X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Mała ilość plemników prawidłowych -proszę o radę
Odpowiedz

Mała ilość plemników prawidłowych -proszę o radę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 145 63

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    mam do Was prośbę abyście mi doradziły. Od marca 2019 roku leczę się z mężem w Gamecie w Gdyni. Mąż miał bardzo słabe wyniki nasienia. W kwietniu 2019 roku przeszedł operację żylaków i w październiku wyniki nasienia poprawiły się. Lekarz zapisał mężowi l- karnitynę i dzisiaj zrobiliśmy badanie nasienia z morfologią. Pierwszy raz zrobiliśmy morfologię. Lekarz nigdy nam o potrzebie takiego badania nie mówił. Przesyłam Wam wyniki poniżej. Proszę zerknijcie co o tym myślicie. Będę wdzięczna. Martwi mnie ilość prawidłowych plemników. W październiku 2019 r lekarz widząc ze wyniki badania ogólnego nasienia polepszyły się stwierdził, ze możemy przystąpić za jakiś czas do inseminacji. Jednak dziwi mnie ze nie zlecił nigdy morfologii plemników. Wizytę w gamecie mam 5 maja. Do tego czasu muszę zbadać poziom tsh i ft4 i prolaktyny, bo miałam dość wysoki. Obecnie biorę euthyrox a jeszcze pewnie lekarz zapisze mi coś na prolaktyne. Napiszcie mi proszę czy lekarz dobrze zrobił nie zlecając nigdy morfologii plemnika? Co teraz będzie dalej z leczenie,? Czy wizyty u androloga?

    Plemniki o prawidłowej budowie 2%
    Plemniki o nieprawidłowej budowie 98%
    Plemniki z defektem główki 97%
    Plemniki z defektem wstawki 37%
    Plemniki z defektem witki 5%
    Plemniki z patologicznymi przywieszkami cyto 3%
    TZI indeks 1,44
    Plemniki żywe 58 %
    Plemniki martwe 42%
    Ilość plemników w ejakulacie 73,40 mln
    Ilość plemników w 1 ml 14,68 mln
    Plemniki o szybkim ruchu postępowym 10 %
    Plemniki o wolnym ruchu postępowym 17%
    Suma plemników o ruchu postępowym 27%
    Plemniki o ruchu niepostepowym 10%
    Plemniki nieruchome 63%
    Średnia prędkość przeciętnego toru 22,4
    Średnia prędkość ruchu postępowego 17,8
    Średnia prędkość względem zarejestrowanego toru 29,9
    Prostoliniowością 73,5%
    Liniowość ruchu 58,1%









    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ