X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bardzo mała ilość plemników
Odpowiedz

Bardzo mała ilość plemników

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Monisiaa Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 13 lipca 2022, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej🙂u partnera w badaniu nasienia wyszła bardzo niska ilość plemników 0.65mln w ml ,1.37 mln w całości 😭
    Poza tym te plemniki co są są w dobrym stanie , czytam czytam czytam i coraz głupsza jestem ...w jednym miejscu pisze że wystarczy milion żeby mogło dojść do zapłodnienia , w innym że to będzie niemożliwe ...
    Macie jakieś doświadczenie w tym temacie ? Może udało się któreś mimo małej liczby ale dobrej jakości ?
    Staramy się od ok 9mcy , partner w dzieciństwie miał wnętrostwo,zabieg miał . Teraz początki żylaka powrózka ...jesteśmy na początku drogi , nawet porządnego lekarza w mojej mieścinie nie ma . Dramat

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7593 9959

    Wysłany: 13 lipca 2022, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisiaa wrote:
    Hej🙂u partnera w badaniu nasienia wyszła bardzo niska ilość plemników 0.65mln w ml ,1.37 mln w całości 😭
    Poza tym te plemniki co są są w dobrym stanie , czytam czytam czytam i coraz głupsza jestem ...w jednym miejscu pisze że wystarczy milion żeby mogło dojść do zapłodnienia , w innym że to będzie niemożliwe ...
    Macie jakieś doświadczenie w tym temacie ? Może udało się któreś mimo małej liczby ale dobrej jakości ?
    Staramy się od ok 9mcy , partner w dzieciństwie miał wnętrostwo,zabieg miał . Teraz początki żylaka powrózka ...jesteśmy na początku drogi , nawet porządnego lekarza w mojej mieścinie nie ma . Dramat

    Zapisać się koniecznie do androloga. Jaka jest morfologia plemników ? Ile % prawidłowych form jest ? Niestety wnętrostwo przebyte i żylaki wymagają konsultacji z andrologiem. Najpierw doprowadźcie do znalezienia przyczyny i wyeliminowania jej i co za tym idzie poprawy parametrów i dopiero się starajcie. Zaoszczędzicie sobie wielu stresów przeżywanych co miesiąc

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Monisiaa Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 14 lipca 2022, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9% o prawidłowej budowie , ruch postępowy 48%,ruch całkowity 62%,żywotność 62%
    Gdyby nie ta mała liczba plemników to było by chyba ok ?

  • Mamainprogress Koleżanka
    Postów: 66 17

    Wysłany: 14 lipca 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisiaa wrote:
    9% o prawidłowej budowie , ruch postępowy 48%,ruch całkowity 62%,żywotność 62%
    Gdyby nie ta mała liczba plemników to było by chyba ok ?

    A czy to było pierwsze badanie ? Jak tak to odrazu powtórzyć za tydzień/ dwa! Nawet może w innym laboratorium.

    U nas było tak 1 badanie kwiecień : ilość 0.1 mln i 1.4 mln w całości . 2 tyg później 1ml - 22mln w całości 80’mln - lekarz zgupiał.

    Może być błąd laboratorium, lub ma taka tendencję, ze nasienie się zmienia i przy każdym pobraniu będzie się znacząco różnic, wiadomo sam stres badania tez mógł mieć wpływ. Międzyczasie suple my bierzemy FertilMan plus i jak się nie okaże ze to jest błąd to wtedy tak jak wyżej wizyta u Androloga. Bo nie ma się co oszukiwać z takimi wynikami szanse poniżej 1%. Ale wierzę mocno ze będzie tak jak u nas ? A jak mogę zapytać gdzie były robione badania ?

    Starania o ❤️ Od 2021 marzec
    1 ciąża - październik 2021 💔 7tc
    3 IUI - Lipiec 🍀
  • Monisiaa Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 14 lipca 2022, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamainprogress wrote:
    A czy to było pierwsze badanie ? Jak tak to odrazu powtórzyć za tydzień/ dwa! Nawet może w innym laboratorium.

    U nas było tak 1 badanie kwiecień : ilość 0.1 mln i 1.4 mln w całości . 2 tyg później 1ml - 22mln w całości 80’mln - lekarz zgupiał.

    Może być błąd laboratorium, lub ma taka tendencję, ze nasienie się zmienia i przy każdym pobraniu będzie się znacząco różnic, wiadomo sam stres badania tez mógł mieć wpływ. Międzyczasie suple my bierzemy FertilMan plus i jak się nie okaże ze to jest błąd to wtedy tak jak wyżej wizyta u Androloga. Bo nie ma się co oszukiwać z takimi wynikami szanse poniżej 1%. Ale wierzę mocno ze będzie tak jak u nas ? A jak mogę zapytać gdzie były robione badania ?

    W Kaliszu . Tak było 1 badanie

  • Mamainprogress Koleżanka
    Postów: 66 17

    Wysłany: 14 lipca 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisiaa wrote:
    W Kaliszu . Tak było 1 badanie

    Napewno powtórzyłabym badania 2 raz. Pozdrawiam

    Starania o ❤️ Od 2021 marzec
    1 ciąża - październik 2021 💔 7tc
    3 IUI - Lipiec 🍀
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 14 lipca 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak dziewczyny piszą, koniecznie powtórzcie badanie! Jeśli wynik się powtórzy, to niech zbada jeszcze hormony FSH, LH, testosteron i prolaktynę i wtedy macie już z czym iść do urologa/androloga.
    U mojego męża było wnętrostwo bardzo późno zoperowane (ok 6 roku życia). Przez rok zrobił trochę badań nasienia i wyniki były od pojedynczych sztuk (po chorobie) do ok 1 mln/ml (przeważnie). Raz sie zdarzyło, że było aż 5 mln/ml, ale nie wiemy czemu. Niestety przez to że hormony już ma wysokie, to lekarze nie mogli wprowadzić leczenia. Jestesmy w trakcie IVF.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2022, 13:51

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ