X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Oligo teratozoospermia 😞
Odpowiedz

Oligo teratozoospermia 😞

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Małpa99 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż dziś odebrał wyniki nasienia i niestety nie są najlepsze 😑 wyrok- oligo teratozoospermia.
    Parametry, które są poza normą to:
    -koncentracja: 3,5 (norma >15)
    -całkowita liczba w ejakulacie: 15,9 (norma >39)
    -lepkość: 1(+)
    -plemniki prawidłowe: 1% [wady głowki-99%, wstawki 24%, witki- 9%]
    😞
    Niech mnie ktoś pocieszy, że można to poprawić 😔
    Jutro umówię go do urologa w klinice niepłodności, myślę, żeby jeszcze powtórzyć badania za miesiąc, żeby sprawdzić czy te wyniki są faktycznie takie słabe, czy to chwilowe problemy.
    Z uwag, to dwa miesiące przed badaniem brał antybiotyki (augumentin), przed badaniem okres wstrzemięźliwości trwał 3,5 doby, od 2 miesięcy suplementował salfazin i wit c 1000.
    Jak mogę pomóc jeszcze mężowi? Maca? Orzechy brazylijskie? 😢

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:14

    Robak, Paulina1106 lubią tę wiadomość

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    polecam lekturę następujących wątków:
    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/bezplemnikowcy-tese-mtese,2591.html

    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/plemniki-prawidlowe-1,17860.html

    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/poprawa-jakosci-nasienia-recepty,17253.html

    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/badanie-nasienia,21.html

    Mnóstwo porad znajdziesz w każdym z wyżej wymienionych wątków.

    Nie wiem, jakie macie wyniki hormonów. Jak wyszły posiewy? Czy w ogóle mieliście posiewy? Wit. E, wit. A, kwas foliowy, wit. B kompleks, wit. D3, cynk, selen, koenzym q10, l-arginina, l-karnityna, l-glutation - to wszystko w mega dawkach, dieta, ruch fizyczny, odpowiednia bielizna.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Małpa99 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 05:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Zabieram się za lekturę🙂

  • Małpa99 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posiewu nie miał robionego, może w przyszłym tygodniu zbada, albo łącznie z kolejnym badaniem nasienia. Dziś umawiam męża na badanie i do urologa-androloga. Przeczytałam polecone tematy, po pracy lecę do apteki po witaminy. Byle tylko pomogło 😔

  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój morfologii niczym nie poprawił jak była zero to taka cały czas.. a próbował dieta, stylem życia, suplementacją.

    za85tzc.png
  • Małpa99 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej niż morfologii boję się małej ilości plemników 😔 Ogólnie to mój mąż jest szczupły, gra w piłkę dwa razy w tygodniu, no ale pracę ma siedzącą. Dietę też mamy raczej zdrową, alko baaardzo okazjonalnie, papierosów nie pali prawie 5 lat, innych substancji niedozwolonych również nie bierze. Ciężko coś poprawić. Jedynie suplementy wprowadziłam, trochę więcej spacerów i w połowie września wizyta u urologa-androloga. Mąż żałuje, że wcześniej się nie zbadał. No ale kto na początku starań w ogóle myśli, że może mieć problem...

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robak wrote:
    Mój morfologii niczym nie poprawił jak była zero to taka cały czas.. a próbował dieta, stylem życia, suplementacją.
    Kochana widzę że Twój mężczyzna miał morfologię 0%. Czy tak było cały czas? Niczym nie udało się jej poprawic? Ale jednak jakoś się udało zajść w ciążę? U nas już półtorej roku staran, moje hormony szalały ale już w miarę unormowane i ostatnio mąż zrobił badania i okazało się że wszystkie parametry super oprócz morfologii 0%.. narazie zaczął suplementację fertilman plus i wcina orzechy brazylijskie.

    Nona, Pia88 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:14

    Pia88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:14

    Pia88 lubi tę wiadomość

  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marczelinka2112 wrote:
    Kochana widzę że Twój mężczyzna miał morfologię 0%. Czy tak było cały czas? Niczym nie udało się jej poprawic? Ale jednak jakoś się udało zajść w ciążę? U nas już półtorej roku staran, moje hormony szalały ale już w miarę unormowane i ostatnio mąż zrobił badania i okazało się że wszystkie parametry super oprócz morfologii 0%.. narazie zaczął suplementację fertilman plus i wcina orzechy brazylijskie.
    Tak cały czas 0%.
    Tylko in vitro, ale to loteria.

    za85tzc.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ