X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Test na paciorkowca zrobiony zbyt wcześnie
Odpowiedz

Test na paciorkowca zrobiony zbyt wcześnie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio podpytałam lekarza jak to jest z tym paciorkowcem, więc tak:
    Generalnie badanie robi się między 34-37tc, natomiast jeżeli ktoś zrobił wczesniej i wyszedł wynik dodatni to nawet jeżeli w 34-37tc wyjdzie wynik ujemny to musi miec podany antybiotyk. Chodzi o to że w dniu badania bakterii mogło nie byc a tydzień później juz będzie. Tak jest przy nosicielstwie.
    Jeżeli w pierwszym badaniu wyszedł wynik negatywny to trzeba powtórzyc w okolicach porodu - i jeżeli nadal będzie negatywny to antybiotyku nie trzeba.

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 11 listopada 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie badanie wykonane w 36tyg (36+2).
    Wymaz pobierany z pochwy i odbytu osobno.

    Dziewczyny prowadzące ciążę w luxmed!
    Na to badanie nie trzeba skierowania. Robi sie je w luxmedzie między 35 a 37tc na kartę ciąży. Wystarczy się zgłosić do rejestracji a potem do położnych, które pobiorą wymaz.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Mama Marty Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 37 tygodniu ciąży i ostatnio lekarz nie zrobił mi tego wymazu, nawet nic o tym nie wspomniał :(, w 38 tygodniu pójdę do niego na wizytę, nie wiem czy zdąży mi zrobić ten wymaz?? w 39 tygodniu mam planowaną cesarkę - czy to badanie jest wtedy potrzebne jak będzie cesarka ??

    km5suay3zjzqmbv7.png

    f2wll6d83w8rei3d.png
  • kasiaiic Ekspertka
    Postów: 245 92

    Wysłany: 17 listopada 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy cc nie jest konieczne


    Klara 28.12.2014
    Matylda 02.02.2017
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ