X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Azoospermia - brak plemników
Odpowiedz

Azoospermia - brak plemników

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kotwica2018 Koleżanka
    Postów: 97 8

    Wysłany: 23 października 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. W lipcu dowiedzieliśmy się ze Maz praktycznie nie ma plemników w nasieniu. Na razie jesteśmy przed drugim badaniem. Badania hormonalne w normie. Chciałam Was zapytać czy jest w ogóle możliwe naturalne zajście w ciążę? Czy zostaje nam już tylko in vitro albo adopcja?

    Kotwica2018
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 23 października 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W przypadku takiego wyniku nasienia nie ma szans na naturalną ciążę. Zostaje biopsja i jeżeli znajdą się plemniki to in vitro. Jeżeli plemniki się nie znajdą to do rozważenia AID (inseminacja nasieniem dawcy) lub adopcja.
    Zapraszam na wątek tese-mtese, tam piszemy o azoo. Wszystkiego się dowiesz.

  • Kotwica2018 Koleżanka
    Postów: 97 8

    Wysłany: 23 października 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko, ze my wlasnie nie chcemy podchodzic do in vitro. Nie ma zadnych metod leczenia? Myslalam ze moze zaleznie od przyczyny azoospermii, podejmuje sie leczenie ktore moze poprawic wyniki.

    Kotwica2018
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 23 października 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie na razie zrobione jedno badanie nasienia i hormony. Może w drugim wyniku będą plemniki?
    Generalnie w przypadku azoo trzeba poza hormonami zrobić badania genetyczne (AZF, CFTR, kariotyp) i USG. Jeżeli w USG wyjdą np. żylaki to lekarz ocenia czy trzeba je operować i wtedy można liczyć na poprawę wyniku, jednak nie chcę Ci dawać złudnej nadziei, że tak będzie.
    No i jeszcze pytanie o męża: czy nie przechodził w ostatnim czasie jakiejś infekcji, czy nie bierze jakiś leków (np. sterydy?) bo to są czynnik, które mogą pogarszać wyniki nasienia.
    W przypadku niepłodności męskiej szanse leczenia nie są duże, a już w ogóle małe w przypadku azoo. W ogóle zanim zaczniecie myśleć o jakimkolwiek leczeniu to konieczna jest dokładna diagnostyka (genetyka plus USG). Często jak są dobre wyniki hormonów to przyczyną azoo jest mutacja CFTR, prowadząca do niedrożności nasieniowodów. A tego raczej się nie leczy. Robiona jest biopsja a potem in vitro.
    Leczenie hormonalne w przypadku azoo jest robione przed biopsją, jeżeli hormony są złe żeby zwiększyć szanse na znalezienie plemników.
    Musicie znaleźć dobrego androloga. Specjalistą w tym temacie jest dr Wolski w nOvum. Większość osób do niego jeździ.

  • Kotwica2018 Koleżanka
    Postów: 97 8

    Wysłany: 23 października 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze problemów z genami się nie przeskoczy. Ale tak jak mówiłam in vitro nie wchodzi w grę więc jeżeli nie uda się naturalnie to wtedy będziemy myśleć.

    Kotwica2018
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 23 października 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zrozum mnie źle bo nie wiem jak mam Ci to napisać, ale jeżeli plemników w nasieniu nie ma to w jaki sposób ma dojść do naturalnego poczęcia? To nie jest możliwe... A dawanie sobie złudnej nadziei to tylko tracenie czasu...
    Piszesz, że in vitro nie wchodzi w grę, to jest Wasza decyzja i ją szanuję, ale na tą chwilę nawet nie wiadomo czy się kwalifikujecie. Bo przecież do in vitro też potrzeba plemników. Czasami wystarczą pojedyncze, ale też są potrzebne. A na tą chwilę nawet nie wiadomo czy jądra produkują plemniki.
    Na Waszym miejscu dokończyłabym diagnostykę i wtedy można podejmować decyzję. Ta diagnostyka jest ważna nie tylko z uwagi na planowanie dziecka ale również dla zdrowia męża.

    sylwia80, klamka lubią tę wiadomość

  • Kotwica2018 Koleżanka
    Postów: 97 8

    Wysłany: 23 października 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem o tym że diagnostyka jest ważna i na pewno ja dokonczymy.
    Mam wrażenie, ze mnie nie zrozumialas. Przecież wiem ze jak nie będzie plemników w nasieniu to nici z ciąży. Ale pisałam o wyleczeniu. Sądziłam że to się leczy i w zależności od przyczyny azoospermii, można ją wyleczyć (tzn przywrócić plodnosc).

    Kotwica2018
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 23 października 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety azoospermia tylko jeżeli jest spowodowana przejściowym czynnikiem np. sterydy czy infekcja może dawać szansę na poprawę wyników. Czasami jeszcze żylaki powrózka nasiennego po leczeniu operacyjnym.
    W pozostałych sytuacjach dziewczyny albo miały szczęście i znajdowano plemniki w biopsji u męża co też niestety nie często się udaje, albo podchodziły do AID/in vitro z nasieniem dawcy.
    Powodzenia w dalszych działaniach!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ