X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Jak często współżyc przy kiepskiej morfologii?
Odpowiedz

Jak często współżyc przy kiepskiej morfologii?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kinia66 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 marca 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Jestem mamą 2 letniego chłopca (udało się w 2 miesiącu starań). W kwietniu 2019 (po 5 miesiącach starań) udało mi się zajsc w 2 ciążę, bliźniaczą. Niestety ciąża nie utrzymała się i pod koniec maja poronilam naturalnie. Od tamtej pory nie udaje mi się zajsc w ciążę. Moje hormony ok, inne badania też w porządku, owulacja występuje potwierdzona przez ginekologa, testy owulacyjne, badanie progesteronu. Cykl książkowy.
    Po wielu miesiącach nieudanych prób udało mi się wreszcie namówić męża na badanie nasienia. Ogólnie nie ma tragedii, ale cudownie też nie jest.
    Najważniejsze parametry:
    Koncentracja: 49,8 (>15)
    Całkowita liczba: 124,5 (>39)
    Żywotność: 86 (>58)
    I teraz:
    Ruch postepowy: 28 (>32) ALE postepowy+niepostepowy: 51 (>40). W wartościach referencyjnych wskazują, ale musi być poprawna jedna z tych dwóch ilości.
    Morfologia: 2% (>4%)

    Badanie było robione w 3 dobie abstynencji, ale w praktyce były to 2 dni + jakieś 3h (według laboranta to już 3 doba).

    Mieliśmy powtórzyć badania z dłuższą abstynencja żeby zobaczyć jak będzie się to zmieniać, ale jest sytuacja jaka jest i nasze laboratorium nie przyjmuje póki co próbek do badań.

    Nie ukrywam że zaczynam podejrzewać powód naszych niepowodzeń w nasieniu męża i chyba na tym chciałabym się skupić...

    Czy macie jakieś informacje na temat tego czy w przypadku kiepskiej morfologii lepiej współżyc częściej czy rzadziej? Czy są jakieś sposoby poprawienia morfologii?

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 24 marca 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia66 wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    Jestem mamą 2 letniego chłopca (udało się w 2 miesiącu starań). W kwietniu 2019 (po 5 miesiącach starań) udało mi się zajsc w 2 ciążę, bliźniaczą. Niestety ciąża nie utrzymała się i pod koniec maja poronilam naturalnie. Od tamtej pory nie udaje mi się zajsc w ciążę. Moje hormony ok, inne badania też w porządku, owulacja występuje potwierdzona przez ginekologa, testy owulacyjne, badanie progesteronu. Cykl książkowy.
    Po wielu miesiącach nieudanych prób udało mi się wreszcie namówić męża na badanie nasienia. Ogólnie nie ma tragedii, ale cudownie też nie jest.
    Najważniejsze parametry:
    Koncentracja: 49,8 (>15)
    Całkowita liczba: 124,5 (>39)
    Żywotność: 86 (>58)
    I teraz:
    Ruch postepowy: 28 (>32) ALE postepowy+niepostepowy: 51 (>40). W wartościach referencyjnych wskazują, ale musi być poprawna jedna z tych dwóch ilości.
    Morfologia: 2% (>4%)

    Badanie było robione w 3 dobie abstynencji, ale w praktyce były to 2 dni + jakieś 3h (według laboranta to już 3 doba).

    Mieliśmy powtórzyć badania z dłuższą abstynencja żeby zobaczyć jak będzie się to zmieniać, ale jest sytuacja jaka jest i nasze laboratorium nie przyjmuje póki co próbek do badań.

    Nie ukrywam że zaczynam podejrzewać powód naszych niepowodzeń w nasieniu męża i chyba na tym chciałabym się skupić...

    Czy macie jakieś informacje na temat tego czy w przypadku kiepskiej morfologii lepiej współżyc częściej czy rzadziej? Czy są jakieś sposoby poprawienia morfologii?
    patrzysz na wynik całościowo
    przy takiej liczbie plemników 2% to i tak więcej niż 4% z 39 mln (norma)

    u nas było 63 mln i 2% plus mój niedrożny jajowod i owu tylko po jego stronie zazwyczaj
    udala się 3 inseminacja, potem w 3 cs ale poronienie
    Ogólnie mam dwójkę dzieci

    Nie czepiałabym się wyniku męża.
    jest oki

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 24 marca 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dłuższa abstynencja co prawda może zwiększyć ilość plemników ale po 3 dniach spada ruch i morfologia

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 24 marca 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie to zawsze dobrze stosować zdrowy tryb życia - dieta, ćwiczenia, nie przegrzewac jąder
    zero używek

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ