X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia- dla żółtodziobów:)
Odpowiedz

Badanie nasienia- dla żółtodziobów:)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • cuddlemuffin Autorytet
    Postów: 723 1096

    Wysłany: 9 października 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mój gin po 6 miesiącach naszych bezowocnych starań zasugerował, że zanim wkroczymy z diagnostyką u mnie to dobrze by było zbadać najpierw męża. I tu problem- bo on się boi lekarzy i mówi, że pod taka presją nie uda mu się " oddać" tej próbki jak tam ludzie za drzwiami będą czekać.. Jak to tak naprawde wygląda? Nie można tej próbki przyniesc z domu? Jak go przekonać i przygotować na to, co go czeka? Jak mu pomóc uporać się ze stresem? Już nawet zaproponowalam, ze z nim pójdę, ale tym bardziej się wzbrania.. Helpunku

  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 9 października 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak to bardzo stresujące badanie. pozatym trzeba troche sie nameczyc aby wszystko wleciało do tego kubeczka. można oddac nasienie w domu do pojemniczka ale w ciagu pół godziny powinien byc dowieziony do labolatorium inaczej mogą wyjść zafałszowane wyniki. podobndo są też specjalne prezerwatywy do współżycia aby pobrac to nasienie ale nie wiem nic wiecej, u nas w labku nawet nie byłoby gdzie tego zrobic. no niestety trzeba sie przełamac nie ma innej możliwości.

    Tak poza tym pół roku staran to nie jest długo. lekarza mówią ze po roku dopiero powinno sie diagnozowac. w naszym przypadku lekarz wystawił skierowanie na badanie i mąż w koncu sie zgodzil ale dojrzewał do tej decyzji miesiac czasu. zauwazylam ze nie mozna naciskac aby maz nie czuł presji, spokojna rozmowa wiele pomoze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2017, 08:28

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie nie jest straszne, mój bez problemu chodzi. Pewnie, jest to krępujące, ale czy on jedyny to robi? Do pokoju możesz też Ty wejść :)

    Próbkę można dowieźć, ale w ciągu pół godziny (ważna jest też temperatura), no i oddawanie jej na recepcji, wśród oczekujących ludzi jest jeszcze bardziej krępujące. Byłam świadkiem takich sytuacji, gdzie babki nie wykazywały za grosz dyskrecji i zrozumienia, a panowie palili się ze wstydu.

  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 9 października 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara widzę ze u was ladnie morfologia sie poprawila. Mozesz powiedziec co zażywa mąż? :)

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • akuku Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 9 października 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie i tak będzie musiał nasienie kilka razy oddawać, żeby wyniki były wiarygodne, więc może jeśli nie da się przekonać do badania w tym pokoju, to faktycznie pierwszy raz dowieźcie nasienie z domu? Żeby uniknąć niezręcznej sytuacji możecie wybrać jakąś godzinę, o której wiecie, że będzie mało osób w Waszej przychodni, albo po prostu Ty to daj na recepcji a nie on.
    Myślę jednak, że im szybciej się przełamie, tym łatwiej mu będzie później uczestniczyć z Tobą na każdym etapie leczenia. Daj mu czas może musi to przemyśleć i sam dojdzie do wniosku, że to dla Was zrobi.

    Britty lubi tę wiadomość

    Staramy się od 16 miesięcy, a dzidziusia brak :( Zaczynam wariować.
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 9 października 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się wydaje, że nie ma co przesadzać. Mój mąż był wielokrotnie na tych badaniach i nie było problemu ( a myślałam, że będzie). Idźcie do kliniki niepłodności, tam wszyscy są przyzwyczajeni do tej krępującej tematyki i nikt się dziwnie nie patrzy, nie podśmiewa. Dziewczyno, Ty się musisz obnażać przed ginekologiem, czeka Cię poród i świecenie intymnymi częściami ciała przed obcymi ludźmi, więc małżonek też niech zagryzie zęby i się w sobie zepnie, bo to co go czeka jest i tak dużo mniej krępujące od tego, co czeka Ciebie. Jak chce mieć dziecko, musi się trochę poświęcić. A jeśli wyjdą u niego jakies problemy, to będzie musiał jeszcze niejednokrotnie powtarzać to badanie + obnażać się przed lekarzami, więc im szybciej się przełamie, tym lepiej. Może też oddać próbkę do badania w domu i ja dowieźć, ale raz, że można zanieczyścić lub zepsuć próbkę, a dwa, że ja nie wiem, czy jazda autem i paradowanie z taką próbka w przychodni jest mniej krępujące, zwłaszcza, że potem trzeba paniom powiedzieć kto i z czym przychodzi.

    sylwia80 lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz byłam w szpitalu i czułam się... zbrukana. Tak. Badało mnie (palcami!!) kilka osób, jedna po drugiej, w pokoju było z 4 lekarzy, 2 pielęgniarki. Kilka USG, pokazywanie podpaski i krwawienia (znowu przy innych, w tym pacjentkach), niezręczne pytania. TO było KRĘPUJĄCE i uwłaczające chociaż wiem, ze niezbędne. Oddanie nasienia, w samotności, w przytulnym pokoiku to jest naprawdę pikuś w porównaniu do tego, co my musimy przechodzić.
    Już nawet nie będę pisała o samym porodzie, bo na to jesteśmy przygotowane. Ale o tym co trzeba przejść, aby do niego doszło.

    Britty, Frufru lubią tę wiadomość

  • cuddlemuffin Autorytet
    Postów: 723 1096

    Wysłany: 10 października 2017, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi dziewczyny! Spokojną rozmową faktycznie można wiele zdziałać, mąż powiedział, że jeśli w tym cyklu nam się nie uda to do końca roku zrobi badania. Dla nas obojga wolałabym, żeby się udało, ale jeśli nie to czuję się trochę uspokojona.

  • abc24 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 29 października 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie odnośnie badania nasienia, w klinice bocian robiliśmy wynik był po 3 godzinach ale nie było tam np żywotności plemników, widzę ze w invimedzie jest więcej tych parametrów i wynik jest po 3-4 dniach?Skąd taka różnica? Czy jest szansa na badanie nasienia na nfz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w invimedzie robiliśmy rozszerzone badanie nasienia, czekaliśmy 6 dni, kosztowało ok. 180 zł, już nie pamiętam ile dokładnie, pewnie na NFZ można jeśli ma się skierowanie od androloga u którego również było się w ramach NFZ, tak mi się wydaje.

  • abc24 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 29 października 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ciekawe że w bocianie wynik po 3 godzinach a tutaj 6 dni.... a może korzystaliście z androloga i możesz jakiegoś polecić z WArszawy?

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 29 października 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po przebojach z lekarzami w trojmiescie zdecydowaliśmy sie na NOVUM I dr Wolskiego. Narazie pierwsza wizyta za nami ..czekamy do grudnia ..ale ogólnie zadowolenie konkret facet:D

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 29 października 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różne laboratoria badają różne parametry i po różnym czasie są wyniki. Nie słyszałam,żeby na NFZ można było zrobić badanie nasienia. Androloga na NFZ też nie znalazłam.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My invimed, ale Wrocław, póki co odpuscilismy. Mamy skierowanie do androloga, ale ogólnie to z nimi dosyć kiepsko, jedyny konkretny jest właśnie w invimedzie, a klinika mnie jakoś nie przekonuje. Czekamy 3 mce, bierzemy suplementy i robimy powtórkę badania, ale gdzie indziej, we Wrocławiu jest gabinet specjalizujący się tylko w badaniu nasienia, i liczą ręcznie, tam mamy zamiar się udać. Jak nic nie drgnie to dopiero androlog.

  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 29 października 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    My invimed, ale Wrocław, póki co odpuscilismy. Mamy skierowanie do androloga, ale ogólnie to z nimi dosyć kiepsko, jedyny konkretny jest właśnie w invimedzie, a klinika mnie jakoś nie przekonuje. Czekamy 3 mce, bierzemy suplementy i robimy powtórkę badania, ale gdzie indziej, we Wrocławiu jest gabinet specjalizujący się tylko w badaniu nasienia, i liczą ręcznie, tam mamy zamiar się udać. Jak nic nie drgnie to dopiero androlog.

    A wiesz może gdzie w Warszawie można zrobić badanie nasienia ale nie metodą komputerową tylko "ręczną" ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pojęcia nie mam, popatrz może na lokalnych forach, ja właśnie tam znalazłam ten gabinet we Wrocławiu.

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojna i szczera rozmowa dużo da. Mój się zgodził, ale odwlekał w czasie. Ost gin dał mi wykaz badań - w tym jego badanie i za miesiąc mam przyjść z wynikami. Poniekąd życie samo rozwiązało problem, w przyszłym tyg się zmobilizuje i pójdzie.

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to czytam nie mogę uwierzyć. !!!!my kobiety mamy okres co miesiąc. Tyłek wystawiamy przed różnymi lekarzami, badania itp. Znosimy to wszystko, a facet nie umie się spuścić do kubka... No szok! Co to jest takiego krepujacego?? Przecież to jest dla zdrowia, nie na takie ludzie rzeczy się decydują. Mój mąż nawet się nie zawachal. Teraz w klinikach jest więcej mężczyzn do oddania nasienia niż czasami kobiet w poczekalni. Bierze telefon, włącza sobie filmik, chwila i po sprawie. Robi to dla siebie ale przede wszytskim dla zony. Po pół roku to odpowiedni czas. Nigdy nigdy nigdy nie czekajcie roku. Ja na szczęście dzięki swojej intuicji po trzech miesiącach zdecydowałam się zbadać męża i co się okazało wyrok-azoospermia.zero plemnika a tak po roku czekania robienia testów, chyba zeszlabym na depresję. A skończyło się na tym że już czwórka lekarzy dotykała go po jadrach, robila usg jąder i badala prostate przez odbyt! Przepraszam, za ordynarność... Ale taka jest prawda.

    Zizu87, 35latka lubią tę wiadomość

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po roku czasu bezowocnych starań zaczyna się czas na głęboką diagnostyke. Podstawa taka jak badania hormonów i nasienia i solidne usg. Trzeba zrobić przed staraniem się o dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2018, 11:03

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po dwóch-trzech miesiącach prawdziwych starań o dziecko od razu poszłam do lekarza i składałam, ze rok się staramy, i dostałam skierowanie na badania hormonalne i wskazanie, żeby mąż poszedł robić badanie. Gdyby ten lekarz ( który nota bene, jak się okazało, ze mąż ma azoospermię, powiedział, ze większość takich par się po prostu rozwodzi) to nie sadze, ze wysłałbym męża na badania spermy...

    Zdrowe pary zachodzą po 2-3 miesiącach, jeśli w my czasie się nie zachodzi w ciąże TRZEBA iść się zbadać! Inaczej to strata czasu, przez ten rok można zdziałać BARDZO dużo!

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ