X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Co po badaniu nasienia?
Odpowiedz

Co po badaniu nasienia?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Almi Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, przepraszam jeżeli powtórzę jakieś pytania ale nie mam siły szukać podobnych postów a napisanie jest też swojego rodzaju terapią dla mnie samej.
    Staramy się z partnerem kilka lat, lekarze mnie zbywali, mówiąc, że jestem młoda, mam czas. Ostatnio zrobiliśmy badanie nasienia i wyniki były dla mnie jak cios, krzesłem w twarz. Koncentracja w 1 ml - 8 mln (norma 15 mln), ogólna ilość plemników w ejakulacie 15 mln (norma 39 mln). Plemniki prawidłowe 2%. Ruchliwość w normie, lepkość, barwa, ilość i upłynnienie też. Mój ginekolog zalecił najpierw wizytę u urologa, natomiast lekarz rodzinny nie chciał wypisać mojemu partnerowi skierowania twierdząc, że nie ma zasadności. Już sama nie wiem gdzie szukać pomocy i gdzie się zgłosić. Dodatkowo wczoraj miałam robione USG tarczycy- wykryli guzek 1,84 cm, wskazanie do BACC. Jestem przerażona bo w najbliższej rodzinie był obecny nowotwór tarczycy w niedalekiej przeszłości.
    Proszę podpowiedzcie mi gdzie mogę liczyć na pomoc w związku z wynikami drugiej połówki oraz czy mamy według was jakieś szanse? Zaczęłam tracić nadzieję...

  • pistacjowa Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Almi! Przede wszystkim, nie załamuj się. Wiem doskonale co czujesz, wyniki mojego męża były nieco gorsze. Pierwszą rzeczą jaką zrobiliśmy to wizyta u urologa, który wykluczył żylaki i wszystkie inne choroby, dał nam też nadzieję. Przepisał mężowi witaminę C, witaminę E w jakiejś wielkiej dawce, Apo -pentox 400 SR, Proxeed Plus. Zakazał saun, podgrzewanych siedzeń i przegrzewania jajeczek i dopiero po kilku miesiącach ponowne badanie nasienia. Posumplementujcie się trochę, zacznijcie zdrowo odżywiać, trochę ruchu. W międzyczasie z pewnością trzeba iść do urologa, a ten lekarz rodzinny to jakiś partacz, skoro tak twierdzi. Jeśli nie uda się na NFZ to udajcie się prywatnie, bo takie wyniki mogą być skutkiem żylaków. A tarczycą się nie martw, bez wyników biopsji niczego nie można stwierdzić, guzek pewnie się usunie i będziesz jak nowa!

    Przede wszystkim uszy do góry i nie załamuj się, bo to najgorsze co możesz zrobić. Szanse są zawsze, trzeba tylko trafić na moment, w którym są najwyższe!

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 18 września 2017, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pistacjowa Jak zobaczyłam że z 0% podskoczyło mężowi na 19% to dałaś mi taką nadzieję :). Nam z 4% spadło na 2% dziś i taką załamke miałam i tak czytam po forum trochę o tym aż natrafiłam na Ciebie :). Skąd jesteś jeśli mogę wiedzieć? Bo może byś nam urologa poleciła :)

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ