X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Konsystencja ejakulatu
Odpowiedz

Konsystencja ejakulatu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2013, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam z mężem jedno dziecko. Jesteśmy parą od wielu lat. Teraz staramy się o drugie dziecko (intensywnie od maja 2013 r.), ale z nieznanych przyczyn (jeszcze nieznanych, bo się diagnozujemy) nie udaje nam się spłodzić drugiego potomka. Natomiast ja sama zaobserwowałam w ciągu ostatniego roku zmianę w wyglądzie i konsystencji ejakulatu męża. Był dawniej raczej białawy, mleczny i dość gęsty, a teraz jest bardziej przeźroczysty i rzadki, szybko się upłynnia i "ucieka" po stosunku. Czy powinnam wysłać go na badania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2013, 14:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2013, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, ja ekspertem nie jestem, ale z tego co tu babeczki pisały to wyniki mogły się zmienić, więc na pewno wysłanie męża na badanie nasienia nie jest złym pomysłem ;) Przynajmniej będziesz spokojniejsza - a to przy staraniach o dzidzię baaaaardzo ważne ;)
    Powodzenia życzę :)

    Estera lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2013, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co kiedyś o tym czytałam, były nawet zdjęcia czy filmiki pokazane dotyczące właśnie konsystencji i koloru spermy i tego, co z tego wynika/moze wynikać. Wpisz "badanie nasienia" i wyskoczy Ci strona, które bodajże tak samo się nazywa - tam powinnaś znaleźć więcej informacji na ten temat.

    Estera lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Dzięki. Chyba jednak trzeba będzie pogadać z mężulem...

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 23 września 2013, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygląd ejakulatu jego barwa konsystencja itd moze się zmienić z wiekiem, wpływ na to maja np warunki w jakich sie zyje pracuje i nawet jedzenie ma na niego wpływ...

    na badanie na pewno warto wysłać bo przynajmniej będziecie wiedzieć czy jest wszystko ok bo może się okazać ze wystarczy podawać witaminy zeby troche poprawić ejakulat albo moze się okazać ze jest wszystko u niego w pożądku i moze wtedy warto zaczać od badania hormonów u siebie... ale wszystko na spokojnie staracie sie dość krótko - wiem brzmi to dziwnie ale tak jest bo każdy lekarz zaczyna diagnostykę dopiero po roku nie udanych prób...

    do tego wazne jest czy odstawiałaś przed staraniami tabletki anty bo one tez maja wpływ na cykl i nim organizm dojdzie do siebei też potrzeba czasu...

    życzę powodzenia :)

    Estera lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2013, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za podpowiedzi ;) Ja w zasadzie wstępną diagnozę mam - PCOS, a męża już namówiłam na badania. On sam potwierdził moje obserwacje, więc czekamy na @ (abstynencja) i sio na badania. Pozdrawiam!

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 23 września 2013, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estera no to trzymam kciuki za badania rozumiem ze przy PCOS jesteś na jakiś lekach???

    Pozdrawiam :)

    Estera lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2013, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, łykam metforminę, dietka - chudnięcie i czekanie czy @ się unormuje. Gin. obserwuje, a jak nam stuknie pół roku starań to włączą stymulację.
    Poszperałam w necie i chyba szarpniemy się na badanie nasienia za 120 zł - ponoć dokładniejsze, a ja już mam dosyć niewiedzy i czekania. No nic, chyba dziś mam gorszy dzień :(

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 24 września 2013, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estera wrote:
    Tak, łykam metforminę, dietka - chudnięcie i czekanie czy @ się unormuje. Gin. obserwuje, a jak nam stuknie pół roku starań to włączą stymulację.
    Poszperałam w necie i chyba szarpniemy się na badanie nasienia za 120 zł - ponoć dokładniejsze, a ja już mam dosyć niewiedzy i czekania. No nic, chyba dziś mam gorszy dzień :(


    badanie o którym mówisz to jest badanie wspomagane komputerowo i bada wszystkie parametry jest dość dokładne u Nas kosztuje 130 zł... trzymam kciuki i daj znać jak tam wyniki :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zauwazylam u męza w ejakulacje gudki, wyglada jak galaretka, spotkała sie ktoras z Was kochane z takim czyms?

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 14 lutego 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak spotkałam się.
    Nie groźne i nie mające wpływu na jakość nasienia.

    Tu artykuł:

    http://badanie-nasienia.pl/pl/pytania-pacjentow-odpowiedzi-ekspertow/fag-badania-nasienia/fag-cialka-zelatynowe/

    atdck6nlmznf5qze.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita wrote:
    Tak spotkałam się.
    Nie groźne i nie mające wpływu na jakość nasienia.

    Tu artykuł:

    http://badanie-nasienia.pl/pl/pytania-pacjentow-odpowiedzi-ekspertow/fag-badania-nasienia/fag-cialka-zelatynowe/
    ufff ,dziekuje Ita :* kamien z serca mi spadł, bo juz myslalam ze z moim jest cos nie tak;/

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ