X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy FSH dużo ponad normę
Odpowiedz

FSH dużo ponad normę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mati93 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 14 grudnia 2023, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Od roku staramy się o dziecko ale nic z tego...żona chodziła do ginekologa ten w końcu polecił żebym to ja zrobił badanie nasienia. Zrobiłem i tam...0 plemników...udałem się do kliniki Bocian w Poznaniu żeby coś więcej doradzili, zrobiłem wczoraj badania genetyczne, testosteronu i FSH. Dwóch ostatnich wyniki już mam, testosteron 2.49 ng/ml ale za to FSH 33,75 mlU/ml. Da się coś z tym zrobić? Jestem kompletnie załamany, psychika mi siada ... czym więcej czytam tym chyba bardziej. Jakieś rady? Dopowiem, że mam 30 lat a partnerka 25

  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 36 3

    Wysłany: 14 grudnia 2023, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mati93 wrote:
    Cześć. Od roku staramy się o dziecko ale nic z tego...żona chodziła do ginekologa ten w końcu polecił żebym to ja zrobił badanie nasienia. Zrobiłem i tam...0 plemników...udałem się do kliniki Bocian w Poznaniu żeby coś więcej doradzili, zrobiłem wczoraj badania genetyczne, testosteronu i FSH. Dwóch ostatnich wyniki już mam, testosteron 2.49 ng/ml ale za to FSH 33,75 mlU/ml. Da się coś z tym zrobić? Jestem kompletnie załamany, psychika mi siada ... czym więcej czytam tym chyba bardziej. Jakieś rady? Dopowiem, że mam 30 lat a partnerka 25
    Witam na pewno nie trać czasu na pseudo lekarzy tylko odrazu Novum i dr Wolski 😉 poczekaj na wyniki genetyczne wtedy będziesz wiedział na czym stoisz. To było pierwsze badanie nasienia? Dla pocieszenia u nas pierwsze badanie azoo a następne wychodzą krypto.

  • mati93 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 14 grudnia 2023, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty186 wrote:
    Witam na pewno nie trać czasu na pseudo lekarzy tylko odrazu Novum i dr Wolski 😉 poczekaj na wyniki genetyczne wtedy będziesz wiedział na czym stoisz. To było pierwsze badanie nasienia? Dla pocieszenia u nas pierwsze badanie azoo a następne wychodzą krypto.

    Tak tak pierwsze. Żona chce jechać jeszcze na wizytę do dr. Łukasz Kupis

  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 36 3

    Wysłany: 14 grudnia 2023, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mati93 wrote:
    Tak tak pierwsze. Żona chce jechać jeszcze na wizytę do dr. Łukasz Kupis
    To może w drugim coś sie pojawi trzeba powtórzyć.

  • mati93 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 3 stycznia, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś otrzymałem wyniki AZF i CFTR i są prawidłowe, czekam na jeszcze jeden wynik badania. Nie wiem czy się cieszyć, że chociaż te dwa wyniki są pozytywne czy nie ma za bardzo z czego się radować?

    Qwerty186 lubi tę wiadomość

  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 36 3

    Wysłany: 3 stycznia, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mati93 wrote:
    Dziś otrzymałem wyniki AZF i CFTR i są prawidłowe, czekam na jeszcze jeden wynik badania. Nie wiem czy się cieszyć, że chociaż te dwa wyniki są pozytywne czy nie ma za bardzo z czego się radować?
    Na pewno sie cieszyć ze nie wyszedł AZF a albo b i czekać dalej ale to straszne nerwy u nas kariotyp był po 2 tygodniach a reszta po 6 masakra jakaś

  • mati93 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 5 lutego, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qwerty186 wrote:
    Na pewno sie cieszyć ze nie wyszedł AZF a albo b i czekać dalej ale to straszne nerwy u nas kariotyp był po 2 tygodniach a reszta po 6 masakra jakaś

    W Piątek byłem w klinice Bocian w Poznaniu. Lekarz mnie załamał. Powiedział, że z jednej strony dobrze że badania genetyczne wyszły dobrze, ale z tak wysokim FSH nie mam szans na dzieci. Że zostaje bank dla żony… Co teraz? Faktycznie się poddać? :(

  • Qwerty186 Koleżanka
    Postów: 36 3

    Wysłany: 5 lutego, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mati93 wrote:
    W Piątek byłem w klinice Bocian w Poznaniu. Lekarz mnie załamał. Powiedział, że z jednej strony dobrze że badania genetyczne wyszły dobrze, ale z tak wysokim FSH nie mam szans na dzieci. Że zostaje bank dla żony… Co teraz? Faktycznie się poddać? :(
    Zmień lekarza jak najszybciej i jedz do Novum Dr Wolskiego on na pewno tego nie powie ze nie masz szans. Mi tez nikt nie dał cienia nadzieji tylko tam i jednak te plemniki się znalazły. Jak dobra gentyka to gdzieś ta spermatogeneza może sie odbywać i skieruje Cie na biopsje mtese, trzeba walczyć do końca bo wybór dawcy to droga na skróty dla kliniki.

  • BetiK Koleżanka
    Postów: 48 18

    Wysłany: 12 lutego, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mati93 wrote:
    W Piątek byłem w klinice Bocian w Poznaniu. Lekarz mnie załamał. Powiedział, że z jednej strony dobrze że badania genetyczne wyszły dobrze, ale z tak wysokim FSH nie mam szans na dzieci. Że zostaje bank dla żony… Co teraz? Faktycznie się poddać? :(

    Mężowi też wyniki wszystkie wyniki z krwi wyszły ok, genetyka też, ale fsh za wysokie. Byliśmy u dr Pawła Jędrzejczyka, androloga który po zbadaniu i USG zdiagnozował żylaki powrózka, wszystko wyjaśnił i rozrysował jak działa fsh. Nie pamiętam dokładnie jak to tłumaczył, ale chodziło o to że właśnie przez te żylaki przysadka produkuje za dużo fsh. Spróbuj może udać się właśnie do androloga, na pewno jest przyczyna dlaczego te fsh jest za wysokie. W klinice też powiedzieli nam na początku że tylko in vitro, teraz może się okazać że wcale nie będzie konieczne jeśli wyniki po zabiegu na żylaki się poprawią. Dodam, że mąż nie odczuwał żadnych dolegliwości związanych z żylakami, więc byliśmy w szoku że coś takiego wyszło.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ