Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia, agregacja i aglutynacja
Odpowiedz

Badanie nasienia, agregacja i aglutynacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aryaa239 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 lipca, 04:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jakiś czas temu narzeczony robił badanie nasienia. Chciałabym się was spytać tak, że tak powiem "na oko" co sądzicie o jego wynikach. Wspomnę, że narzeczony ma żylaka powróżka nasiennego i zespół Gilberta, które również obniżają płodność (tak powiedział mu lekarz). A propo lekarza to wizytę ma dopiero za miesiąc a ja chciałabym przynajmniej w małym stopniu wiedzieć na co mamy się nastawiać.

    Wyniki:
    objętość ejakulatu: 3,42 ml norma 1,4 - 5
    pH 7,6 norma 7,2 - 8
    liczba plemników w 1 ml: 46mln/ml norma 16 - 120
    całkowita liczba plemników: 157,32 mln/ejakul norma 39
    liczba plemników o prawidłowej budowie: 2% norma 4%
    plemniki patologiczne: 98% norma 96%
    całkowity ruch plemników: 54% norma 42%
    ruch postępowy 44% norma 30%
    szybki postępowy 24
    ruch oscylujący 10%
    aglutynacja 20% norma 0 - 10%
    agregacja 40% norma 0-10%
    Ogółem bardzo interesuje mnie ta aglutynacja i agregacja bo w sporym stopniu są powyższone, co o tym sądzicie?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ