X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Oligo teratozoospermia 😞
Odpowiedz

Oligo teratozoospermia 😞

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Małpa99 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż dziś odebrał wyniki nasienia i niestety nie są najlepsze 😑 wyrok- oligo teratozoospermia.
    Parametry, które są poza normą to:
    -koncentracja: 3,5 (norma >15)
    -całkowita liczba w ejakulacie: 15,9 (norma >39)
    -lepkość: 1(+)
    -plemniki prawidłowe: 1% [wady głowki-99%, wstawki 24%, witki- 9%]
    😞
    Niech mnie ktoś pocieszy, że można to poprawić 😔
    Jutro umówię go do urologa w klinice niepłodności, myślę, żeby jeszcze powtórzyć badania za miesiąc, żeby sprawdzić czy te wyniki są faktycznie takie słabe, czy to chwilowe problemy.
    Z uwag, to dwa miesiące przed badaniem brał antybiotyki (augumentin), przed badaniem okres wstrzemięźliwości trwał 3,5 doby, od 2 miesięcy suplementował salfazin i wit c 1000.
    Jak mogę pomóc jeszcze mężowi? Maca? Orzechy brazylijskie? 😢

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:14

    Robak, Paulina1106 lubią tę wiadomość

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1443 1005

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    polecam lekturę następujących wątków:
    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/bezplemnikowcy-tese-mtese,2591.html

    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/plemniki-prawidlowe-1,17860.html

    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/poprawa-jakosci-nasienia-recepty,17253.html

    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/badanie-nasienia,21.html

    Mnóstwo porad znajdziesz w każdym z wyżej wymienionych wątków.

    Nie wiem, jakie macie wyniki hormonów. Jak wyszły posiewy? Czy w ogóle mieliście posiewy? Wit. E, wit. A, kwas foliowy, wit. B kompleks, wit. D3, cynk, selen, koenzym q10, l-arginina, l-karnityna, l-glutation - to wszystko w mega dawkach, dieta, ruch fizyczny, odpowiednia bielizna.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Małpa99 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 05:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Zabieram się za lekturę🙂

  • Małpa99 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posiewu nie miał robionego, może w przyszłym tygodniu zbada, albo łącznie z kolejnym badaniem nasienia. Dziś umawiam męża na badanie i do urologa-androloga. Przeczytałam polecone tematy, po pracy lecę do apteki po witaminy. Byle tylko pomogło 😔

  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój morfologii niczym nie poprawił jak była zero to taka cały czas.. a próbował dieta, stylem życia, suplementacją.

    za85tzc.png
  • Małpa99 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej niż morfologii boję się małej ilości plemników 😔 Ogólnie to mój mąż jest szczupły, gra w piłkę dwa razy w tygodniu, no ale pracę ma siedzącą. Dietę też mamy raczej zdrową, alko baaardzo okazjonalnie, papierosów nie pali prawie 5 lat, innych substancji niedozwolonych również nie bierze. Ciężko coś poprawić. Jedynie suplementy wprowadziłam, trochę więcej spacerów i w połowie września wizyta u urologa-androloga. Mąż żałuje, że wcześniej się nie zbadał. No ale kto na początku starań w ogóle myśli, że może mieć problem...

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robak wrote:
    Mój morfologii niczym nie poprawił jak była zero to taka cały czas.. a próbował dieta, stylem życia, suplementacją.
    Kochana widzę że Twój mężczyzna miał morfologię 0%. Czy tak było cały czas? Niczym nie udało się jej poprawic? Ale jednak jakoś się udało zajść w ciążę? U nas już półtorej roku staran, moje hormony szalały ale już w miarę unormowane i ostatnio mąż zrobił badania i okazało się że wszystkie parametry super oprócz morfologii 0%.. narazie zaczął suplementację fertilman plus i wcina orzechy brazylijskie.

    Nona, Pia88 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:14

    Pia88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:14

    Pia88 lubi tę wiadomość

  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marczelinka2112 wrote:
    Kochana widzę że Twój mężczyzna miał morfologię 0%. Czy tak było cały czas? Niczym nie udało się jej poprawic? Ale jednak jakoś się udało zajść w ciążę? U nas już półtorej roku staran, moje hormony szalały ale już w miarę unormowane i ostatnio mąż zrobił badania i okazało się że wszystkie parametry super oprócz morfologii 0%.. narazie zaczął suplementację fertilman plus i wcina orzechy brazylijskie.
    Tak cały czas 0%.
    Tylko in vitro, ale to loteria.

    za85tzc.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ