X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Leczenie gonadotropinami
Odpowiedz

Leczenie gonadotropinami

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7619 9986

    Wysłany: 9 grudnia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy któryś z Panów był leczony gonadotropinami i przyniosło to oczekiwany skutek jeśli chodzi o poprawę nasienia ?

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Annie13 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 11 grudnia 2022, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Bubu, podczytuje Was cały czas na Weterankach i za każdą trzymam kciuki. ❤️
    Czy lekarz zaproponował gonadotropiny widząc już te Wasze wyniki po zabiegu?
    Bo Mąż chyba wcześniej był stymulowany clo? Były jakieś efekty? Jaki ma testosteron, LH i FSH bez leczenia? Wybacz, ze pytam ale tego nie pamiętam.

    '92 👩
    czekamy na pierwsze 👶🏻 🏳 🏳 🏳

    "wszystko to co mam to ta nadzieja, że życie mnie poskleja..."
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7619 9986

    Wysłany: 11 grudnia 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie13 wrote:
    Cześć Bubu, podczytuje Was cały czas na Weterankach i za każdą trzymam kciuki. ❤️
    Czy lekarz zaproponował gonadotropiny widząc już te Wasze wyniki po zabiegu?
    Bo Mąż chyba wcześniej był stymulowany clo? Były jakieś efekty? Jaki ma testosteron, LH i FSH bez leczenia? Wybacz, ze pytam ale tego nie pamiętam.

    Był stymulowany ale to był totalny bezsens teraz to wiemy. Mąż miał 916 testosteron a oni jeszcze go podnosili ☺️ stąd też totalna masakra po badaniach i odstawienie stymulacji 🥴 mąż ma wszystkie hormony w normie, wręcz książkowe. Genetyka też bardzo ok ☺️ lekarz który robił zabieg zlecił nam jeszcze dietę dla męża, natomiast ja byłam u ginekologa ostatnio i okazało się że ona jest też andrologiem. I powiedziała, że mąż się idealnie nadaje do leczenia gonadotropinami a nikt wcześniej nam nie chciał dać leczenia. Więc mamy do rozważenia to i dlatego pytam. Teraz mąż ma stosunek 1:1 FSH do lh (idealnie też bym tak chciała 😆) około 4 i jeden i drugi wynik. Testosteron na chwilę obecną jest pośrodku normy ☺️ TSH idealne ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2022, 12:58

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Annie13 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 11 grudnia 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to ciekawe, ze tak zaproponowała. Dawaj znać jaką decyzje podejmiecie. 🤞🏻
    Faktycznie jeśli testosteron był przy górnej granicy normy to to clo to był totalny bezsens. 🤦🏼‍♀️
    A jeśli chodzi o dietę to (Twoj maż pewnie robił te podstawowe badania) ogólnie super wpływa na gospodarkę węglowodanową (insulina, glukoza), próby wątrobowe i cholesterol a mi endokrynolog powiedziała, ze dobre i wyrównane wyniki są kluczowe do poprawy nasienia i polepszenia spermatogenezy. Także w kwestii diety nic się nie traci a moza tylko zyskać. 😉😊

    '92 👩
    czekamy na pierwsze 👶🏻 🏳 🏳 🏳

    "wszystko to co mam to ta nadzieja, że życie mnie poskleja..."
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7619 9986

    Wysłany: 11 grudnia 2022, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie13 wrote:
    O to ciekawe, ze tak zaproponowała. Dawaj znać jaką decyzje podejmiecie. 🤞🏻
    Faktycznie jeśli testosteron był przy górnej granicy normy to to clo to był totalny bezsens. 🤦🏼‍♀️
    A jeśli chodzi o dietę to (Twoj maż pewnie robił te podstawowe badania) ogólnie super wpływa na gospodarkę węglowodanową (insulina, glukoza), próby wątrobowe i cholesterol a mi endokrynolog powiedziała, ze dobre i wyrównane wyniki są kluczowe do poprawy nasienia i polepszenia spermatogenezy. Także w kwestii diety nic się nie traci a moza tylko zyskać. 😉😊

    Dlatego w czwartek wizyta u dietetyka androloga i zobaczymy jak to będzie ☺️ mąż jest na tyle zdeterminowany że choćby miał jeść samą trawę to będzie ją jadł 😆

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 12 grudnia 2022, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Dlatego w czwartek wizyta u dietetyka androloga i zobaczymy jak to będzie ☺️ mąż jest na tyle zdeterminowany że choćby miał jeść samą trawę to będzie ją jadł 😆

    Hej tak czytam z Twojego opisu o mężu, przeciwciała plemnikowe - co to jest za badanie? 😊

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7619 9986

    Wysłany: 13 grudnia 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa92 wrote:
    Hej tak czytam z Twojego opisu o mężu, przeciwciała plemnikowe - co to jest za badanie? 😊

    Przeciwciała przeciwplemnikowe mają pokazać czy u męża przeciwciała nie zwalczają plemników ☺️ czyli czy jego plemniki nie są zabijane przez jego własny organizm ☺️ ja też badałam czy mój organizm nie zabija jego plemników w drogach rodnych ☺️

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 13 grudnia 2022, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Przeciwciała przeciwplemnikowe mają pokazać czy u męża przeciwciała nie zwalczają plemników ☺️ czyli czy jego plemniki nie są zabijane przez jego własny organizm ☺️ ja też badałam czy mój organizm nie zabija jego plemników w drogach rodnych ☺️

    O proszę - nie słyszałam o takim badaniu w kontekście panów 😊 czy polecisz gdzie można to zbadać, ile kosztuje i jak długo się czeka na wynik? My walczymy z brakiem plemników w nasieniu, bądź pojedyczymi - może to jakaś droga!

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7619 9986

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa92 wrote:
    O proszę - nie słyszałam o takim badaniu w kontekście panów 😊 czy polecisz gdzie można to zbadać, ile kosztuje i jak długo się czeka na wynik? My walczymy z brakiem plemników w nasieniu, bądź pojedyczymi - może to jakaś droga!

    My badaliśmy w diagnostyce, nie pamiętam ceny 😥 ale możesz wejść na sklep diagnostyki i sobie sprawdzić ☺️ tak naprawdę w każdym laboratorium to znajdziesz ☺️ a jak jesteście ze Śląska to polecam udać się do dr Cygal mam właśnie na małą ilość plemników zaproponowała leczenie gonadotropinami może i dla Was coś wymyśli 😍

    Martynaaa92, Egremni24 lubią tę wiadomość

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Martynaaa92 Przyjaciółka
    Postów: 95 76

    Wysłany: 15 grudnia 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    My badaliśmy w diagnostyce, nie pamiętam ceny 😥 ale możesz wejść na sklep diagnostyki i sobie sprawdzić ☺️ tak naprawdę w każdym laboratorium to znajdziesz ☺️ a jak jesteście ze Śląska to polecam udać się do dr Cygal mam właśnie na małą ilość plemników zaproponowała leczenie gonadotropinami może i dla Was coś wymyśli 😍

    Dzięki 😊

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ