X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Obniżone parametry a ciąża
Odpowiedz

Obniżone parametry a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sylwi321 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 8 października 2023, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników. 0,5 roku temu robione pierwsze badanie, które wyszło fatalnie 2,2 mln/ml, 23 mln w całości, 1,5% morfologia...
    Pół roku leków,suplementacji, diety i wyniki prezentują się nastepująco:
    Koncentracja - 7,4 mln/ml
    Ilość całkowita 65,1 mln/ml
    Ruch postepowy 27% W tym postepowy szybki 5%.
    Ruch całkowity 39%
    Morfologia 2%
    Żywotność 67%.
    Brak bakterii.
    W badaniu które było 2 miesiące temu morfologia wynosiła 3% a tu znów 2.

    Czy z takimi wynikami jest sens starać się naturalnie? Czy kwalifikujemy się na inseminacje? Jeszcze Pół roku temu mówiono nam że tylko in vitro... teraz sama nie wiem, proszę o poradę:)

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1945 2333

    Wysłany: 8 października 2023, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas morfologia skakała od 2% przez 1,5% aż do 0% a potem była nawet 6%
    Mój miał zawsze koncentrację około 14-15 mln/ml, ale ruch jednak widzę że u nas był bardziej obniżony, bo postępowy szybki około raptem 2-3% także...

    Moja dr zawsze mówiła,że szansa jest..bo jest zawsze, ale pewnie potrzeba czasu. My staraliśmy się ponad 2,5 roku... w końcu przyszedł czas aby medycyna pomogła. My do iui nie podchodziliśmy, ustaliliśmy z sobą,że szkoda nam na to kasy. Nie wiem co zdecydujecie,ale powodzenia ! 🍀

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 9 października 2023, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z nasieniem skakało między 3 a 0 procent morfologii. Moja gin twierdziła że tak na prawdę wystarczy jeden plemnik żeby zapłodnić kobietę. I u niektórych taktycznie tak jest. Ale po 8 latach starania stwierdzam , że niepotrzebnie tyle czekaliśmy z decyzją na invitro. Teraz androlog wprost mężowi powiedział że nie ma szans na naturalne zapłodnienie. Żeby nie tracić już czasu.

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • Sylwi321 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 9 października 2023, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    U nas morfologia skakała od 2% przez 1,5% aż do 0% a potem była nawet 6%
    Mój miał zawsze koncentrację około 14-15 mln/ml, ale ruch jednak widzę że u nas był bardziej obniżony, bo postępowy szybki około raptem 2-3% także...

    Moja dr zawsze mówiła,że szansa jest..bo jest zawsze, ale pewnie potrzeba czasu. My staraliśmy się ponad 2,5 roku... w końcu przyszedł czas aby medycyna pomogła. My do iui nie podchodziliśmy, ustaliliśmy z sobą,że szkoda nam na to kasy. Nie wiem co zdecydujecie,ale powodzenia ! 🍀

    A jaką mieliście ilość całkowitą? U mnie dochodzi jeszcze niestety pcos, staramy się ponad rok. Na in vitro nie czuję się jeszcze gotowa i na razie kompletnie już nie wiem co robić...
    Również życzę powodzenia 😊

  • Sylwi321 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 9 października 2023, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOJE wrote:
    U nas z nasieniem skakało między 3 a 0 procent morfologii. Moja gin twierdziła że tak na prawdę wystarczy jeden plemnik żeby zapłodnić kobietę. I u niektórych taktycznie tak jest. Ale po 8 latach starania stwierdzam , że niepotrzebnie tyle czekaliśmy z decyzją na invitro. Teraz androlog wprost mężowi powiedział że nie ma szans na naturalne zapłodnienie. Żeby nie tracić już czasu.

    Widzę w stopce, że podchodzicie do operacji żylaków. Mogę wiedzieć, którego stopnia wykryto u partnera żylaki? U męża zylaki są 3 mm, androlog zalecał operacje ale się zastanawiamy, boimy się, że będzie jeszcze gorzej...

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1945 2333

    Wysłany: 9 października 2023, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwi321 wrote:
    A jaką mieliście ilość całkowitą? U mnie dochodzi jeszcze niestety pcos, staramy się ponad rok. Na in vitro nie czuję się jeszcze gotowa i na razie kompletnie już nie wiem co robić...
    Również życzę powodzenia 😊
    52 mln całkowita. W tych ostatnich wynikach. A tak ogólnie bywało i lepiej i gorzej..mi dużo gorzej też.

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • Sylwi321 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 9 października 2023, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    52 mln całkowita. W tych ostatnich wynikach. A tak ogólnie bywało i lepiej i gorzej..mi dużo gorzej też.
    Te badania za każdym razem inaczej wychodzą niestety... u męża np ruchliwość całkowita 2 miesiące temu była na poziomie 70% a teraz jest trochę poniżej normy, ale za to ilość większa. Może to kwestia suplementów... za tydzień wizyta u lekarza, może jeszcze będzie jakaś nadzieja...

  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 9 października 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwi321 wrote:
    Widzę w stopce, że podchodzicie do operacji żylaków. Mogę wiedzieć, którego stopnia wykryto u partnera żylaki? U męża zylaki są 3 mm, androlog zalecał operacje ale się zastanawiamy, boimy się, że będzie jeszcze gorzej...
    Zabieg w grudniu . Muszę zmienić w stopce bo robimy jednak na NFZ zamiast mikrochirurgiczną za 6 tys. Okazało się że są jednostronne 3 stopnia. Lekarz twierdzi , że to i tak nawet jeśli da poprawę to szanse na ciążę naturalna są bardzo małe.
    Ja również mam PCOS i przez te lata skupiliśmy się na mnie. Poruszenie tematu nasienia z mężem i wysłania go na badania, wyglądało jakbym go przypalała gorącym żelazem. Teraz trafiliśmy na lekarza który przedstawił sprawę bardzo dosadnie i w końcu robimy pakiet badań męża. Czasu minęło niestety bardzo dużo. Fakt że raz się udało ale niestety szczęście nie trwało długo. :( zbieramy wór pieniędzy na invitro.

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • Kessa Autorytet
    Postów: 1945 2333

    Wysłany: 9 października 2023, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwi321 wrote:
    Te badania za każdym razem inaczej wychodzą niestety... u męża np ruchliwość całkowita 2 miesiące temu była na poziomie 70% a teraz jest trochę poniżej normy, ale za to ilość większa. Może to kwestia suplementów... za tydzień wizyta u lekarza, może jeszcze będzie jakaś nadzieja...
    Inaczej.
    Ale u nas ponad 2,5 roku zawsze było albo kiepsko albo bardzo kiepsko. Suple non stop, mąż nie pali i nigdy nie palił, pije od święta, ćwiczy regularnie, obraz USG był spoko, bo u lekarza też był. A wyniki marne.
    Jak troszkę się poprawiły to podjęliśmy decyzję o IVF, co by nie przegapić tego lepszego momentu, żeby nie okazało się później że nie będzie z czego w tym nasieniu wybierać. Potrzebowaliśmy czasu oczywiscie zeby do tej decyzji dojrzeć. Ale zdecydowaliśmy, że nie mamy już siły czekać na cud... i trzeba nam pomocy medycyny, aby ten cud mógł się stać.

    Ale tak jak ktoś tu już pisał - wystarczy ten 1 plemnik, jedna dobra komórka. Tylko pewnie trzeba więcej czasu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2023, 19:16

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • Meggy88 Koleżanka
    Postów: 40 43

    Wysłany: 3 stycznia, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżę wątek.
    Myślę, że operacja żylaków powrózka nasiennego się opłaca.
    Poprzednie badania nasienia były w lipcu.


    Oto jak się poprawiły po operacji we wrześniu:
    Koncentracja: jest 67,85 mln/ml - było: 15,16
    Całkowita liczba plemników: jest 128,92 M/próba - było: 26,77
    Ruch postępowy: jest 59,47% - było: 25,50
    Ruchome: jest 72,69% - było: 53,78
    Morfologia: bez zmian: 1%

    Może szału nie ma, morfologia dalej kiepska, ale inne liczby są na prawdę super, bardzo się cieszę...

    A to nie wszystko.

    HBA:
    W lipcu odsetek ruchliwych plemników związanych z hialuronianem wynosił 38% (norma od 80)
    A dzisiaj: 78% !!!

    Igaiga, Justyna_93 lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ