X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Enterococcus faecalis
Odpowiedz

Enterococcus faecalis

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym się dowiedzieć ile z was bądź waszych partnerów walczyło z tymi bakteriami ? Jak przebiegało leczenie ? Czy długo trwał powrót do zdrowia ? Czy dostaliście zakaz starań na ten czas ? No i czy jest możliwe zajście w ciążę jeśli bakterie te występują w nasieniu męża ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bakterie kałowe leczy sie antybiotykami. Jezeli sa w nasieniu to niestety jest duze prawdopodobieństwo ze rowniez je masz. Proponuję leczenie antybiotykowe i po zakończeniu wznowienie staran. Ale to lekarz powinien wydac decyzję.

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj zrobiłam posiew, ma być w przyszłym tygodniu. Mąż dostał antybiotyk na 7 dni, później powtórka posiewu, badanie nasienia no i mamy nie robić przerwy w staraniach :D do czasu wyleczenia się zabezpieczać się by się ewentualnie naprzemiennie niz zarażać jeśli ja też mam, ale do kolejnych dni płodnych powinno być już wszystko wyleczone :) pytałam się też czy pomimo tych bakterii moźliwe jest zapłodnienie i jak się okazało tak.

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam podbijam temat bo zaraz zwariuje :(
    Proszę o porade :)

    Także tak, moja historia wyglada tak że na początku grudnia zrobiłam wymaz z kanału szyjki i wyszła mi bakteria Enterococcus faecalis i ureaplasma. Lekarz tą pierwsza bakterią nie przejął się w ogóle mówiąc że „nic takiego”, na tą druga miałam doksycyline na 15 dni. Po kuracji zrobiłam ponowię wymaz. Po ureaplasmie ani śladu natomiast Enterococcus nie znikneła. Lekarz lekko się zdziwił, no ale nadal twierdził że to nic takiego.
    Powiedziałam mu że po antybiotykach czuje dyskomfort i suchość, przypisał globulki na 3mc ( przez 7dni po @).

    Dzisiaj poszłam na wizytę, bo chciałam podejść do inseminacji a lekarz do mnie że muszę zrobić jeszcze wymaz żeby zobaczyć jak moja flora się ma. Wiec mu mówię że ostatnio miałam tą bakterie, która raczej nie zniknęła, skoro antybiotyki ją nie ruszyły no i przecież jak to on powiedział „to nic takiego” a on do mnie że jak coś to będziemy leczyć !
    To ja już zgłupiałam..
    Dziewczyny doradźcie proszę, leczy się ją czy nie. Normalnie ta bakteria występuje w przewodzie pokarmowym...
    Czy podejście do iui jest niemożliwe ?
    Dodam że mąż w posiewie nie ma żadnej bakterii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2018, 21:03

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Nie jestem znawcą w tym temacie ale to bakteria odkałowa prawdopodobnie.

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ