X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Katastrofalne wyniki badań...
Odpowiedz

Katastrofalne wyniki badań...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • DKR888 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 20 listopada 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    postanowiłem z moją partnerką założyć tutaj konto. Pozwoliła mi sobie go użyczyć, abym mógł wam opisać swoją historię. Mam nadzieję, że uzyskam jakieś wsparcie, bo jesteśmy w totalnej kropce…

    Otóż - Mam 25 lat. W wieku kilku lat, bodaj 5/6, przeszedłem operację jednostronnego wnętrostwa. Zabieg przeprowadzony był pod okiem najlepszego wówczas chirurga w mieście w specjalistycznej, prywatnej klinice. Jąderko udało się sprowadzić. Od pewnego czasu, starałem się z partnerką o dziecko. Niestety - bezskutecznie. Niezwłocznie wykonałem badania. Wynik seminogramu? Azoospermia. Cytując „W dwóch preparatach bezpośrednich nie znaleziono plemników. Po odwirowaniu całości ejakulatu, w osadzie nie znaleziono plemników. Ze względu na parametry nie wykonano komputerowej analizy nasienia”. Załamałem się wtedy. Przeprowadziłem komplet badań - genetycznych i z krwi. Póki co, otrzymałem wyniki tylko czterech badań. Genetyczne i reszta mają być do dwóch tygodni. Z aktualnych wyników które póki co otrzymałem:

    FSH: 61.57 mIU/ml (norma: 1.5- 12.4)
    TSH: 3.410 (norma: 0.27 - 4.2)
    LH: 12.05 mIU/ml (norma: 1.7- 8.6)
    Testosteron: 808.00 (norma: 249.00 - 836.00)

    Witam :)
  • Kessa Autorytet
    Postów: 1945 2332

    Wysłany: 21 listopada 2023, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A USG jąder na świeżo było?
    Planujecie iść w procedurę IVF czy nad czym się zastanawiacie z tymi wynikami tak w zasadzie?
    Nie jestem żadnym znawcą, ale wydaje mi się, że większa pomoc może znajdziecie na dziale 'starając się z pomocą medyczną'. Tam udziela się sporo osób, które mają już ogrom pojęcia o różnych rzeczach.

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • DKR888 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 listopada 2023, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    A USG jąder na świeżo było?
    Planujecie iść w procedurę IVF czy nad czym się zastanawiacie z tymi wynikami tak w zasadzie?
    Nie jestem żadnym znawcą, ale wydaje mi się, że większa pomoc może znajdziecie na dziale 'starając się z pomocą medyczną'. Tam udziela się sporo osób, które mają już ogrom pojęcia o różnych rzeczach.

    Hej, a myślisz, że z takimi wynikami byłyby jakiekolwiek szanse na plemniki po biopsji? :/ Jutro M ma wizytę u lekarza.

    Witam :)
  • Kessa Autorytet
    Postów: 1945 2332

    Wysłany: 22 listopada 2023, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widziałam tu takie przypadki 🤔 że w biopsji udawało się uzyskać plemniki, a potem pary miały ładne zarodki. Wg mnie warto próbować, łapać się wszystkiego.

    Nadzieja25 lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • Nadzieja25 Autorytet
    Postów: 526 1709

    Wysłany: 23 listopada 2023, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto udać się tez do androloga po pomoc.
    FSH jest bardzo wysokie, powyżej 30 nie dochodzi do spermatogenezy, przynajmniej tak nam tłumaczył nasz androlog. Pewnien stąd brak plemników. Mój Mąż też miał wnętrostwo, jedyna nadzieja dla nas to in vitro.
    Niestety dzisiejsze zalecenia mówią, że taka operacja powinna się odbyć do 1 roku/pol roku po urodzeniu.
    U Was i tak 5/6 lat mój miał operacje w tym roku w wieku 29 lat ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2023, 00:38

    30 lat

    Czynnik V (Leiden) ✅
    Czynnik V (R2) ✅
    Czynnik II (protrombina) ✅
    PAI❌MTHFR❌

    Kariotyp ✅

    Przeciwciala przeciwplemnikowe ✅

    KrakOvi
    5x ❄️
    I FET
    7dpt 4.9
    9dpt 14.6
    11 dpt 2.8 💔

    Zostały 4x ❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2023, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i co teraz jakie macie plany Nadzieja25?
    __________________
    https://zelmetal.pl

  • Nadzieja25 Autorytet
    Postów: 526 1709

    Wysłany: 23 listopada 2023, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy w trakcie procedury, jeżeli dostaliśmy taką szanse i się kwalifikujemy to chcemy z niej skorzystać ☺

    30 lat

    Czynnik V (Leiden) ✅
    Czynnik V (R2) ✅
    Czynnik II (protrombina) ✅
    PAI❌MTHFR❌

    Kariotyp ✅

    Przeciwciala przeciwplemnikowe ✅

    KrakOvi
    5x ❄️
    I FET
    7dpt 4.9
    9dpt 14.6
    11 dpt 2.8 💔

    Zostały 4x ❄️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ