WIELKA AKCJA PŁODNOŚCI   

Czasami życie pisze różne scenariusze.
Sprawdź jak zabezpieczyć płodność - swoją i partnera!
Sprawdź
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy OAT III a szersza diagnostyka?
Odpowiedz

OAT III a szersza diagnostyka?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kolorowa27 Autorytet
    Postów: 528 512

    Wysłany: 13 maja 2021, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie

    Chciałabym się Was poradzić. Staramy się o dziecko już od dłuższego czasu, ja 28 lat, partner 32, zdecydowaliśmy się na badanie nasienia, wyszło kiepsko. Pierwsze wyniki z końca stycznia -asthenozoospermia, morfologia 0%. Wizyta u androloga, fizycznie wszystko w porządku, wdrożyliśmy ostrą suplementacje - Fertilman Plus, witamina C, cynk, folian, Ashwaganda, Maca, L Karnityna, Q 10, Alanerv On, Navitin, soki pomidorowe, olej z wiesiołka, luźne gatki + lekki sport. Następne wyniki z końca kwietnia jeszcze gorsze - oligoastheoteratozoospermia, morfologia 1%. Już wcześniej zapisaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności, mieszkamy w Niemczech i to tu zdecydowaliśmy się na leczenie. Lekarz widząc nasze wyniki, skierował nas na powtórne badania w jego klinice, hormony, powtórka nasienia. Wszystkie hormony wyszły w normie, jedynie te złe wyniki nasienia. Jako leczenie zaproponował ISCI. My generalnie byliśmy zadowoleni z wizyty, liczyliśmy się z takim rozwiązaniem, zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest zła i na naturalne poczęcie mamy bardzo małe szanse. Aktualnie jesteśmy na etapie załatwiania papierów, ubezpieczenia itp. Zastanawia mnie jednak jedno, w Polsce diagnostyka przed IN VITRO jest bardzo złożona i wręcz narzucona ze strony kliniki. Tutaj nasz doktor zlecił jedynie podstawowe badania, nawet nie wspomniał o kariotypach czy badaniu HBA, SCD. Czy Waszym zdaniem powinniśmy drążyć i nalegać na dodatkową diagnostykę? Lekarz w rozmowie z nami mówił, że ta pierwsza procedura jest taka powiedzmy 'na próbę' lecz dla nas to bardzo ważne, nie chciałabym transferować czy mrozić zarodków, które z naszej niewiedzy mogłyby być chore. Co Waszym zdaniem powinniśmy zrobić? Badać czy nie? Ewentualnie, gdyby klinika kręciła nosem możemy badania zrobić w Polsce tylko czy rzeczywiście, skoro mamy już decyzję o ISCI powinniśmy to zrobić?

    Pozdrawiam serdecznie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ