X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Agregacja
Odpowiedz

Agregacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2021, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Staramy się z mężem o dziecko od ponad roku. Niestety nigdy nie zobaczyliśmy dwóch kresek..
    Mąż jest po laparaskopowym usunięciu żylaków podwrózka nasiennego II stopnia. Jest po kontrolnych badaniach po operacji, zwiększyła się liczba plemników ale niestety nie ich jakość.
    Nadal morfologia wynosi 3%.
    Dodatkowo wyszła agregacja 20 (norma 0-10), podwyższone komórki okrągłe i spermagenezy:
    Komórki okrągłe 8 (norma 0-5)
    Komórki spermagenezy 1,8 (norma 0-1)
    Robiliśmy też posiew nasienia, wynik prawidłowy nie wykryto bakterii.
    Czy któraś miała takie wyniki? Obszukalam cały Internet i mało co znalazłam.. wszędzie piszą o aglutynacji która mąż ma w normie. Dziewczyny wiem że macie ogromną wiedzę, może coś podpowiecie?? Któraś zmagala się z takim problemem?

  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 22 lutego 2021, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olala094 wrote:
    Cześć! Staramy się z mężem o dziecko od ponad roku. Niestety nigdy nie zobaczyliśmy dwóch kresek..
    Mąż jest po laparaskopowym usunięciu żylaków podwrózka nasiennego II stopnia. Jest po kontrolnych badaniach po operacji, zwiększyła się liczba plemników ale niestety nie ich jakość.
    Nadal morfologia wynosi 3%.
    Dodatkowo wyszła agregacja 20 (norma 0-10), podwyższone komórki okrągłe i spermagenezy:
    Komórki okrągłe 8 (norma 0-5)
    Komórki spermagenezy 1,8 (norma 0-1)
    Robiliśmy też posiew nasienia, wynik prawidłowy nie wykryto bakterii.
    Czy któraś miała takie wyniki? Obszukalam cały Internet i mało co znalazłam.. wszędzie piszą o aglutynacji która mąż ma w normie. Dziewczyny wiem że macie ogromną wiedzę, może coś podpowiecie?? Któraś zmagala się z takim problemem?

    U nas podobna sytuacja, 3 lata temu mąż miał zabieg i do tej pory zwiększyła się tylko liczba plemników. Oprócz tego zaczęła się pojawiać agregacja i aglutynacja. Agregacja to pozlepiane martwe plemniki, nawet jeśli nie jest ich zbyt dużo mogą utrudniać innym dojście do komórki jajowej. Nam lekarz zlecił jeszcze badanie igg i niestety wyszły przeciwciała, które właśnie powodują agregację i aglutynacje, a to z kolei prawdopodobnie powikłanie po żylakach. Ale nie tracimy nadziei i jesteśmy właśnie po pierwszej inseminacji 🙂

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2021, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii06 wrote:
    U nas podobna sytuacja, 3 lata temu mąż miał zabieg i do tej pory zwiększyła się tylko liczba plemników. Oprócz tego zaczęła się pojawiać agregacja i aglutynacja. Agregacja to pozlepiane martwe plemniki, nawet jeśli nie jest ich zbyt dużo mogą utrudniać innym dojście do komórki jajowej. Nam lekarz zlecił jeszcze badanie igg i niestety wyszły przeciwciała, które właśnie powodują agregację i aglutynacje, a to z kolei prawdopodobnie powikłanie po żylakach. Ale nie tracimy nadziei i jesteśmy właśnie po pierwszej inseminacji 🙂
    Natii A badanie Igg robiliście oboje czy tylko Twój Mąż?

  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 22 lutego 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olala094 wrote:
    Natii A badanie Igg robiliście oboje czy tylko Twój Mąż?

    Lekarz zlecił tylko mężowi ze względu na tą aglutynacje właśnie

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2021, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii06 wrote:
    Lekarz zlecił tylko mężowi ze względu na tą aglutynacje właśnie
    Nati dziękuję za odpowiedź i trzymam kciuki za Waszą inseminację 🤞🤞💪😁
    Po jakim czasie starania zdecydowaliscie się na inseminację?

  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 22 lutego 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olala094 wrote:
    Nati dziękuję za odpowiedź i trzymam kciuki za Waszą inseminację 🤞🤞💪😁
    Po jakim czasie starania zdecydowaliscie się na inseminację?

    Dziękuję, ja również trzymam za Was kciuki 🙂 Ogólnie staramy się już 4 lata, myśleliśmy, że po zabiegu się poprawi i chyba aż do tej pory czekaliśmy na cud..ale znam osobę której właśnie przy żylakach i kiepskich wynikach nasienia udało się przez inseminację a później nawet naturalnie drugi raz ! Więc nie traćmy nadziei 🙂 a Wy zastanawialiście się nad inseminacja ?

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2021, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy się już od ponad roku (Tak wiem może nie jest to mocno długo) i patrząc na wyniki męża coraz bardziej skłaniam się ku temu żeby spróbować z inseminacją 😊
    jeśli pozwolisz spróbuje odezwać się do Ciebie na priv, chciałabym podpytac o kilka rzeczy, mogę?? :)

  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 22 lutego 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olala094 wrote:
    My staramy się już od ponad roku (Tak wiem może nie jest to mocno długo) i patrząc na wyniki męża coraz bardziej skłaniam się ku temu żeby spróbować z inseminacją 😊
    jeśli pozwolisz spróbuje odezwać się do Ciebie na priv, chciałabym podpytac o kilka rzeczy, mogę?? :)

    Jasne, pytaj mam nadzieję że odczytam, bo mam tylko jakąś testową wersję tej apki 😁

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ