X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Maca
Odpowiedz

Maca

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 13 listopada 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jak to jest z ta macą? Dużo o niej czytałam na każdym temacie ktoś o niej wspomina. Mój m łyka tylko witaminy i myśle sobie ze moze kupię jeszcze ta macę.
    Wiem ze jest w tabletkach i w proszku. Jaka polecacie? I to ma taka nazwę maca? W aptece beda wiedzieć o co chodzi ? Czy jakoś dokładniej sie to nazywa?

  • C Znajoma
    Postów: 23 32

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja kupiłam mace z internetu NaturaLine Maca 500mg - 250 tabletek mąż łyka razem z Androwitem zobaczymy jak będzie bo połyka dopiero 2 tydzień.Nie wiem czy jest w aptece ale na zamówienie na pewno dowiozą.To sie tak nazywa Maca.

    Bunia
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki jak bede zamawiała androvit następnym razem to wezmę i macę :)

  • zuu Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja zaczęłam łykać macę w proszku w tym cyklu od 5 dnia cyklu (1 łyżeczka dziennie), mam też monitoring cyklu. Owulacje miałam zawsze późną, no ale tym razem to jajeczka nie rosną, mają 13mm i 14mm, endometrium tylko 5,5 mm (w 21 dniu cyklu).
    Zobaczymy co dalej, prawdopodobnie jej odpowiednie zażywanie przez kobiety ma znaczenie tzn. niektóre dziewczyny powinny łykać tylko w II fazie, inne od początku cyklu.
    Dziś przyznam się mojemu gin., że to biorę, zobaczymy czy na USG coś się zmieniło, a nóż... ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wasi Mężczyźni lykaja po 3 tabletki po 300 mg dziennie czy po jednej?boje sie zeby nie przesadzić z suplementacja, bo jeszcze androvit plus i L karnityna...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    Dziewczyny czy Wasi Mężczyźni lykaja po 3 tabletki po 300 mg dziennie czy po jednej?boje sie zeby nie przesadzić z suplementacja, bo jeszcze androvit plus i L karnityna...

    Mój łyka po 2 kapsułki - rano i wieczorem, ale ma też androvit, i l-karnitynę.

    Badanie powtarzamy w lutym, ale muszę stwierdzić, że ma dużo większe możliwości na suplementach ;) czyli jakiś wpływ mają.. bardzo jestem ciekawa tych wyników.. aż się nie mogę doczekać.. właściwie musze zamówić mu nową macę i l-karnitynkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 22:55

    ewka80 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez ma androvit plus, l karnityne tez... A l karnityne ile razy dziennie, tez 2? W środę idziemy do androloga, zobaczymy co on poleci...

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj miał zalecane L karnitynę 2 razy w dawce 1000

    kita lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Moj miał zalecane L karnitynę 2 razy w dawce 1000
    Mój też :) sama zleciłam:)

  • zalenka Debiutantka
    Postów: 11 8

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja z własnego doświadczenia polecam MACę. Po 3 miesiącach regularnego zażywania (2 razy dziennie po 1) ilość plemników z 6,5 mln/ml (oligospermia ciężka) zwiększyła się do ponad 19 mln/ml (norma!!). Mój mąż stosował MACA z firmy NOW FOODS. Teraz pracujemy nad żywotnością i ruchliwością... w marcu kolejne badania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 18:17

    kita lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wiadomość, gratulacje i owocnych starań:)

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Maca nie zawiera dodatkowych witamin z grupy E C czy cynku. Pytam żeby nie przewitaminować chłopa:-)

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Dziewczyny, czy Maca nie zawiera dodatkowych witamin z grupy E C czy cynku. Pytam żeby nie przewitaminować chłopa:-)

    Nie mogę teraz sprawdzić na naszej macy, bo mąż ją ze sobą zabrał za granicę. Z tego co czytała, to nie ma opcji żeby sama macę przedawkować. Ale z innymi suplementami to nie wiem.
    Mój ma taką:
    http://www.azmedica.pl/?ver=1&mainpage=produkt.php&idp=96

    Bierze po 2 dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 10:43

  • zalenka Debiutantka
    Postów: 11 8

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Dziewczyny, czy Maca nie zawiera dodatkowych witamin z grupy E C czy cynku. Pytam żeby nie przewitaminować chłopa:-)
    Są różne rodzaje macy - również takie z cynkiem i innymi witaminami. Ja zakupiłam mężowi na wszelki wypadek czystą macę, a resztę witamin przyjmuje w innych suplementach.

  • zalenka Debiutantka
    Postów: 11 8

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczko dawaj spokojnie po dwie! Na pewno będzie lepszy efekt. Ja jeszcze dokupiłam wczoraj Astragalusa (ponoć bardzo silny antyoksydant) w celu poprawy morfologii.

  • siasiula13 Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 2 lutego 2015, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zalenka my mamy podobny problem. Ilość plemników 5ml, ruchliwość 18 % w czym tylko 16 % o poprawnej budowie. Od wczoraj M bierze androvit plus, l-karnitynę i dziś zakupilam macę. bardzo pocieszające te wasze wyniki :) Kochana a czym reperujecie żywotność i ruchliwość? My wizytę mamy dopiero za 2 tyg bo lekarz na urlopie może wtedy on coś konkretnego zaproponuje a tymczasem sami wspomagamy się witaminkami.

  • zalenka Debiutantka
    Postów: 11 8

    Wysłany: 6 lutego 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    16% to bardzo dobry wynik! My mamy tylko 5% przy normie 4%... Na ruchliwość i żywotność przyjmuje Profertil. Poza tym cały czas Maca, witamina e, witamina c, koenzym q10 (lub traganek, który ostatnio zakupiłam) i w marcu zrobimy kolejne badania. Zastanawiam się tylko czy obniżona ruchliwość może być wynikiem tego, że pierwsze badania były w normie (jeśli chodzi o ruchliwość), a mimo to zakupiłam mężowi l-karnitynę i zażywał ją codziennie. Teraz już l-karnitynę bierze tylko przed treningiem, czyli 3 razy w tygodniu (poza tym l-karnityna jest też w składzie Profertilu). Mam nadzieję, że Maca Wam pomoże, bo jak widzę reszta parametrów nie jest taka zła:D

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ