Forum Męskie sprawy asthenozoospermia
Odpowiedz

asthenozoospermia

Oceń ten wątek:
  • melba Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2017, 08:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z witaminami trzeba uważać, ponieważ jak jest jakiś stan zapalny to (nie wiem do końca w jaki sposób, ale spotkałam się z 2 opiniami lekarzy) witaminy zamiast pomagać są pożywką dla bakterii. U nas tak niestety było,że kiepskie wyniki znacznie się pogorszyły. Więc proponuję po 2-3 miesiącach suplementacji sprawdzić,czy nie namieszały.

Endometrioza I/II
    Jajowody drożne
    mthfr 128ac, pai, v-leiden
    PCOS, niedoczynność tarczycy
    XII 2015 początek (napro)starań
    Mąż: OAT (przyczyna nieznana)
  • Motylek1313 Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2017, 09:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melba, właśnie taki mamy zamiar - za 2 mc powtórzymy badanie w innej klinice tym razem zrobimy rozszerzone z morfologia, budowa itd.
    Zrobimy też badania hormonalne bo nigdy nie były robione.
    Niestety dziś dostałam okres, więc nawet relaksujący czas urlopowy nic nam nie dał w tym temacie:-(
    To dopiero był drugi cykl po przedmuchaniu jajowodów w trakcie badania HSG, więc staram się nie poddawać. Niestety zawsze w dniu miesiączki jest trudniej.

3jvzzbmhlt3lv9mr.png
  • melba Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2017, 14:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też zaczęłam nowy cykl. Nie można się poddawać ;-)

Endometrioza I/II
    Jajowody drożne
  • Motylek1313 Autorytet

Wysłany: 29 sierpnia 2017, 20:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety jest coraz trudniej. Troche psychika nam siada. Do tego wszyscy wokól albo w ciazy albo im sie dzidzius urodzil. U mojego gina na korytarzy tez full ciezarnych. Czasemmysle ze to sie nigdy nie uda,mam swoje lata niestety.

3jvzzbmhlt3lv9mr.png
  • melba Autorytet

Wysłany: 29 sierpnia 2017, 22:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek a jesteś pewna,że z Twojej strony nie ma żadnego problemu? Widzę,że miałaś histero i drożność. Może w tym był problem? Robiłaś badania hormonów? Monitorowałaś cykl?

Endometrioza I/II
    Jajowody drożne
  • Helenka_mała Autorytet

Wysłany: 22 lutego 2018, 12:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula30 wrote:
    Motylku,ja bym powtórzyła badanie (wg mnie za długi czas abstynencji) i zrobiła przy okazji posiew. Komórki okrągłe i podwyższone pH mogą wskazywać na jakiś stan zapalny. Dodatkowo nasienie zostało upłynnione mechanicznie. Może jest za duża lepkość? Aglutynacja? Nie ma tych parametrów na wyniku. A jeśli jest duża lepkość to i ruch będzie słaby. Lepiej powtórzyć badanie w innym miejscu. Głowa do góry! Na pewno nie zaszkodzą suplementy (duuużo witaminy c,e,salfazin,kwas foliowy, mój pił też ACC). To forum to kopalnia wiedzy.
    Nula30, a ACC to na to? widzę, że to jakiś lek odkrztustny.. Zaraz kończysz ciążę, ale super :) czyli Wam się udało!

Dziewczyny, podbijam temat, jak Wasze wyniki, polepszyły się ?

lukaszkowa, Miasa lubią tę wiadomość

rocznik '85. AMH 1,3. Starania od 06.2017.Czynnik męski. Asthenozoospermia. Morfologia 3%, FDNA 8%. Invicta Gdańsk. Pierwsze ivf: 10.11.2018 - transfer blastki 4AB; 16.11 - bHCG - 46.28; 20.11 - bHCG - 285.81; ❄❄ w zapasie
    30.07.2019 - termin porodu, dziewczynka <3
  • Weronika999 Nowa

Wysłany: 17 listopada 2020, 18:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem tu nowa. Od 7 miesięcy staramy się o dzidzie. Moje wyniki wszytskie w normie, mimo to w grudniu mam HSG.

Niestety u mojego partnera nie jest ciekawie z nasieniem. Podam wyniki. Czy któraś z Was wie jakie są szansę na poprawę i co z takimi wynikami robiliście, będę wdzięczna za odpowiedź:)
    Oczywiście idziemy z wynikami do lekarza, ale wiecie jak to teraz z terminami. Może chociaż Wy mi powiecie coś do czasu wizyty. Z góry dziękuję!

Diagnoza Asthenoteratozoospermia
    Objętość 3.6 ml
    Koncentracja 19.8 milony/ml

Upłynnienie, lepkość - prawidłowe

Ph 8.2

Moroflogia 2%
    Głównie wady główki- 95%

Ruch postępowy 10 %
    Ruch niepostepowy 10%
    Nieruchome 80%

Typ A 0.78 %
    Typ B 9,59 %

• MaBu Znajoma

Wysłany: 29 grudnia 2020, 17:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, odkopię temat. Czy komuś udało się poprawić ruchliwość? Jesli tak to jak? Póki co widzę że sporo lekarzy zaleca CLO ale to jest szansa fifty fifty. U nas ruchliwość a+b 14%, c 12%, liczba wszystkich plemników to 188 mln.

Starania od czerwca 2020

ONA
    listopad 2020 - TSH - 3,4 (zmiana z Letrox 75 na Letrox 100) - do skontrolowania po miesiącu
    AMH - 2.98 (w normie)

ON
    Seminogram grudzień 2020

Rozpoznanie: AsthenoTeratozoospermia

Parametry poza normą:
    Żywotność 56% (norma minimum 58%)
    Ruchliwość 26% (norma minimum 40%)
    Morfologia 3% (norma minimum 4%)
  • Zielone.Slońce Autorytet

Wysłany: 29 grudnia 2020, 22:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    Cześć, odkopię temat. Czy komuś udało się poprawić ruchliwość? Jesli tak to jak? Póki co widzę że sporo lekarzy zaleca CLO ale to jest szansa fifty fifty. U nas ruchliwość a+b 14%, c 12%, liczba wszystkich plemników to 188 mln.
    U mnie mąż zaczął właśnie drugi miesiąc z profertilem ale narazie nie wiem jak z efektami.
    U nas ruchliwość w maju 2019 było ok. Wrzesień 2020 ruchliwość była gorsza ale nadal mieszcząca się w normach. Październik 2020 była klapa... Nie pamiętam wyników ale chyba a+b wyniosło 7%. Nie wiem skąd ten nagły spadek....

👩 28l.
    Wzrost 166cm
    HSG 09.2019/ 12.2020- ✔️
    Hormony 4 dc- ✔️
    AMH 2020 - 5,09✔️
    PCOS ❌
    DHEAS - podwyższony ❌
    Laparoskopia + drożność 12.2020✔️
    Wymazy z szyjki ✔️
    Endometrioza ❌- 1st.✔️

👨 30l
    Nasienie:
    V.2019 ✔️
    VII 2020 HBA 89% ✔️
    X.2020 -spadek ruchliwości ❌
    ➡️suplementacja Profertil

1 IUI 26.09.20 🍷
    2 IUI 27.10.20 🍷
  • MaBu Znajoma

Wysłany: 30 grudnia 2020, 19:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wyczytałam na forum to wyniki seminogramu są bardzo bardzo zmienne i to krótkim czasie. Ech, czuję się jak dziecko we mgle :( zobaczymy co powie androlog

Starania od czerwca 2020

ONA
    listopad 2020 - TSH - 3,4 (zmiana z Letrox 75 na Letrox 100) - do skontrolowania po miesiącu
    AMH - 2.98 (w normie)

ON
    Seminogram grudzień 2020

Rozpoznanie: AsthenoTeratozoospermia

Parametry poza normą:
    Żywotność 56% (norma minimum 58%)
    Ruchliwość 26% (norma minimum 40%)
    Morfologia 3% (norma minimum 4%)
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

„Nie mogę zajść w ciążę!” – najczęstsze problemy z płodnością u kobiet

Czy zastanawiałaś się kiedy powinnaś zacząć martwić się, jeśli pomimo waszych starań nie możesz zajść w ciążę? Czy lepiej cierpliwie czekać, czy może gdy nadejdą pierwsze obawy, od razu skonsultować się z lekarzem? Przeczytaj jakie są niepokojące objawy, których nie powinnaś ignorować i jakie są potencjalne rozwiązania zwiększające szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego