Forum Męskie sprawy FSH i LH a stymulacja męska
Odpowiedz

FSH i LH a stymulacja męska

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mt30 Autorytet

Wysłany: 29 września 2018, 19:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Czy w przypadku podwyższonych parametrów FSH i LH stymulacja ma sens w przypadku azospermii?

Czy u was stymulacja oprócz obniżenia wyników, wywołała plemniki?
    Ostatnio przeczytałam opinię dr, że sztuczne obniżenie parametrów nic nie daje i może uszkodzić to co w jądrach pozostało w skutkach nieodwracalnych.

Jak to u Was było?

2017 - 2019 - mąż , leczenie 2 operacje, 2 biopsje...
    ja - 37
    AMH 3,55
    2019.04 - IUI, beta 2.7
    2019.05 - IV - krótki protokół (3aa, 1bb, 1bb) - 3 transfery, beta w dwóch pierwszych przypadkach max 8, 3 transfer beta 0
    2019.10 IV - długi protokół (1aa, 1aa, 2xmorule)
    2019.12.28 - transfer 3aa, beta 0

2programy 4transfery ciąży nie ma

2020.01 - badam się na własną rekę, ... no i wyszło: CBA: IL-2 wysoko 570, IL-10 2240, PAI-1, MTHR hetero, NK-9% w normie, KIR Bx, brak: 2DL5 (grupa 1), 2DS4norm, 2DS5
    2020.02 - wizyta u dr. i zlecenie szczepień
  • angelwings Koleżanka

Wysłany: 29 września 2018, 23:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój m jest w trakcie stymulacji, ale jako przygotowanie do mTese. Przed stymulacją miał parametry w normie, ale plemników nie bylo ani w nasieniu ani w biopsji igłowej, Miejmy nadzieje, że u nas stymulacja da upragniony efekt

• Anja89 Autorytet

Wysłany: 30 września 2018, 18:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas trochę inna sytuacja, bo LH poniżej normy i stosunek fsh do lh wynosił 0,62 jeśli dobrze pamiętam. Lekarz, który oglądał wyniki mówił, że jest ok i nie trzeba tego leczyć.
    Ogólnie to przyczyny póki co tym razem nie znaleźliśmy, ale po dołączeniu orzechów brazylijskich do suplementów morfologia skoczyła z 1% do 8% prawidłowych plemników. Mąż nigdy nie miał takiego wyniku.

svchvfxmiau6k2p0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie kalendarza owulacji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.