X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy badanie nasienia w Warszawie
Odpowiedz

badanie nasienia w Warszawie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny! Czy orientujecie się może gdzie w Warszawie najlepiej wykonać badanie nasienia? Chodzi mi o miejsce, w którym bezproblemowo można oddać próbkę pobraną w domu (przekonanie mojego T do badań w ogóle będzie graniczyło z cudem, więc chcę jego udział sprowadzić do niezbędnego minimum), no i rzecz jasna żeby badanie było dobrze przeprowadzone. Z góry dzięki za info.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck najlepiej jak sie rozejrzysz w sowojej okolicy czy nie masz labo czy Kliniki czy szpitala (poniewaz nasienie pobrane w domu musi być dostarczone jak najszybciej i w temp ciała), potem zadzwoń do takiego miejsca i sie popytaj czy u nich wykonuje sie badanie nasienia wspomagane komputerowo...

    jeśli chcesz od Dziewczyn konkretnych informacji to podaj jeszcze z jakiego rejonu Warszawy jesteś to ułatwi znalezienie miejsca...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno próbki pobrane w domu można oddać w Instytucie Rodziny (Miączyńska 69a). Badanie jest wspomagane komputerowo.

    Umawiasz się tam na sobotę na dowóz próbki na konkretną godzinę. "Sprzęt" do pobierania też możesz u nich kupić - koszt 20zł.
    Samo badanie kosztuje 150 zł. Wyniki były jeszcze tego samego dnia wieczorem.

    Badanie obejmuje: czas upłynnienia, objętość, lepkość, wygląd ejakulatu, pH, liczba ruchliwych plemników, liczba plemników na 1 ml nasienia, ogólna liczba plemników w ejakulacie, aglutynacja, morfologia, odsetek komórek spermatogenezy obecnych w ejakulacie, liczbę leukocytów w 1 ml nasienia oraz liczbę komórek nabłonkowych i erytrocytów.


    Zastrzegam tylko, że mój M nie robił badań w innym miejscu więc nie mamy porównania (np. może w innych miejscach oceniane są jeszcze jakieś parametry...)

    Justeck lubi tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za info!

    Mokotów to moja dzielnica, więc skorzystam z polecenia (jeśli uda mi się w ciągu następnych 6. miesięcy zawlec tam T).

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam jeszcze takie informacje w internecie, ale nie wiem na ile aktualne:

    Miejsca, w których przebadają próbki pobrane w domu:
    Invimed, Novum oraz szpital św. Zofii

    "W Warszawie badanie przeprowadza dr Ricardo Faundez, który w Invimedzie przy ul. Rakowieckiej przyjmuje we wtorki, czwartki i piątki w godz. 16-17, zaś w Lecznicy przy szpitalu św. Zofii w środę w godz. 14-15. Na wizytę trzeba się wcześniej umówić. Prezerwatywę zaś można dostać "od ręki" w Novum przy ul. Bocianiej w cenie 70 zł. Gratis otrzymuje się wyjałowiony pojemnik."

    atdck6nlmznf5qze.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck wrote:
    Dzięki dziewczyny za info!

    Mokotów to moja dzielnica, więc skorzystam z polecenia (jeśli uda mi się w ciągu następnych 6. miesięcy zawlec tam T).

    Mój mąż raz robił pierwsze badanie w Invimedzie przy Rakowieckiej, a drugi raz - w Invicta przy Złotej (tam teraz chodzimy). W obu wypadkach nasienie było z dowozu (mąż oddał próbkę do zwykłego sterylnego pojemniczka na mocz z apteki) - wystarczy wcześniej zadzwonić, żeby ustalić, w jakich godzinach przyjmują próbki.
    Na pewno w domu jest mniej stresująco - mój mąż też niestety za nic na świecie by się nie dał przekonać do oddania nasienia w klinice.
    Aha - robiliśmy badanie rozszerzone, z morfologią (koniecznie zróbcie badanie w takim miejscu, gdzie robią morfologię!). Badanie w Invicta było chyba bardziej dokładne - dodatkowo (poza tym, co w Invimedzie) zbadali żywotność raz po godzinie i drugi raz po 4 godzinach, no i wyniki były szybciej dostępne online.
    Pozdrawiam


  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ dobrze wiedzieć, bo następne badanie chcieliśmy zrobić na próbę w innym miejscu.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój Mąż robił kilka razy w Invimedzie na Rakowieckiej warszawa, ale próbkę oddawał na miejscu, więc ewentualnie chcę tylko napisać, że tam wszystko jest załatwiane bardzo intymnie, dostaje się klucz do pokoju, nie ma limitu czasu, nikt nie czeka po drzwiami, jest kilka takich pokoi i są zlokalizowane nie w części głównej tylko w takiej mniej uczęszczanej. poza tym dostaje się taką torebkę papierową jak na prezent, do której wkłada się próbkę nasienia żeby z nią nie paradować. w pokoju filmy i gazetki, łazienka żeby sprzęt wymyć, ładny wystrój (wg męża ;) )

    robiliśmy badanie rozszerzone z morfologią i inne (MSOME, test SCA)
    tylko tam robiliśmy więc porównania nie mam ale mój M. był zadowolony ;)

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ