X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 28 maja 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    nie wiem ile dokładnie, po prostu <1 mln... :/ będziemy robić z pczątkiem czerwca badanie nasienia z testem MAR na p/c przeciwplemnkowe bo one podobno tez moga powodowac leukocyty... i zmniejszoną ruchliwość...

    cocosowa, jak tylko bedzie mial chwile to na pewno wysle go tez na mocz... teraz sprawdzam jego wyniki moczu sprzed roku, leukocyty miał w normie ale miał liczne (d liczne) jakieś bakterie i kryształy kwasu mlekowego też " d liczne"

    wtedy w posiewie wyszło mu tylko pojedyńcze "Streptococcus mitis" ale dwóch lekarzy nie kazałi się tym przejmowac
    A te USG jąder zrobiliście w końcu?

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, bo wyobraź sobie "akurat nie mieli usg dopplerowskiego" i nawet ręcznie go nie zbadał kutas ;/

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 28 maja 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to lipa bo USG tak jak badania hormonalne to podstawa, wyklucza wiele rzeczy...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego jest na liście rezerwowych do dr Pietrusy w Provicie, mam nadzieje, że tego 3 zgodzi się go przyjąć, to ja bym zrobila HSG a on wizyte u urologa z usg. Hormonów narazie popredni urolog nie kazal robic, skoro jestesmy po suplementacji... ale mysle, że jesli bedzie mogl isc tego 3,06 do urologa to rano skoczy też na hormonyi z kompletem pojdziemy do lekarza :)

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 28 maja 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na cale szczęście urologa ale tylko urologa mieliśmy na NFZ i od razu z USG. Dla mnie to masakra co to za gabinet urologiczny bez USG co może powiedzieć urolog bez usg i nawet nie spoglądając na pisiora:/

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no o to chodzi, ale stówę zgarnął za gadaninę o której już wiedziałam tu z forum.


    EJ LASKI, JA CHYBA JESTEM NIENORMALNA. Z tego wszystkiego zapomniałam podstawowych oznaczeń z matmy czy mnie się wydaje!?!?!?!?!?! Cały cas myślałam, że u nas jest więcej leukocytów niż milion i komórek spermatogenezy też więcej niż 5 mln, ale spoglądam jeszcze raz na te wyniki i same popatrzcie:

    http://naforum.zapodaj.net/0e9768ce59db.png.html

    przecież tu jest mniej nizmilion leukocytów nie!?

  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 28 maja 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jest mniej niż milion :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 28 maja 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :O o.O o.O niech mnie ktoś kopnie w dupe :/ :/ :/ :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahahaha, no po prostu nic tylko zasadzić sobie gonga w łeb. o.O Jak można źle odczytać wynik badania o.O!? To jedna zagadka wyjaśniona, pozostaje tylko druga, skąd takie yniki, mam nadzieję, że za niedługo się dowiem.

  • magd.jak Znajoma
    Postów: 16 11

    Wysłany: 28 maja 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy ktoś bardziej zorientowany mógłby zinterpretować wyniki nasienia mojego męża? Nie palący, nie pijący, były sportowiec, lat 25 i nie wiemy co jest nie tak, ponieważ ja mam już dziecko z poprzedniego małżeństwa a od 1,5 roku się staramy z obecnym mężem o dzidziusia i nie ma żadnego efektu.

    objętość 2,8
    pH 7,30
    lepkość ++
    aglutynacja brak
    barwa przezroczysta
    koncentracja plemników 1,32
    liczba plemników w ejakulacie 3,71
    koncentracja komórek okrągłych 0,1
    ruch szybki postępowy typa 0,00
    ruch postępowy (PR) typ a+b 10,00
    plemniki ruchome 30,00
    plemniki hyperaktywne 0,00
    żywotność 33,00
    plemniki o prawidłowej budowie 1,00
    plemniki o nieprawidłowej główce 85,00
    plemniki z nieprawidłową wstawką 6,00
    plemniki z nieprawidłową witką 8,00

    zaliczono 0 plemników o ruchu a i 3 plemniki o ruchu b

    będę wdzięczna za pomoc

    wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 28 maja 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo zaniżone parametry (Oligo-Terato-Asthenozoospermia )morfologia 1%. Potrzebna porada androloga i wykonanie badan hormonów USG i posiewów

    magd.jak lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa ma rację.

    Co jest kurna z tymi facetami, tu też proszę, młody, sportowiec, bez nałogów a wyniki są jakie są. U nas też P nie pije, nie pali, dużo się rusza, ja gotuję w dommu ( rzadko jakieś niezdrowe jedzenie), na saune itd nie chodzi a wyniki też są takie a nie inne. ;/ Co to będzie za 20 lat? :P

    magd.jak, Sabina_x lubią tę wiadomość

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 28 maja 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety udowodnione jest że w miarę upływu lat nasienie mężczyzn pogarsza się ststematycznie, dlatego WHO zaniżyła obowiązujące normy... Moim zdaniem to przez chemiczne żarcie stres i pogoń za pieniądzem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2015, 15:48

    magd.jak lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bo to jest straszne, co się dzieje. Dopiero odkąd sama zaczęłam starać się o maluszka widze, ilu ludzi ma problem, czasem sporo gorszy od nas

  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 28 maja 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety teraz wszędzie trąbią, że coraz więcej par ma problemy z płodnością, ale człowiek zawsze myślisz że to go nie dotyczy a tu taka niespodzianka :/

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • magd.jak Znajoma
    Postów: 16 11

    Wysłany: 29 maja 2015, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję za odpowiedź, musimy się udać do lekarza i zobaczymy co on powie. Wszystkiego byśmy się spodziewali ale nie takich wyników :( pozostaje podnieść głowę do góry i liczyć ze kolejne badanie i posiew rozjaśni sytuacje.

    sylwiaśta159, Ania_84 lubią tę wiadomość

    wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 maja 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda zrobcie drugie baanie +posie , hormony i usg i od razu do lekarza ..


    mówisz ze byl sportowcem nie doznal jakiegos urazu jader ??
    wypytaj sie jak przechodzil swinke..
    bo parametry niestety sa zle :( wiec musicie wziasc naprawde dobrego androloga

    magd.jak lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • magd.jak Znajoma
    Postów: 16 11

    Wysłany: 29 maja 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 dzięki za radę, mąż to były siatkarz, 2 m wzrostu, 98 kg, świnki wogóle nie przechodził, urazu jąder nie pamięta chociaż patrząc na mecze to ci siatkarze nie raz piłką dostają w krocze więc tego nie możemy wykluczyć, ale takich konkretnych urazów żeby faktycznie bolało to nie pamięta, nigdy nie brał żadnych anabolików, zdrowy tryb życia. Przechodził za to 5 lat temu mononukleozę z bardzo wysoką 40 stopniową gorączką... to drugie badanie to kiedy można zrobić? i hormony jakie konkretnie ? pójdziemy najpierw prywatnie porobić badania i usg i z drugim wynikiem do lekarza.

    pozdrawiam

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 maja 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z hormonów FSH,LH, testosteron, TSH ... najlepiej wszytsko w jednym dniu rano zrobic mozna tez prolaktyne.

    USG

    posiew nasienia.. mozna od razu polaczyc choc nie wiem czy jest sens poki co robic powtornego badania.. uiw ywdawac dodatkowo kase.. na pewno posiew zrobcie jesli chcesz zrobic ddrugi raz nasienie to najlpiej min tydzien dwa tygodnie... ale to by bylo badanie wtedy tylko w kwestii potwierdzenia ze jest taka mala lilczba plemnikow. ewentualnie wykluczyc blad laboranta bo w tydzien na penwo nie zdaza sie zregenrewoac bo prces spermatogenezy trwa od 72-74 dni

    zbadaj mezowi nawet sama .. czy nie ma cieplego worka mosznowego .. i jakiegos zgrubienia..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ