Forum Męskie sprawy FSH i LH
Odpowiedz

FSH i LH

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Patryniak Znajoma

Wysłany: 6 grudnia 2019, 08:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z tymi hormonami u mężczyzn ?? Czy to się leczy ? Jest szansa na obniżenie ?

• Justyna1719 Autorytet

Wysłany: 23 stycznia, 16:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam pytanie. Badanie nasienia wykazało brak plemników. Dalej badania hormonów..

Estradiol 33,06 (0-25)
    Fsh 20,69 (0,9-7,0)
    Lh 17,56 (1,4-7,7)
    Prolsktyna 36,16 (3,0-16,5)
    Testosteron 6,20 (2,27-9,76)
    Tsh 1,819 (0,55-4,78)

Ja - 31 lat, mąż - 36 lat

Starania od czerwca 2018
    Ja: badania ok.
    Mąż: (w dzieciństwie zabieg na wedrujace jądro)
    🔻17.01.2020 wyniki nasienia - brak plemników w spermie ☹️ - jeden plemnik nieruchomy po odwirowaniu..
    🔻23.02 wyniki hormonow:
    Estradiol 33,06 (0-25)
    Fsh 20,69 (0,9-7,0)
    Lh 17,56 (1,4-7,7)
    Prolsktyna 36,16 (3,0-16,5)
    Testosteron 6,20 (2,27-9,76)
    Tsh 1,819 (0,55-4,78)
    🔻07.02.2020 USG jąder - małe jądra:(
    🔻17.02.2020 azospermia, posiew ok
    🔻03.03 wizyta u androloga, jest nadzieja 😊 jądra prawidłowo umieszczone, żylaków nie ma.
    🔻 17.03 badanie kariotypu
    🔻Kariotyp męski nieprawidłowy - zespół klinefeltera
  • Camarilla Autorytet

Wysłany: 26 stycznia, 18:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna wejdź na nasz-bocian.pl i wyślij wyniki badań nasienia + hormony do dr Wolskiego.
    Przeleciałam dzisiaj 6 stron z jego odpowiedziami i wydaje mi się że wyłoży ci kawę na lawe. Ja zaczynam odkładać pieniądze na mtese. Przy aspermii raczej innej drogi nie ma.

Starania od 08.2018
  • Myszka❤️ Debiutantka

Wysłany: 5 maja, 15:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    FSH
    Wynik 4,21 mIU/ml
    Norma: 0,95 – 11,95

LH
    Wynik 1,14 mIU/ml
    Norma: 1,14 – 8,75

Testosteron
    Wynik 294,48 ng/dl
    Norma: 142,39 – 923,14

Mąż zrobił badania hormonów i trochę martwi mnie LH. Jest w normie ale co może być powodem że jest tak niskie? , dodam że w listopadzie robił badania nasienia z morfologią i wyszła teratozoospermia i zwiększoną lepkość +++ . Bierze Fertilmen Plus , ostatnio powtórzył badania nasienia i czekamy na wyniki.

Starania od października 2018 r.
  • Krąsi Autorytet

Wysłany: 5 maja, 15:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka, powinien Cię martwić testosteron. Jest w normie, ale bardzo blisko dolnych granic. Konsultacja u endokrynologa.

rfxggywlo00cjtpm.png

ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI:
    17.04.2020 - Mały Człowiek ma 6,52 cm, serce jak dzwon - 156 uderzeń i jest prawdopodobnie Dziewczynką 🎀🍏💕
    19.05.2020 - Mały Człowiek ma 13,6 cm, 201 gram i jest prawdopodobnie Dziewczynką 🎀🍏💗
  • Leoncja Debiutantka

Wysłany: 7 maja, 10:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi, jaki powinien być poziom testosteronu, żeby było ok? Mój miał 259,87 (175 - 781) i endokrynolog powiedział, że jest dobrze. Wydaje mi się, że już wcześniej czytałam, że przy staraniach o dziecko powinien być wyższy i dlatego, mój partner pytał się o to lekarzowi. We wtorek idzie na wizytę, więc jeszcze raz się o to zapyta.

• Krąsi Autorytet

Wysłany: 7 maja, 10:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leoncja wrote:
    Krąsi, jaki powinien być poziom testosteronu, żeby było ok?

Z mojej wiedzy i moich doświadczeń wynika, że w Twojej normie laboratoryjnej między 400 a 600. Za wysoki może zaburzać produkcję plemników. Aha - jak przy odstępstwach spermatogeneza jest zachowana w normalnym stopniu - nie ma się czym przejmować, ale jak są ograniczone parametry nasienia, wtedy można coś podziałać z testosteronem.

rfxggywlo00cjtpm.png

ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI:
    17.04.2020 - Mały Człowiek ma 6,52 cm, serce jak dzwon - 156 uderzeń i jest prawdopodobnie Dziewczynką 🎀🍏💕
    19.05.2020 - Mały Człowiek ma 13,6 cm, 201 gram i jest prawdopodobnie Dziewczynką 🎀🍏💗
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.