X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Ku pokrzepieniu - niskie HBA, morfologia, ruchliwość
Odpowiedz

Ku pokrzepieniu - niskie HBA, morfologia, ruchliwość

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Betty30 Nowa
    Postów: 5 11

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Piszę tego posta ku pokrzepieniu wszystkich, którzy zmagają się z problemem słabego nasienia.

    Krótki zarys sytuacji:
    *mąż - żylaki (konsultowane z kilkoma różnymi lekarzami, obserwowane od lat sześciu) - lekarze odradzający zabieg mimo dużych żylaków ze względu na brak gwarancji, że nasienie się polepszy (a może się pogorszyć), i może trwać to do roku czasu
    *ja - polip w macicy, usuwany w lutym - nieskutecznie, po miesiącu okazało się, że polip nie został usunięty 😬

    Od początku starań wdrożona suplementacja - nucleox, closibegyt (przy comiesięcznym badaniu testosteronu, pentoheksal).
    Podaję poniżej wyniki jak zmieniły się po suplementacji:
    *HBA z 40% na 65% (wciąż mało)
    *ruchliwość - było 11% bez zmian
    *liczba w ejakulacie z 26mln na 65 mln (tu poprawa)
    *plemniki żywe z 45% na 56%
    *morfologia - z 1% na 0% prawidłowych plemników (zawsze wahało się to 1-2%, po suplementacji niestety zero)

    Jak widać tylko dwa parametry się poprawiły HBA oraz ilość, inne pozostały bez zmian lub pogorszyły się. Dodam, że mąż trenuje, zdrowo się odżywia - nie pali, nie pije.

    Decyzja? Klinika niepłodności. W międzyczasie zmiana suplementacji.

    Udaliśmy się do dr. Chrostowskiego w Artvimed w Krakowie - niestety 5% maksymalnych szans przy inseminacji, szkoda nawet próbować z tymi wynikami, tylko in vitro (Z selekcją plemników) - załamanie, no ale zdecydowaliśmy, usuwam polipa i podchodzimy do in vitro.
    Chciałam umówić się do kliniki, miałam zadzwonić w pierwszym dniu miesiączki, umówić się na 6 dzień miesiączki na zabieg, okresu nie doczekałam, jestem w 11 tygodniu :)

    Jak widać po 6 miesiącach i tak słabych wynikach (poczęcie nastąpiło w czasie robienia badań po suplementacji) - udało się. I dodam, że nie była to kwestia odpuszczenia tematu - tak samo było w każdym miesiącu - czyli stres związany z wynikami i napięcie przy staraniach.

    Jak to powiedzial lekarz jak widać biologia - wśród tych plemników, znalazł się jeden, któremu się udało i tego wszystkim życzę!!!

    Miki33, Gwiazdeczka 93, Miphuhiz, Edith 19, Karolina9, marrrtini, Ferox, Sesyjka, Emka06, Megi91 lubią tę wiadomość

  • marrrtini Przyjaciółka
    Postów: 73 83

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Gratulacje :) kolejnaz takich historii , nie wiem co jestem tym odpuszczaniu...
    Z wiązku że pewnie morze stron przeczytanych...
    U nas morfologia 3%, ruchliwość koło 5%. Żywotności w podstawowym badaniu nie określono, nie wiem czemu.
    Może masz jakieś rady?
    U nas na razie lekarz zalecił tenfertil on i poczekać 3 miesiące.
    Czy l karnityna z kompleksu wystarczy czy wspomagać się dodatkowymi dawkami?
    Czy czekać 3 miesiące czy zrobić badanie po 2 miesiącach?
    To takie pytania które mnie teraz nurtują...
    Ofc do tego wszystkie dodatkowe podstawowe zalecenia

    przed 30
    starania od 9.21

    eutyrox + duphaston/luteina
    cykle owulacyjne

    on: morfologia 3%, ruch postępowy 6%
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marrrtini wrote:
    Cześć,

    Gratulacje :) kolejnaz takich historii , nie wiem co jestem tym odpuszczaniu...
    Z wiązku że pewnie morze stron przeczytanych...
    U nas morfologia 3%, ruchliwość koło 5%. Żywotności w podstawowym badaniu nie określono, nie wiem czemu.
    Może masz jakieś rady?
    U nas na razie lekarz zalecił tenfertil on i poczekać 3 miesiące.
    Czy l karnityna z kompleksu wystarczy czy wspomagać się dodatkowymi dawkami?
    Czy czekać 3 miesiące czy zrobić badanie po 2 miesiącach?
    To takie pytania które mnie teraz nurtują...
    Ofc do tego wszystkie dodatkowe podstawowe zalecenia
    Miło Cię spotkać jeszcze 😊🤞🏼
    Słuchaj mój mąż bierze tenFertil on od lutego i żadnej poprawy. Dlatego właśnie jestem tak sceptycznie nastawiona do przeróżnych drogich supli dla mężczyzn bo nasienia się nie naprawi. Można je tylko zaleczyć. Brał również konskie dawki leków oddzielnie. Nigdy nic się nie poprawiło.
    Jak dla mnie zróbcie test HBA jeszcze bo jeśli jest faktycznie poniżej 70 procent to można się zacząć martwić. No i powtórzcie badanie za 3 miesiące. Bo inaczej nie ma to sensu. A w między czasie normalnie się starajcie. Moja koleżanka ma naturalnie dwojke dzieci z morfologii 1%. Nasza przy IUI była tez mniej niż 2. Wy macie 3, wiec naprawdę czynnika męskiego bym się tu nie obawiała. Prędzej bym próbowała IUI aby ominąć szyjkę macicy.
    Bo sytuacja koleżanki wyżej pokazuje, ze jednak jeśli są plemniki mężczyźni mogą zawsze mieć dzieci. To jednak u Nas częściej jest ten czynnik przez który nie ma ciąży. Niestety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2022, 13:10

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • marrrtini Przyjaciółka
    Postów: 73 83

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje się że właśnie ta ruchliwość u nas jest problemem, plus ja jestem sucha jak pieprz. Ostatnio śluz pojawił się rano, pojechałam na monit i już było po ovu. Utrzymał się jeszcze 2 kolejne dni. Już kiedyś też to zweryfikowalam, że pojawił się po ovu.
    Mam w myślach że IUI będzie ew rozwiązaniem.
    Poczytam zaraz o tym HBA.
    Dzięki :)
    Pod koniec maja miałam nadzieję że będziemy obydwie świrować w czerwcu :)
    Życzę wszystkiego dobrego :)

    Imbirowa lubi tę wiadomość

    przed 30
    starania od 9.21

    eutyrox + duphaston/luteina
    cykle owulacyjne

    on: morfologia 3%, ruch postępowy 6%
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marrrtini wrote:
    Boje się że właśnie ta ruchliwość u nas jest problemem, plus ja jestem sucha jak pieprz. Ostatnio śluz pojawił się rano, pojechałam na monit i już było po ovu. Utrzymał się jeszcze 2 kolejne dni. Już kiedyś też to zweryfikowalam, że pojawił się po ovu.
    Mam w myślach że IUI będzie ew rozwiązaniem.
    Poczytam zaraz o tym HBA.
    Dzięki :)
    Pod koniec maja miałam nadzieję że będziemy obydwie świrować w czerwcu :)
    Życzę wszystkiego dobrego :)
    U Jas ruchliwość jest również mega słaba. Wiec tak jak mówię cały czas, mężczyzna z takimi wynikami może mieć dzieci.
    Co do śluzu, ja mam wiecznie mokro wiec w ogóle nie sugeruje się nigdy takimi czynnikami. ;) jak potrzebujesz pomocy to ten żel Conceive jest ciekawy.
    Ja również naprawdę. Nie rozumiem dlaczego się nie udaje. Myślałam, ze to kwestia czasu. Ze rozgryźliśmy to. Piękne owu, wyniki nasienia lepsze niż przy dwóch poprzednich ciążach i mózg rozwalony.

    Ja mocno trzymam kciuki za Ciebie ♥️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2022, 21:08

    marrrtini lubi tę wiadomość

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2866 2258

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super historia, gratuluję! A usunelas polipa czy nadal siedzi? Podobno utrudniają zagnieżdżanie.. gdzie był umiejscowiony ?
    My po operacji żylaków i usunięciu polipa I nadal nic🥺

    Z suplementacji polecamy brac osobno :l-karnityna, Selen, Cynk witamina a+e, witamina C.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2022, 22:56

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1111 598

    Wysłany: 20 lipca 2023, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie dziewczyny - jeśli jeszcze ktoś szuka tutaj pocieszenia, weszłam na to forum żeby specjalnie to napisać:
    Około rok temu zgłosiliśmy się do lekarza w związku z długimi staraniami, zrobiliśmy wszystkie konieczne badania, wszystkie były w normie i moje i partnera, a jedyny zły wynik to było właśnie HBA 32%.
    Lekarz powiedział że jedyną nadzieją dla nas jest in vitro. Powiedział że daje nam 3 miesiące starań na stymulacji, a później tylko in vitro.
    Ja oczywiście tego tak nie zostawiłam. Przeszukałam cały internet i znalazłam ten właśnie wątek - a dokładniej posty Megi'87 z listą suplementów od lekarza. Usiadłam i zamówiłam to co uznałam za słuszne - poniżej dam listę. Od razu zaczęliśmy regularną suplementację.
    Po 3 miesiącach stymulacji hormonalnej i osiągnięciu wyniku 63% lekarz dał nam nadzieję na inseminację, z którą zwlekaliśmy w nadziei że jednak uda się naturalnie. Ostatecznie przystąpiliśmy do inseminacji - mieliśmy 3 próby jedna po drugiej - NIC. Nie udało się. Lekarz powiedział że w tej sytuacji tylko in vitro. Nastawiłam się już psychicznie, byłam gotowa że z końcem tego roku przystąpimy do in vitro.
    Byłam już całkowicie zrezygnowana, aż tu nagle tydzień temu dowiedziałam się że jestem w ciąży - był to kolejny cykl po 3 nieudanych inseminacjach :) Jestem pewna że jest to zasługa suplementów polecanych przez Megi'87. Dziewczyno, jeśli to czytasz to dziękuję Ci za te wpisy!!!

    Podsumowując:
    początkowo HBA - 32%
    po 4 miesiącach HBA - 63% - podwoiło się!!!
    po 10 miesiącach - ciąża naturalna (nie znam wyniku, ale ciąża o czymś świadczy)

    Suplementy które przyjmował partner:

    Rano:
    Astaksantyna 12 mg - 1 szt. (Podkowa.eu)
    NAC 500 mg - 1 szt. (Aliness)
    Selen 200 mg - 0,5 szt. (Podkowa.eu)
    Gold Omega 3 Sport edition - 1 szt. (Olimp) - chodzi o kwasy EPA, DHA oraz wit. D3.
    Koenzym Q10 400 mg - 1 szt. (Puritan's Pride)

    Wieczorem:
    Wit. E 200 mg - 2 szt. (apteka DOZ)
    Protego Witamina C 1000, proszek, 150 g (apteka DOZ)
    Cynk 30 mg - 1 szt. (Podkowa.eu)
    Kwas foliowy 0,4 mg - 1 szt. (Folik)

    W dodatku znalazłam artykuł naukowy w którym wszystkie te związki/witaminy/suplementy są opisane jako działające w sposób poprawiający nasienie. Np. tzw. NAC warto brać wspólnie z selenem, bo wtedy ma najsilniejsze działanie. Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda to mogę go podrzucić.

    Kuracja nie jest tania, a wręcz bardzo droga, ale dała efekt! Mam nadzieję że i ja komuś pomogę!

    Emka06, Megi91, Chmurka21 lubią tę wiadomość

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Emka06 Autorytet
    Postów: 2695 5082

    Wysłany: 24 lipca 2023, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira, dziękuję za Twój wpis i gratuluję 🥰 Mam nadzieję, że i u nas będzie taki finał. Poproszę o podesłanie tego artykułu. U nas wszystkie parametry w normie oprócz morfologii (ale bez tragedii przy tej ilości) i HBA. Po badaniach przetrzepałam pół internetu w poszukiwaniu informacji o HBA i ciężko coś znaleźć, więc takie historie jak Twoja dodają nadziei 😊

    ♀️ 27
    Kir Bx, brak 4 z 6 kirów implantacyjnych
    -> Accofil + Encorton

    ♂️ 28
    HBA: 64% -> 57% -> 80% 🥳

    Starania o pierwsze dziecko od 04.2022

    3 x stymulacja: Lametta + Ovitrelle ✖️
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1111 598

    Wysłany: 24 lipca 2023, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podsyłam link do artykułu: https://journals.viamedica.pl/forum_medycyny_rodzinnej/article/view/61995/48645
    No i oczywiście od tych ok. 10 miesięcy piwko tylko raz na miesiąc-dwa miesiące i nie palił nigdy.
    Emka trzymam za was kciuki 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2023, 18:39

    Emka06 lubi tę wiadomość

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Iza1234 Autorytet
    Postów: 1062 887

    Wysłany: 5 sierpnia 2023, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chce was pocieszyć że nawet niższe hba nie jest wyrokiem. ❤️
    Koniec maja Mój robił badania i Hba 55%, morfologia 2%, reszta wyników dobra. Lekarz powiedział że na pojedyncze parametry mamy nie patrzeć, kupiłam mu supramen. Oczywiście przeszukałam internety i się załamałam że niskie hba, oznacza tylko ivf. Ale mój lekarz zapisał mnie jeszcze na laparo, bo podejrzewał endometrioze u mnie. Okazało się że mialam oba jajowody niedrozne. I oto pierwszy cykl starań, zaczęłam 5tc. ❤️❤️ Jeszcze nic pewnego ale udało się odrazu.
    No chyba że tak rewelacyjnie poprawiły się wyniki po jednym opakowaniu supli. Trzymam kciuki za was wszystkie. ❤️❤️

    Emka06, Mira000 lubią tę wiadomość

    Ja 30 on 35.❤️❤️
    1ciaza-7.2022-10.2022/9tc/12tc Nadia💔👼

    28.07.2023- ⏸️ bhcg-59.80🌈✊
    31.07.2023- bhcg-409.30.✊
    03.08.2023-USG-0,54cm pęcherzyk🤞4tc+2
    08.08.2023-bhcg-9931.2 😍😍✊✊
    17.08.2023- kropek 0,56cm. 😍😍🤞🤞 6tc+2
    31.08.2023 kropek 1,76cm 8tc+2. 🤞❤️
    21.09.2023 kropek 5cm 11+5 💙
    12.10.23 99g ludka niskie rysyka. ✊💙💙
    7.11.23- 230g chłopca 💙💙
    28.11.23-380g zdrowego chłopca.💙🩵 połówkowe
    4.12.23 440g🩵💙
    4.01.24 820g 💙🩵
    25.01.24 1225g- trzecie prenatalne, zdrowy chłopiec.💙🩵
    01.02.24 1420g. 🥰💙
    22.02.24 1830g. 👶💙🩵
    07.03.24 2350g. 👶🩵
    21.03.24 2960g. 👶💙
    09.04.24 3420g mojego 🌈 cudu na świecie. 🥰
    event.png
  • MortiArti Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2023, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Słuchajcie dziewczyny - jeśli jeszcze ktoś szuka tutaj pocieszenia, weszłam na to forum żeby specjalnie to napisać:
    Około rok temu zgłosiliśmy się do lekarza w związku z długimi staraniami, zrobiliśmy wszystkie konieczne badania, wszystkie były w normie i moje i partnera, a jedyny zły wynik to było właśnie HBA 32%.
    Lekarz powiedział że jedyną nadzieją dla nas jest in vitro. Powiedział że daje nam 3 miesiące starań na stymulacji, a później tylko in vitro.
    Ja oczywiście tego tak nie zostawiłam. Przeszukałam cały internet i znalazłam ten właśnie wątek - a dokładniej posty Megi'87 z listą suplementów od lekarza. Usiadłam i zamówiłam to co uznałam za słuszne - poniżej dam listę. Od razu zaczęliśmy regularną suplementację.
    Po 3 miesiącach stymulacji hormonalnej i osiągnięciu wyniku 63% lekarz dał nam nadzieję na inseminację, z którą zwlekaliśmy w nadziei że jednak uda się naturalnie. Ostatecznie przystąpiliśmy do inseminacji - mieliśmy 3 próby jedna po drugiej - NIC. Nie udało się. Lekarz powiedział że w tej sytuacji tylko in vitro. Nastawiłam się już psychicznie, byłam gotowa że z końcem tego roku przystąpimy do in vitro.
    Byłam już całkowicie zrezygnowana, aż tu nagle tydzień temu dowiedziałam się że jestem w ciąży - był to kolejny cykl po 3 nieudanych inseminacjach :) Jestem pewna że jest to zasługa suplementów polecanych przez Megi'87. Dziewczyno, jeśli to czytasz to dziękuję Ci za te wpisy!!!

    Podsumowując:
    początkowo HBA - 32%
    po 4 miesiącach HBA - 63% - podwoiło się!!!
    po 10 miesiącach - ciąża naturalna (nie znam wyniku, ale ciąża o czymś świadczy)

    Suplementy które przyjmował partner:

    Rano:
    Astaksantyna 12 mg - 1 szt. (Podkowa.eu)
    NAC 500 mg - 1 szt. (Aliness)
    Selen 200 mg - 0,5 szt. (Podkowa.eu)
    Gold Omega 3 Sport edition - 1 szt. (Olimp) - chodzi o kwasy EPA, DHA oraz wit. D3.
    Koenzym Q10 400 mg - 1 szt. (Puritan's Pride)

    Wieczorem:
    Wit. E 200 mg - 2 szt. (apteka DOZ)
    Protego Witamina C 1000, proszek, 150 g (apteka DOZ)
    Cynk 30 mg - 1 szt. (Podkowa.eu)
    Kwas foliowy 0,4 mg - 1 szt. (Folik)

    W dodatku znalazłam artykuł naukowy w którym wszystkie te związki/witaminy/suplementy są opisane jako działające w sposób poprawiający nasienie. Np. tzw. NAC warto brać wspólnie z selenem, bo wtedy ma najsilniejsze działanie. Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda to mogę go podrzucić.

    Kuracja nie jest tania, a wręcz bardzo droga, ale dała efekt! Mam nadzieję że i ja komuś pomogę!



    Cześć, mam pytanie odnośnie tych suplementów dla mężczyzn.. strona która podajesz Podkowa.eu jest stroną z artykułami dla zwierząt.. zastanawiam się czy to bezpieczne. Czytałam artykuły w necie ale nic pochlebnego nie znalazłam.. Powiesz coś więcej? Będę wdzięczna

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1111 598

    Wysłany: 13 sierpnia 2023, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, super że się udało. U mnie za to wszystkie wyniki były dobre, drożność obustronna, nasienie wszystko w normie a to HBA nie pozwalało nam zajść w ciążę prawie 2,5 roku ;/

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1111 598

    Wysłany: 13 sierpnia 2023, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MortiArti wrote:
    Cześć, mam pytanie odnośnie tych suplementów dla mężczyzn.. strona która podajesz Podkowa.eu jest stroną z artykułami dla zwierząt.. zastanawiam się czy to bezpieczne. Czytałam artykuły w necie ale nic pochlebnego nie znalazłam.. Powiesz coś więcej? Będę wdzięczna

    Tak, to strona z suplami głównie dla koni - była polecana przez inne osoby na tym wątku. Też się wahałam czy zamawiać z tej strony, ale ostatecznie sprawdziłam dokładnie skład (łącznie z substancjami pomocniczymi) i stwierdziłam że jest to bezpieczne - wszystkie te substancje są też stosowane w suplementach dla ludzi, tylko że Astaksantyna 12 mg z podkowy jak szukałam jej 10 miesięcy temu to wychodziła prawie dwa razy taniej niż ta oficjalnie przeznaczona dla ludzi 😬😬😬 Teraz widzę że przebitka jest 85 zł do ok. 140 zł na 2 miesiące (60 sztuk). Mój stosował 10 miesięcy i nic mu nie jest, śmialiśmy się tylko że łyka suple dla koni 😆

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ