X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Partner niechce badań nasienia :/
Odpowiedz

Partner niechce badań nasienia :/

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zosia_🙃 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 20 lipca 2020, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny tak jak w temacie mój partner niechce zrobić badań nasienia ! Jego wytłumaczenie dziecko tak -ale bez chodzenia po lekarzach , bez leków , badan itd.
    Mam wizytę 13 sierpnia i powinnam na niej zjawić się z wynikami badań nasienia partnera oraz dodatkowo wymaz z napletka .
    Z początku zapytałam grzecznie bez przymusu - wiadomo nikogo nikt jeszcze nie zmusił do niczego . Potem kiedy lekarz dopytywał o badania czy już zrobione wykręciłam się wyjazdem partnera służbowo , tym razem co wymyślę .
    Ostatnia nasza rozmowa zakończyła się płaczem z mojej strony. Czy któraś z was miała tak , że partner niechce się poddać badaniom nasienia?

    Złociutka88
  • Kaarola Autorytet
    Postów: 952 686

    Wysłany: 21 lipca 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, nie obraź się ale ja bym takiego z domu wyrzuciła :( nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. W związku jesteśmy równi. Chcemy dziecka oboje. Nie wyobrażam sobie żebym ja się musiała rozkraczać kilka razy w miesiącu przed obcym facetem a mój mąż nie chce sobie zrobić "robótki ręcznej" w dyskretnym pokoiku. Twój partner musi wydorośleć.

    Listek, Agat lubią tę wiadomość

    17u9k6nlx64z75n1.png

    PCOS, IO, hiperinsulinemia, NT, RIF
    MTHFR_677C>T hetero, PAI-1 4G homo, ANA1 ujemne, KIR AA, NK 20.6%; allo mlr 27.7%
    AsthenoTeratozoospermia, fDNA=31%

    1 IVF ICSI 11.2019 ❄❄❄❄
    FET 4.02.2020 ❄5.2.2 :( + encorton
    FET 7.03.2020 ❄5.3.3 :( + atosiban, encorton, embrioglue, AH
    04.2020 histeroskopia OK
    FET 11.07.2020❄❄4.3.3 :( + accofil, intralipid, encorton, AH

    2 IVF ICSI + fertil chip 08.2020 11x❄
    FET 29.01.2021❄5.1.1 + accofil, intralipid, encorton🍀 beta 6dpt 38.66; 8dpt 121.5; 10dpt 251.4; 15dpt 1423🍀
    Sanco - czekamy na chłopca 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój partner też kręcił nosem kiedy mu mówiłam, że powinien zrobić badania nasienia, ale gdy w końcu Go umówiłam bez żadnego ale to pojechał bez problemu i zrobił, także najlepiej bierz sprawy w swoje ręce, nie pytaj Go czy możesz tylko po prostu umów i postaw Go przed faktem dokonanym, może akurat się uda ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2020, 17:06

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 21 lipca 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojjjj współczuję. Mój mąż bez zawahania podszedł do badania. Zapytaj go może w czym on ma problem, wytłumacz że to normalna rzecz. Może oddanie próbki w domu byłoby tu rozwiązaniem?

    age.png
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 21 lipca 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze tak myślę, że może on boi się że przez stres nie będzie w stanie sprostać zadaniu. Możesz mu powiedzieć że to się zdarza, że klinika jest przygotowana na takie rzeczy i przepisują pacjenta na inny termin... powiesz ile lat ma Twój partner?

    age.png
  • zosia_🙃 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 21 lipca 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    Jeszcze tak myślę, że może on boi się że przez stres nie będzie w stanie sprostać zadaniu. Możesz mu powiedzieć że to się zdarza, że klinika jest przygotowana na takie rzeczy i przepisują pacjenta na inny termin... powiesz ile lat ma Twój partner?


    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi , kokoszka31 jeżeli chodzi o wiek mojego partnera ma 36 lat , tak wiem 🙈 jak z gówniarzem :/ rozmawiałam z Nim nie raz i nie dwa , powiedziałam też Mu o możliwości przekazania próbki z domu do labolatorium .
    Kiedyś Mi powiedział ,to zawieziesz załatwisz , a jak mu powiedziałam , że jest dorosły to powinien on to ogarnąć , zdenerwował sie , że będzie chodził teraz po badaniach , badał się itd. Bo jakiś lekarz sobie to wymyślił :/ dla Mnie to też jest stres bo to ja musze tłumaczyć się lekarzowi dlaczego nadal niemam badań nasienia 🙈 czasami się zastanawiam kto bardziej chce to dziecko czy tylko Ja sama :/
    Ehhhh ...

    Złociutka88
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 21 lipca 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to faktycznie, 36lat i takie wybryki.. szok. Dla swojego spokoju weź tą próbkę i zawieź sama. Pamiętaj tylko żeby to zrobić mega szybko i w odpowiedniej temperaturze, najlepiej blisko ciała. Może się okazać że jego wyniki będą ok to po prostu zamknięcie ten rozdział... Jeśli wyjdą źle to będzie już podstawa do dalszej diagnostyki i może wtedy zmieni zdanie. Przede wszystkim radzę Ci zachować spokój podczas rozmów na ten temat, jak będziesz się złościć to jeszcze bardziej on może się blokować.. Powodzenia. Daj znać jak będzie jakiś progres 🙂

    age.png
  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 22 lipca 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosia_🙃 wrote:
    Witajcie dziewczyny tak jak w temacie mój partner niechce zrobić badań nasienia ! Jego wytłumaczenie dziecko tak -ale bez chodzenia po lekarzach , bez leków , badan itd.
    Zosia, przede wszystkim musisz zapytać partnera, czy chce mieć dziecko, bo to wymaga również jego starań.
    Może on krępuje się i wstydzi iść do laboratorium onanizować się i „spuszczać się do kubeczka".

    Mój mąż akurat sam chciał iść na badania, zwłaszcza że jego kolega z pracy już był i pogadali o staraniach się o dziecko. Ale mój M najpierw poszedł sam do labo (i to dwa razy) i za żądnym podejściem nie dał rady oddać nasienia do badania! Bo to jednak trzeba dojść do podniecenia i wytrysku. Dlatego teraz za każdym razem idę z nim i działamy w pokoiku razem. :)

    Natomiast moim zdaniem nie ma sensu podstępem go umówić. Bo w trakcie starań badania nasienia są regularnie, my mieliśmy już 8-10, dokładnie nie policzę.

    Pogadaj ze swoim partnerem, zaproponuj, że pójdziesz z nim i mu aktywnie pomożesz. ;)

    zosia_🙃 lubi tę wiadomość

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 22 lipca 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko teraz w dobie pandemii nie można wchodzić razem z partnerem do kliniki.. tak więc trochę klops
    Iza-K wrote:
    Zosia, przede wszystkim musisz zapytać partnera, czy chce mieć dziecko, bo to wymaga również jego starań.
    Może on krępuje się i wstydzi iść do laboratorium onanizować się i „spuszczać się do kubeczka".

    Mój mąż akurat sam chciał iść na badania, zwłaszcza że jego kolega z pracy już był i pogadali o staraniach się o dziecko. Ale mój M najpierw poszedł sam do labo (i to dwa razy) i za żądnym podejściem nie dał rady oddać nasienia do badania! Bo to jednak trzeba dojść do podniecenia i wytrysku. Dlatego teraz za każdym razem idę z nim i działamy w pokoiku razem. :)

    Natomiast moim zdaniem nie ma sensu podstępem go umówić. Bo w trakcie starań badania nasienia są regularnie, my mieliśmy już 8-10, dokładnie nie policzę.

    Pogadaj ze swoim partnerem, zaproponuj, że pójdziesz z nim i mu aktywnie pomożesz. ;)

    age.png
  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 22 lipca 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    Tylko teraz w dobie pandemii nie można wchodzić razem z partnerem do kliniki.. tak więc trochę klops
    Teraz to jest luzowane, w końcu to są najbliższe osoby.
    Jeśli przeszkodą w badaniu jest wstyd, to warto iść razem.

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 22 lipca 2020, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy pewnie gdzie, w Wwa w Bocianie nie było mowy o towarzyszeniu 3 tyg temu niestety.. Ale pewnie trzeba poszukać 🙂
    Iza-K wrote:
    Teraz to jest luzowane, w końcu to są najbliższe osoby.
    Jeśli przeszkodą w badaniu jest wstyd, to warto iść razem.

    age.png
  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 805 673

    Wysłany: 22 lipca 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zwlekał ponad pół roku z badaniem, i co wyszło? Nie mamy plemników. Nie ma na co czekać, powiedz, że bez diagnozy nie ma leczenia. Jesteście w tym razem, nie tylko Ty. Ja też płakałam, na końcu powiedziałam idziesz i koniec, lata lecą.

    zosia_🙃 lubi tę wiadomość

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • Sylwka1301 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 22 lipca 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    Zależy pewnie gdzie, w Wwa w Bocianie nie było mowy o towarzyszeniu 3 tyg temu niestety.. Ale pewnie trzeba poszukać 🙂

    W Oviklinice bylam tydzień temu i można wejść razem.

    kokoszka31, Iza-K lubią tę wiadomość

  • zosia_🙃 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 lipca 2020, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    No to faktycznie, 36lat i takie wybryki.. szok. Dla swojego spokoju weź tą próbkę i zawieź sama. Pamiętaj tylko żeby to zrobić mega szybko i w odpowiedniej temperaturze, najlepiej blisko ciała. Może się okazać że jego wyniki będą ok to po prostu zamknięcie ten rozdział... Jeśli wyjdą źle to będzie już podstawa do dalszej diagnostyki i może wtedy zmieni zdanie. Przede wszystkim radzę Ci zachować spokój podczas rozmów na ten temat, jak będziesz się złościć to jeszcze bardziej on może się blokować.. Powodzenia. Daj znać jak będzie jakiś progres 🙂


    Dzìekuję za radę najgorsze jest to , że kiedyś powiedział Mi , że dziecko tak ale bez chodzenia po lekarzach :/ myślałam wtedy , że to jego takie gadanie a ost się zastanawiam czy niemówił tego serio !
    Przykro Mi słuchać takich słów z jego ust 🙈
    Dam znać jak się coś zmieni 🙂

    Złociutka88
  • zosia_🙃 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 lipca 2020, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K wrote:
    Zosia, przede wszystkim musisz zapytać partnera, czy chce mieć dziecko, bo to wymaga również jego starań.
    Może on krępuje się i wstydzi iść do laboratorium onanizować się i „spuszczać się do kubeczka".

    Mój mąż akurat sam chciał iść na badania, zwłaszcza że jego kolega z pracy już był i pogadali o staraniach się o dziecko. Ale mój M najpierw poszedł sam do labo (i to dwa razy) i za żądnym podejściem nie dał rady oddać nasienia do badania! Bo to jednak trzeba dojść do podniecenia i wytrysku. Dlatego teraz za każdym razem idę z nim i działamy w pokoiku razem. :)

    Natomiast moim zdaniem nie ma sensu podstępem go umówić. Bo w trakcie starań badania nasienia są regularnie, my mieliśmy już 8-10, dokładnie nie policzę.

    Pogadaj ze swoim partnerem, zaproponuj, że pójdziesz z nim i mu aktywnie pomożesz. ;)

    Jak odpowiedziałam już wcześniej kiedyś wyskoczył Mi z tekstem , że dziecko tak ale bez chodzenia po lekarzach itd bez brania tabletek itd...
    😪😞 pomyślałam , że tak gada tylko , że jak przyjdzie co do czego stanie na wysokości zadania.
    Powiedziałam mu jak to wygląda z tym badaniem nasienia , że pójdę z Nim ,ale on naprawdę takie miał odpowiedzi , że wstyd napisać 🙈😬
    Najgorsze , że ja chodze do ginekologa leczę między czasie stany zapalne jajników itd.. i wszystko jest ok już i lekarz dał zielone światło na starania , a on nawet niepotrafi tego nazwać ! Tylko jakoś tak wymijająco 🙈😞

    Złociutka88
  • zosia_🙃 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 24 lipca 2020, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia150 wrote:
    Mój zwlekał ponad pół roku z badaniem, i co wyszło? Nie mamy plemników. Nie ma na co czekać, powiedz, że bez diagnozy nie ma leczenia. Jesteście w tym razem, nie tylko Ty. Ja też płakałam, na końcu powiedziałam idziesz i koniec, lata lecą.


    No tych lat zleciało już 15 jak jesteśmy razem , a dziecko chciałam od zawsze tzn wiadomo że pierwsze początki nikt nie myśli odrazu , ale po 4-5 latach bycia razem przyszła endometrioza więc szanse zmalały 🙈😞 dopiero znalazłam naprawdę lekarza z powołania który nie mówi że się nieda , tylko działa !
    Badania itd. Jednym z etapów starań są badania nasienia i napletka partnera i tutaj "ugrzęźliśmy" 🙈😞 sama niewiem co powiem lekarzowi jak pójdę na wizytę , że partner niechce i już ! 🙈😞

    Złociutka88
  • Kaarola Autorytet
    Postów: 952 686

    Wysłany: 27 lipca 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosia_🙃 wrote:
    No tych lat zleciało już 15 jak jesteśmy razem , a dziecko chciałam od zawsze tzn wiadomo że pierwsze początki nikt nie myśli odrazu , ale po 4-5 latach bycia razem przyszła endometrioza więc szanse zmalały 🙈😞 dopiero znalazłam naprawdę lekarza z powołania który nie mówi że się nieda , tylko działa !
    Badania itd. Jednym z etapów starań są badania nasienia i napletka partnera i tutaj "ugrzęźliśmy" 🙈😞 sama niewiem co powiem lekarzowi jak pójdę na wizytę , że partner niechce i już ! 🙈😞
    Powiedz prawdę i tyle. Nie wstydź się za Was oboje. Może lekarz będzie miał rozwiązanie bo pewnie przecież nie jedno w życiu widział i słyszał. Może wystarczy, że każe Wam razem przyjść na wizytę i porozmawia sobie z Twoim partnerem sam na sam?

    17u9k6nlx64z75n1.png

    PCOS, IO, hiperinsulinemia, NT, RIF
    MTHFR_677C>T hetero, PAI-1 4G homo, ANA1 ujemne, KIR AA, NK 20.6%; allo mlr 27.7%
    AsthenoTeratozoospermia, fDNA=31%

    1 IVF ICSI 11.2019 ❄❄❄❄
    FET 4.02.2020 ❄5.2.2 :( + encorton
    FET 7.03.2020 ❄5.3.3 :( + atosiban, encorton, embrioglue, AH
    04.2020 histeroskopia OK
    FET 11.07.2020❄❄4.3.3 :( + accofil, intralipid, encorton, AH

    2 IVF ICSI + fertil chip 08.2020 11x❄
    FET 29.01.2021❄5.1.1 + accofil, intralipid, encorton🍀 beta 6dpt 38.66; 8dpt 121.5; 10dpt 251.4; 15dpt 1423🍀
    Sanco - czekamy na chłopca 💙
  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosia_🙃 wrote:
    Jak odpowiedziałam już wcześniej kiedyś wyskoczył Mi z tekstem , że dziecko tak ale bez chodzenia po lekarzach itd bez brania tabletek itd...
    😪😞 pomyślałam , że tak gada tylko , że jak przyjdzie co do czego stanie na wysokości zadania.
    Powiedziałam mu jak to wygląda z tym badaniem nasienia , że pójdę z Nim ,ale on naprawdę takie miał odpowiedzi , że wstyd napisać 🙈😬
    Zosia, strasznie to przykre. Spróbuj jeszcze raz pogadać. Bo żeby mieć dziecko, to muszą jednak obie osoby się zaangażować, nie tylko kobieta.
    Bo nawet jeśli prośbą i groźbą zaciągniesz go na badanie nasienia, albo sama zawieziesz próbkę, to jest to dopiero początek. Po pierwsze, lekarz będzie chciał 2 spermiogramy do porównania (czyli to już dwa badania). Jeśli wyjdą dobrze, no to OK. Ale jeśli wyjdzie jakiś problem, to będą następne badania nasienia: HBA, chromatyna, posiew i co tam jeszcze. U nas problem jest po obu stronach, więc mąż miał jeszcze dwa razy USG jąder, a na finał operację ŻPN.

    "Dziecko tak, ale bez chodzenia po lekarzach" - a jeśli nie da rady bez chodzenia, to co? Rezygnacja z dzieci? Ech, pogadaj jeszcze raz. Badanie nasienia to dopiero początek diagnostyki, to wszystko trwa, a czas ucieka. Nikt z nas z czasem nie staje się młodszy ani bardziej płodny...

  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 27 lipca 2020, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiu jeśli mam os Ci doradzić, to za wszelką cenę wygnaj go do badania... U nas ja przebadałam się na wszystkie strony i nic... Mąż zrobił badanie no i niestety jest powód niepowodzeń, dlatego teraz mam radę dla wszystkich, jeśli się nie udaje to zróbcie badanie nasienia w pierwszej kolejności... Jest to jedno badanie, a nie milion badań, ktore muszą wykonać kobiety...

    Nikola lubi tę wiadomość

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ