X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Fedra, Dziewczyny, proszę pomóżcie mi zinterpretować wyniki..
Odpowiedz

Fedra, Dziewczyny, proszę pomóżcie mi zinterpretować wyniki..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Elizkaa Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatni stosunek przed 5 dniami.
    Ilość w ml - 3;
    pH 8,1.
    Ilość plemników w 1ml 0-0-1 w polu widzenia ,
    ilość ml 3;
    Całkowita liczba plemników .............
    Ruchliwość 40%,
    brak w ruchu prawidłowym,
    20% w ruchu chaotycznym,
    20% w ruchu oscylacyjnym.
    Barwienie z Eozyną 15% martwych. Leukocyty 0-1 w polu widzenia.
    Komórki okrągłe 0-1 w polu widzenia. Aglutynacja (-).
    Uwagi: teratospermia - niekształtne głów

    thgfd5qpcodxsppu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    albo źle zrozumiałam, albo coś z ilością jest nie tak i z ruchliwością też..dziwnie napisane te wyniki, ale generalnie chyba mąż powinien umówić sie do urologa, zeby mu zrobił usg i zlecił podstawowe badania - bez tego ani rusz...a za jakiś czas powtorzyć wyniki, najlepiej z abstynencją 3 dni...i nie poddawać się!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2014, 14:41

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widać ze próbka była na tyle mała ze nie zrobili wszystkich parametrów...
    faktycznie wyniki dziwnie napisane...
    pytanie czy badanie było wspomagane komuterowo i czy próbka była oddawana na miejscu czy dowożona?
    pozatym jak wyglądało współżycie wcześniej? długa ilość dni abstynencji niestety nie wpływa dobrze na jakość nasienia do współżycia powinno dochodzić w odstępach nie dłuższych niż 3 dni tak by nasienie miało czas sie odbudować...
    pytanie czy w przeciagu ostatniego miesiaca przechodził jakąś chorobę czy temperatura ciała nie przekraczała w ostatnich 2 tyg 37,5 czy były brane jakieś leki...
    jak wyglada styl życia i pracy mężczyzny, co z aktywnośćią fizyczną i jedzeniem?
    czy bierze jakieś suplementy i czy było to pierwsze badanie? jeśli było to pierwsze badanie należy wprowadzić suplementację i za 4 tyg badanie powtórzyć...
    na pewno trzeba zrobić badanie posiewu z nasienia, badania hormonalne i z takim kompletem udać się do urologa który zbada prostate i zrobi usg jader wykluczy żylaki powrozia i takie tam...

    Ann88ann lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Elizkaa Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra, dzwoniłam do tej babki, zapytałam czemu nie wpisała całkowitej liczby plemników, powiedziała mi, że po powiększeniu pod mikroskopem strasznie rzadko były one umiejscowione i że jest ich poniżej 1mln. W tych wynikach wnerwia mnie już nawet sama forma wypełnienia RĘCZNIE :/
    Badanie było wykonane na piechotę, bez wspomagania komputerowego. Próbka dowieziona w przeciągu 20min. Ostatni stosunek w sobotę ok 17, a dziś mamy czwartek (nasienie oddane ok 8:00).. Jeżeli chodzi o chorobę, to nie, był zdrowy. Chociaż nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ, ale w pn, tak w ten poniedziałek :/ jak mi dopiero powiedział, wziął 1 tabletkę heviran400, bo czuł że mu wychodzi opryszczka.. Co do temperatury 37.5 to raczej nie. Jeżeli chodzi o styl życia, to M jest myśliwym, mnóstwo czasu spędza na powietrzu, czy to na "nogach" czy na ambonie. Pracuje na stacji benzynowej, w systemie 6-18, 18-6, wolne, wolne, itd. Co do aktywności, to jedynie te czasem mega długie spacery po lesie czy polach z psem. Jedzenie różnie, nie mega dużo, ale też nie mało (waga 93kg przy 175)
    Od ok 2.5-3 miesięcy bierze Salfazin, wit. E 400 (bo nie dostalam 500) i sporadycznie wit C 1000. Tak, badanie było pierwsze.. Jeżeli chodzi o badania hormonalne, to jakie powinien wykonać?

    Dziękuję, dzisiaj jestem całkowicie wypompowana

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2014, 18:40

    thgfd5qpcodxsppu.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem tak poszukajcie laboratorium gdzie robią badanie wspomagane komputerowo niestety robione ręcznie nie jest mairodajne potem się okazuje ze jak się robi wspomagane komp to wyniki są bardziej realne...
    no i czas abstynencji stosunkowo za długi przy obniżonych parametrach max 3 dni...
    badanie na pewno trzeba powtórzyć za około 4 tyg... suplementy są ok ale wit C niech bierze regularnie sporadyczne branie nie pomoże ;)
    wiem ze to dla Was ciezkie czasy ale dacie rade przejść przez to razem wierze w to jak i w to ze wszystko się w końcu ułoży :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Elizkaa Koleżanka
    Postów: 58 55

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra jesteś ANIOŁEM! Dziękuję <3

    thgfd5qpcodxsppu.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elizkaa wrote:
    Fedra jesteś ANIOŁEM! Dziękuję <3

    eeehhhmmm (czerwieni się)...
    nie przesadzajmy aureoli nie mam ani skrzydeł a czasem by się przydały nie musiałabym się martwic przemieszczaniem z miejsca w miejsce ;)
    ale pozostańmy przy tym że jestem człowiekiem :P

    Izaczek lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tak samo jak Anoolka odebrałam dziś wyniki i proszę was o interpretacje :)
    Liczba dni od ostatniej ejakulacji: 4
    Objętość ejakulatu: 1,7 ml, min 2,0
    Barwa: szaro-biała
    Zapach: swoisty
    Konsystencja: prawidłowa
    pH: 7,80, min-7,20
    Ruchliwość: 50%
    Ruch plemników-szybki: 40%
    Ruch plemników-brak ruchu: 50%
    Aglutynacja: ujemna
    upłynnienie: do 30 min
    lepkość: prawidłowa
    Żywotność (%żywych) 50%, min-70
    Liczba plemników w 1 ml: 101,20 mln/ml min-20
    Liczba plemników w ejakulacie: 172,10 mln min-40
    Liczba leukocytów w 1 ml: 1,20 mln/ml max-1,00
    Liczba komórek spermatogenezy w 1 ml: 3/100plemników mln/ml max-5,00
    Liczba plemników o prawidłowej budowie: 35%, min-30
    Posiew:| ujemny

    Izaczek
  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesteście ? :)

    Izaczek
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki wygladaja ok
    Ja mam tylko jedno pytanie czy to sa wyniki obione recznie czy badanie bylo spomagane komputerowo?

    Izaczek lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra nie mam pojęcia, nie pytałam się ich jak będą robione bo nie wiedziałam że są różne sposoby. Super że odpisałaś, dzięki :)

    Izaczek
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pytam bez powodu te wspomagane komputerowo sa dokladniejsze wiec warto by bylo zadzwonic i sie dowiedziec...
    Wiecej napisalam na drugim watku a jutro napisze wiecej bo teraz pisze z tel...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki :)

    Izaczek
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ