Forum Męskie sprawy Co po badaniu nasienia?
Odpowiedz

Co po badaniu nasienia?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Almi Nowa

Wysłany: 8 czerwca 2017, 07:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, przepraszam jeżeli powtórzę jakieś pytania ale nie mam siły szukać podobnych postów a napisanie jest też swojego rodzaju terapią dla mnie samej.
    Staramy się z partnerem kilka lat, lekarze mnie zbywali, mówiąc, że jestem młoda, mam czas. Ostatnio zrobiliśmy badanie nasienia i wyniki były dla mnie jak cios, krzesłem w twarz. Koncentracja w 1 ml - 8 mln (norma 15 mln), ogólna ilość plemników w ejakulacie 15 mln (norma 39 mln). Plemniki prawidłowe 2%. Ruchliwość w normie, lepkość, barwa, ilość i upłynnienie też. Mój ginekolog zalecił najpierw wizytę u urologa, natomiast lekarz rodzinny nie chciał wypisać mojemu partnerowi skierowania twierdząc, że nie ma zasadności. Już sama nie wiem gdzie szukać pomocy i gdzie się zgłosić. Dodatkowo wczoraj miałam robione USG tarczycy- wykryli guzek 1,84 cm, wskazanie do BACC. Jestem przerażona bo w najbliższej rodzinie był obecny nowotwór tarczycy w niedalekiej przeszłości.
    Proszę podpowiedzcie mi gdzie mogę liczyć na pomoc w związku z wynikami drugiej połówki oraz czy mamy według was jakieś szanse? Zaczęłam tracić nadzieję...

• pistacjowa Koleżanka

Wysłany: 8 czerwca 2017, 12:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Almi! Przede wszystkim, nie załamuj się. Wiem doskonale co czujesz, wyniki mojego męża były nieco gorsze. Pierwszą rzeczą jaką zrobiliśmy to wizyta u urologa, który wykluczył żylaki i wszystkie inne choroby, dał nam też nadzieję. Przepisał mężowi witaminę C, witaminę E w jakiejś wielkiej dawce, Apo -pentox 400 SR, Proxeed Plus. Zakazał saun, podgrzewanych siedzeń i przegrzewania jajeczek i dopiero po kilku miesiącach ponowne badanie nasienia. Posumplementujcie się trochę, zacznijcie zdrowo odżywiać, trochę ruchu. W międzyczasie z pewnością trzeba iść do urologa, a ten lekarz rodzinny to jakiś partacz, skoro tak twierdzi. Jeśli nie uda się na NFZ to udajcie się prywatnie, bo takie wyniki mogą być skutkiem żylaków. A tarczycą się nie martw, bez wyników biopsji niczego nie można stwierdzić, guzek pewnie się usunie i będziesz jak nowa!

Przede wszystkim uszy do góry i nie załamuj się, bo to najgorsze co możesz zrobić. Szanse są zawsze, trzeba tylko trafić na moment, w którym są najwyższe!

• Dominisia883 Autorytet

Wysłany: 18 września 2017, 23:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    pistacjowa Jak zobaczyłam że z 0% podskoczyło mężowi na 19% to dałaś mi taką nadzieję :). Nam z 4% spadło na 2% dziś i taką załamke miałam i tak czytam po forum trochę o tym aż natrafiłam na Ciebie :). Skąd jesteś jeśli mogę wiedzieć? Bo może byś nam urologa poleciła :)

Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ