X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy AZOOSPERMIA- wynik badania seminogramu
Odpowiedz

AZOOSPERMIA- wynik badania seminogramu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulina_3250 Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Dziś otrzymaliśmy wynik badania nasienia AZOOSPERMIA... :( Oboje jestesmy załamani od ok. roku staralismy sie o dziecko ( k- l34 i m 41). Wiem, że powiniśmy powtorzyć badania, ale chyba to nic nie zmieni. Probujemy sie nie zalamywać, wiec szukam informacji co powinnismy terazzrobic. Jutro jedziemy skonsultować wynik w miejscu gdzie było badanie, ale chce działać w temacie by uzyskać jak najszybciej pełną diagnoze i ew. informacje czy bedzie szansa. :(
    Moze znalazlaby sie jakas dobra duszyczka i podpowiedziała od czego zacząć ( badania hormonalne, usg, biopsja?)i od jakiego lekarza. Do jakiego lekarza sie zwrocić by odpowiednio poprowadził ( zgłosić sie bezposrednio do kliniki, androloga?). Jakby ktoś znał kogos Opole/Wrocław byłabym wdzieczna za każdą informacje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2021, 20:46

    Ona 34- AMH 5,9, niedoczynnośc tarczycy, IO, Kariotyp inwenrsja pericentryczna chromosomu 9 ( wg genetyka ok- prawidłowy wariant)

    ON- 41 azoospermia, biopsja - mamy pleminiki, kariotyp ok
    06.2022- I procedura ( pobrano 16 oocytów) Invimed Wrocław
    20.06.2022- tranfer 8a ( zamrozonych 5 blastek 4x4AA,1 X4AB) poronienie zatrzymane 9 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej : musicie na pewno powtórzyć badanie nasienia ; zrobić badanie Hormonów FSH , LH, Testosteron, Estradiol, Prolaktyna. Zgłosić się do androloga, warto już wtedy mieć podstawowe badania krwi + te hormony. Wtedy USG jąder czy nie ma żylaków : lekarz na pewno wam zleci badania genetyczne Kariotyp, AZF, CFTR , rozszerzone badanie nasienia , NAg, fruktoza, kwas cytrynowy
    Czy mąż nie przechodził w dzieciństwie chorób wnętrostwo, świnka ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2021, 20:59

  • Paulina_3250 Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 19 grudnia 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki wielkie za informacje- te badania zrobimy. Swinki nie miał, za to miał operację przepukliny z obu stron 9 w roznych termianach) nie wiem czy to moglo miec wpływ.

    Ona 34- AMH 5,9, niedoczynnośc tarczycy, IO, Kariotyp inwenrsja pericentryczna chromosomu 9 ( wg genetyka ok- prawidłowy wariant)

    ON- 41 azoospermia, biopsja - mamy pleminiki, kariotyp ok
    06.2022- I procedura ( pobrano 16 oocytów) Invimed Wrocław
    20.06.2022- tranfer 8a ( zamrozonych 5 blastek 4x4AA,1 X4AB) poronienie zatrzymane 9 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2021, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_3250 wrote:
    Dzieki wielkie za informacje- te badania zrobimy. Swinki nie miał, za to miał operację przepukliny z obu stron 9 w roznych termianach) nie wiem czy to moglo miec wpływ.

    Co do operacji przepukliny nie mam pojęcia, nigdy nie widziałam na forum żeby ktoś pisał o tym.

    Jak zrobicie badania hormonów głównie FSH , LH i testosteron to już pokaże jakiś obraz sytuacji .

  • Madziamadziam Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas dokładnie rok temu lekarz stwierdził azoospermii, całkowity brak plemników. Mąż przez rok i w sumie dalej ma stymuluje clo. We wrześniu dostał skierowanie na badania genetyczne bo nic nie wykazało nieprawidłowości w ograzniźmie. Niestety wyszła mutacja genu CFTR. Ja również musiałam zrobić badania genetyczne CFTR i Kariotyp. Czekamy na moje wyniki i zobaczymy co dalej. U męża na pewno czy do inseminacji czy invitro będzie biopsja. Dla niego bardzo ciężka wiadomość. Mam wielką nadzieję że już niedługo będziemy mieli swojego maluszka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziamadziam wrote:
    Hej, u nas dokładnie rok temu lekarz stwierdził azoospermii, całkowity brak plemników. Mąż przez rok i w sumie dalej ma stymuluje clo. We wrześniu dostał skierowanie na badania genetyczne bo nic nie wykazało nieprawidłowości w ograzniźmie. Niestety wyszła mutacja genu CFTR. Ja również musiałam zrobić badania genetyczne CFTR i Kariotyp. Czekamy na moje wyniki i zobaczymy co dalej. U męża na pewno czy do inseminacji czy invitro będzie biopsja. Dla niego bardzo ciężka wiadomość. Mam wielką nadzieję że już niedługo będziemy mieli swojego maluszka

    Jak kształtują się wyniki Twojego męża przy stymulacji Clo ?

  • Madziamadziam Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 17 lutego 2022, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed clo hormony były fatalne. Testosteron na poziomie ok.300, od pół roku widać poprawę w hormonach. Testosteron podskoczył do 800-900 więc jest poprawa. No wiadomo są jakieś wąchania raz mniej raz więcej ale to malutka różnica, tak samo jak LH i FSH.

    1 marca wizyta u androloga bo niestety w styczniu musieliśmy przełożyć, a teraz jesteśmy na kwarantannie.

    Pewnie i tak trzeba będzie powtórzyć badanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2022, 16:28

  • Justaa1989 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 lutego 2022, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przy azoospermii lekarz zalecił kurację Androtopem (testosteron w żelu) oraz tamoxifenem, bo partner miał namieszane w hormonach - testosteron poniżej normy (124) i bardzo wysoka prolaktyna. Po 3 miesiącach ogromna poprawa ;) nie jest idealnie, bo teraz leczymy przez kolejne 4 miesiace teratozoospermię, ale wcześniej w próbce nie było ani 1 plemnika, a obecnie ilość i ruchliwość jest jak najbardziej w normie, za to morfologia powalona 😔 w każdym razie widać światełko w tunelu. Głowa do góry 🙂

  • Fioletowa11 Debiutantka
    Postów: 16 2

    Wysłany: 18 lutego 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zróbcie sobie powtórne badanie ale przy krótszym okresie wstrzemięźliwości np 2 dni.
    Mój partner zrobił pierwsze badanie po tygodniu wstrzemięźliwości i wyszły beznadziejne wyniki. Kolejne po 3 miesiącach wykonał z 2 dniową przerwą od współżycia i wyszły diametralnie lepsze.
    Oczywiście oprócz tego należy się skonsultować z lekarzem, zrobić szczegółowe badania itp.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ