X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie MSOME 6600
Odpowiedz

Badanie MSOME 6600

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kotek Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy Wasze drugie połowy miały robione te badanie? Jest to nowe badanie w którym zbliża się mikroskop o kilkanaście razy bardziej niż przy zwykłym i widać więcej ile plemników jest prawdiłowych. Mój mąż miał zawsze idealne wyniki badania nasienia, a w tym wyszło 2%, poniżej normy. Czy ktoś to robił?

    78de0dd404ba84e12a056e9c239d99c7.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój tego nie robił, ale lekarka Nasz nam mówiła że przy IMSI stosuje się tego typu powiększenie aby wybrać te plemniki które są najlepszej budowy...
    zresztą przy wynikach mojego to nawet takie powiększenie nie miało by sensu bo i tak wynik by się nawet na inseminację nie kwalifikował...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • kotek Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Fedra, my zawsze myśleliśmy że jest super, a tutaj takie coś. To jest jakieś nowe badanie, które podobno odkryło sporo przypadków "zatajonych". Lekarz nas skierował na IMSI, ale wydaje mi się że trzeba poczekać - sprawdzić jeszcze raz, może się poprawi.

    78de0dd404ba84e12a056e9c239d99c7.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja ginka zawsze powtarzała ze jedno badanie nie wystarczy trzeba zrobić przynajmniej 3 w miesięcznych odstępach czasowych by zobaczyć czy są wachania czy to był jednorazowy spadek spowodowany jakąś infekcja może...
    a mozesz napisać jaki miał wynik?
    i jakie przesłanki sa w Waszym przypadku do IMSI?
    a jeśli jest to jednorazowy spadek to może warto zrobić posiew z nasienia bakteriologiczny lekarze zapominają tego zlecać a jest to bardzo istotne bo mogą tam być po prostu jakieś bakterie które niszczą plemniki a wręcz moga utrudniać zaciążenie...
    oczywiście jeśli nie chcesz o wynikiach nie musisz pisać :D

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • kotek Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie tego badania nigdy nie miał robionego, teraz nam pierwszy raz wyszło że plemników typu A (prawidłowych) jest tylko 2%. To wskazanie do IMSI..
    Kiedy takie badanie najlepiej powtórzyć? za 3 mies, czy można wcześniej? może to tylko taki tymczasowy spadek.
    Na posiew dostał już skierowanie, ma zrobić posiew standardowy, ureaplasma i mycoplasma.

    78de0dd404ba84e12a056e9c239d99c7.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mój to potrafił co dwa tygodnie powtarzać te badania bo na ich wynik naprawdę wszystko ma wpływ...
    nie czekałabym aż 3 miesiace ale tak z 304 tygodnie tak i bym powtórzyła no i wiadomo ze wszystko zalezy co wyjdzie w posiewie...
    może się okazać ze w posiewie jest jakas bakteria którą trzeba wyleczyć i wyniki moga skoczyć do góry..
    u mojego wachały się między 0-4% ostatnio bardziej 0% niż 4% dlatego nie podchodzimy już do temteu IMSI... no chyba zeby się coś zmieniło w między czasie ale jak na razie nic się nie zmienia... ehhh
    a w jakiej Klinice się leczycie? bo dziwi mnie ze lekarz od razu powiedział o IMSI a nie wysłał na inne badania... a powiedz Twój był u urologa, robił usg i takie tam a no i czy robił hormony?
    no i czy Ty równeiż jesteś przebadana tak pożądnie?
    wiem ze moje pytania moga się wydać głupie ale jestem już pod tym wzgledem wyczulona ze lekarze często diagnozują jedną z osób ignorując w ten sposób drugą i nie przebadawszy dwoje dogłębnie dają różne zalecenia...

    muszynka lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 9 października 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra potrzebuje sie z Toba skontaktowac. Czytam Twoje posty i chcialabym zebys powiedziala mi u ktorego lekarza sie leczycie bo my tez mamy pod gore i co chwile trafimy na wiekszego idiote...
    Prosze o kontakt.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ