących stóp w upalną noc, którego nienawidzę. Jeżeli chodzi o rozmiar to po prostu miałam jedne baleriny, rozmiar bodajże 41 i chodziłam prawie ciągle w nich, mimo, że przed ciążą 38. No i woda. Dużo wody do picia. A i zainwestowałam też w większe skarpetki ( jeżeli korzystasz) przed ciążąmiałam ten rozmiar bodajże 35- 39, to zakupiłam 39 - 42. Trochę czuję się jak taka zabawka z automatu, którą wkładało się do wody i ona rosła, ale takie uroki ciąży 😀


    Dziękuję, spróbuję z tą dolną kąpielą. Ja już muszę w butach męża chodzić:) codziennie spuchnięte.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ