X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Koncentracja a badanie chromatyny
Odpowiedz

Koncentracja a badanie chromatyny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znalazłam we wcześniejszych tematach odpowiedzi, więc zakładam nowy;)

    Jest określona dolna granica koncentracji nasienia poniżej której wykonanie badania chromatyny plemnikowej nie jest możliwe do wykonania?
    Mąż odebrał wyniki części badań, ale na chromatyne ma czekać około 4 tygodnie. Tyko że koncentracja wyszła bardzo mała, poniżej 1mln. I nie wiem czy jest sens czekać na wynik chromatyny czy niech się wczesnej umówi do lekarza bo chromatyny i tak nie zrobią?
    (Tak, wiem, mógł zapytać odbierając wynik, ale wiecie jak to z facetami.. ;) )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2017, 20:28

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ