X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Obniżony testosteron -> oligospermia
Odpowiedz

Obniżony testosteron -> oligospermia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • meskastrona Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 lutego 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    witam się z wami będąc pewnie w mniejszości na tym forum, nie będąc kobietą, ale sprawa jednak dotyczy obojga płci :)

    zrobiłem badania nasienia, z których wyszła zbyt niska liczba plemników (ok. 23 mln w całości) i tylko 5% prawidłowych. Pozostałe parametry w normie.

    Hormony w normie poza jednym - testosteron. Poziom w kolejnych badaniach ok. 260 ng/dl (norma - nie wiedzieć dlaczego bo w internecie piszą, że ponad 350! - od 47 do 980), wolny ok. 12 pg/ml (norma 9-32), SHBG zaniżone - 13 nmol/l (norma 18-54).

    Czy ktoś z was mierzył się z takim problemem? W jaki sposób działaliście? Udało się czy nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2021, 12:52

  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 15 lutego 2021, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, super, że morfologia w normie. Co do reszty, konsultacja z andrologiem na pewno wiele rozjaśni. Wydaje mi się, że uregulowanie hormonów oraz suplementy poprawią ilość. Rozumiem, że żywotność i ruchliwość w normie?

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • meskastrona Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 lutego 2021, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, co do hormonów, lepiej skonsultować to z andrologiem czy endokrynologiem?

    Dokładnie tak, pozostałe rzeczy w normie.

  • Wiewiórki Przyjaciółka
    Postów: 86 111

    Wysłany: 16 lutego 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, z tej strony też męska mniejszość. U mnie był problem zarówno z liczbą plemników jak i procentem prawidłowych. Badanie nasienia robiłem 3 razy w ciągu roku. Nie pamiętam dokładnych wartości ale myślę że zrozumiesz o co chodzi.
    1 badanie około marca - testosteron ok. 210 - mała liczba plemników, 2 % prawidłowe
    2 badanie około czerwca - testosteron (po stymulacji) 1200 - średnia liczba plemników, 2 % prawidłowe
    3 badanie październik - testosteron 200 - największa liczba plemników, 4% prawidłowe

    Lekarz, który prowadzi mnie i żonę, mówi że jeżeli parametry nasienia są dobre to nie ma co się przejmować testosteronem i na siłę sztucznie go stymulować. Ja osobiście dodatkowo wybrałem się do endokrynologa - pani doktor tak samo stwierdziła że nie ma sensu stymulować skoro bez stymulacji zaraz spada i zaczęła szukać przyczyny, póki co jestem na etapie diagnostyki.

    Ona 30
    Endometrioza III / IV st. ; niskie AMH ; prawy jajnik szczątkowy

    On 31
    Morfologia 4%

    09.2019 Początek starań
    02.2020 Początek leczenia i diagnostyki
    06.2020 1 IUI
    09.2020 Laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    11.2020 2 IUI
    02.2021 początek procedury IN VITRO
    03.2021 COVID....
    01.04.2021 Transfer
    09.04.2021 Beta 0
    24.04 Punkcja na cyklu naturalnym z letrozolem (pobrano 2 kumulusy - przestały się rozwijać w 4 dobie)
    29.04 Transfer drugiego mrozaczka
    07.05 Beta 0.17
    11.2021 Badania immunologii dr Paśnik
  • meskastrona Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 17 lutego 2021, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewiórki wrote:
    Hej, z tej strony też męska mniejszość. U mnie był problem zarówno z liczbą plemników jak i procentem prawidłowych. Badanie nasienia robiłem 3 razy w ciągu roku. Nie pamiętam dokładnych wartości ale myślę że zrozumiesz o co chodzi.
    1 badanie około marca - testosteron ok. 210 - mała liczba plemników, 2 % prawidłowe
    2 badanie około czerwca - testosteron (po stymulacji) 1200 - średnia liczba plemników, 2 % prawidłowe
    3 badanie październik - testosteron 200 - największa liczba plemników, 4% prawidłowe

    Lekarz, który prowadzi mnie i żonę, mówi że jeżeli parametry nasienia są dobre to nie ma co się przejmować testosteronem i na siłę sztucznie go stymulować. Ja osobiście dodatkowo wybrałem się do endokrynologa - pani doktor tak samo stwierdziła że nie ma sensu stymulować skoro bez stymulacji zaraz spada i zaczęła szukać przyczyny, póki co jestem na etapie diagnostyki.
    Czy nie jest tak, że ta stymulacja miała opóźniony efekt i poskutkowała podwyższoną liczbą dopiero w drugiej połowie roku? Sądzę, że jeśli stymulację zakończyłeś w czerwcu, to testosteron spadł po paru tygodniach/miesiącach i optymalne stężenie mogło być ok. lipca - sierpnia, a wtedy (70 kilka dni spermatogenezy) najlepsze wyniki byłyby w październiku...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ