X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Plemniki prawidłowe 1%
Odpowiedz

Plemniki prawidłowe 1%

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, staramy się o dziecko już drugi rok. Najpierw sama się badalam i wyszło że mam PCOS. Aby była owulacja musiałam mieć stymulacje clostilbegytem. Inaczej nie pokazywał się nic. Po ostatniej próbie kiedy wszystko było wporzadku, zdecydowałam zapisać partnera na badanie nasienia. I wyniki mnie przerazily. Nie mam pojęcia co robić, czy jest jakaś szansa. Zwłaszcza, że dzisiaj znowu zaczynam stymulacje. Oto jego wyniki badań:
    Ciagliwosc:prawidłowa
    Objętość: 5,4ml / >1.5ml
    Uplynnienie: 25min /do 60min
    PH: 8.1 / >7.2
    Ilość plemników w 1ml: 83,3mln />15mln
    Całkowita ilość plemników:
    449.8mln/>39mln
    Ruch postępowy: 65%/>32%
    Postępowy szybki:15%
    Ruch całkowity:73%/>40%
    PLEMNIKI PRAWIDLOWE: 1%
    PATOLOGICZNE:99%
    P. główki:99%
    P.wstawki: 58%
    P. Witki: 36%
    Nie dojrzałe:0%
    Niepr. Wakuolizacja:70%
    Plemniki żywe: 83% />58%
    HOST: 85%/>58%

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota045 wrote:
    Cześć wszystkim, staramy się o dziecko już drugi rok. Najpierw sama się badalam i wyszło że mam PCOS. Aby była owulacja musiałam mieć stymulacje clostilbegytem. Inaczej nie pokazywał się nic. Po ostatniej próbie kiedy wszystko było wporzadku, zdecydowałam zapisać partnera na badanie nasienia. I wyniki mnie przerazily. Nie mam pojęcia co robić, czy jest jakaś szansa. Zwłaszcza, że dzisiaj znowu zaczynam stymulacje. Oto jego wyniki badań:
    Ciagliwosc:prawidłowa
    Objętość: 5,4ml / >1.5ml
    Uplynnienie: 25min /do 60min
    PH: 8.1 / >7.2
    Ilość plemników w 1ml: 83,3mln />15mln
    Całkowita ilość plemników:
    449.8mln/>39mln
    Ruch postępowy: 65%/>32%
    Postępowy szybki:15%
    Ruch całkowity:73%/>40%
    PLEMNIKI PRAWIDLOWE: 1%
    PATOLOGICZNE:99%
    P. główki:99%
    P.wstawki: 58%
    P. Witki: 36%
    Nie dojrzałe:0%
    Niepr. Wakuolizacja:70%
    Plemniki żywe: 83% />58%
    HOST: 85%/>58%
    A jaki czas abstynencji był przed badaniem?

  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4dni od picia i stosunku

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota045 wrote:
    4dni od picia i stosunku
    Tak na moje oko macie bardzo dużo plemników a to się bardzo rzadko zdarza 449 mln , nie widzialam takiej liczby , na 1 ml też macie dużo, ruch postępowy bardzo ładny (podobno najważniejszy parametr) morfologia 1% , napewno jest jakaś przyczyna , warto zrobic usg jąder ,żeby sprawdzić czy wszystko jest wporządku, często zdarza się , że przyczyną złej morfo mogą być żylaki powrózka nasiennego. Umawiałabym wizytę , a do inseminacji nie mam pojęcia , być może jest duża szansa bo te ilości u was są bardzo wysokie i ruch bardzo dobry .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 21:32

  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był przeziębiony, brał leki przeciwzapalne przeciw goraczkowe. Jeszcze nie konsultowalam wyników z lekarzem. Ale chyba zapisze go na USG jąder tak jak mówicie. Dzisiaj zaczęłam kolejny cykl stymulujący. Wiec chyba nie mam co się nastawiac na naturalne poczęcie z tymi wynikami. Jak myślicie?

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 21:32

  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno powtórzymy badanie. Ale z tego co czytałam to trzeba za ok. 3 Msc. A jeszcze z ciekawostek to tego samego dnia jak robiliśmy badanie. Wieczorem strasznie kiepsko się czuł. Był osłabiony i miał dreszcze. Dałam mu wtedy na wieczór asprocol i witaminę C. Wszystko oczywiście po badaniu. Ale jeżeli coś zaczynało go brać to czy też mogło to obniżyć wyniki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2019, 17:03

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota045 wrote:
    Na pewno powtórzymy badanie. Ale z tego co czytałam to trzeba za ok. 3 Msc. A jeszcze z ciekawostek to tego samego dnia jak robiliśmy badanie. Wieczorem strasznie kiepsko się czuł. Był osłabiony i miał dreszcze. Dałam mu wtedy na wieczór asprocol i witaminę C. Wszystko oczywiście po badaniu. Ale jeżeli coś zaczynało go brać to czy też mogło to obniżyć wyniki?
    A ja Wam zaproponuję coś innego. Mój mąż w 11.2018 przeszedł operację żpn i lekarz kazał nam się zgłosić po 6 miesiącach na kwalifikację do in vitro lub inseminacji. Wtedy mieliśmy też wykonać badanie nasienia. Jednak z czystej ciekawości zaczęliśmy je robić już po 74 dniach i co miesiąc od tego terminu. Każde badanie w tym samym laboratorium, pewnej "sieciówce" in vitro. Za każdym razem morfologia 0%, 100 % wady główki.
    Tym razem, w związku z tym, że do in vitro planowaliśmy podejść w innej klinice, na badanie wybraliśmy się do nich. Okazało się, że u nich wyniki to 89% wady główki, a nie 100%...
    Także ja proponuję wybrać się po 2 tygodniach do innego laboratorium. Bo my myśleliśmy, że czeka nas in vitro, a tu się okazuje, że bez problemu możemy podejść do inseminacji...

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myślę, że jak już zaczęłam znowu brać clostilbegyt, to spróbujemy jeszcze raz naturalnie. Szkoda by było zaprzestac w tym momencie. W tym czasie kupiłam mu adrovit plus, olej lniany i Wit c. Do tego dieta z owocami i warzywami. I jak wyjdzie znowu negatyw. Kolejne badanie zrobimy.

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 21:32

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    Każde badanie w tym samym laboratorium, pewnej "sieciówce" in vitro. Za każdym razem morfologia 0%, 100 % wady główki.
    Tym razem, w związku z tym, że do in vitro planowaliśmy podejść w innej klinice, na badanie wybraliśmy się do nich. Okazało się, że u nich wyniki to 89% wady główki, a nie 100%...
    Także ja proponuję wybrać się po 2 tygodniach do innego laboratorium.

    Czy możesz podać nazwę tej sieciówki? Bo mój Mąż idzie właśnie w najbliższą środę na badanie nasienia, tym razem właśnie do sieciówki, bo jest możliwość zrobienia testu MAR.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam w OVUM w Lbn

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • mgielka98 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, my juz robilismy w sumie 3 razy badanie nasienia w przeciagu ostatniego roku, co wyszlo
    1. slaba morfologia morf 2%
    Trzy miesiace sie leczyl profertil, jakies leki rozszeszajace naczynka by lepiej krew krążyła, wit E C Cynk i juz nie pamiamietam co jeszcze
    Miedzyczasie byl u urologa (wszystko na usg wyszlo dobrze) i androloga
    Po 3ch miesiacach w Rzeszowie wybik 10 %morf (wyniki swoja droga mialy kilka stron byly bardzo rozbudowane i wygladaly profesjonalnie)
    Po pol roku badamy w Lublinie (dalej ten sam zestaw lekow) a tam niespodzianka - morfologia 1%...
    Nie chce nam sie w to wierzyć, planujemy powtorzyc po raz 4 czy 5 badanie...


    33lat/Starania 6 lat/ Graves-Basedow
    ANA-1:640, NK 15,1%,
    hetero MTHFR 1298 C, PAI, VR2
    4 IUI - :(
    Usunieta tarczyca
    Niespodziewane 2 kreski w prima aprilis '22
    c. naturalna bez leczenia- "NIEPLANOWANA":)
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota - trzeba iść do androloga, bo on na bazie tego co widzi najlepiej wam doradzi. U nas była morfologia 0% i jak sie naczytałam w internecie to sie załamałam, bo ogółnie morfologi nie da sie poprawić (niby). Ale w naszym wypadku androlog powiedzał, że nie jest źle ( inne parametry były bardzo dobre) i kazał tylko suplemetować. Jak widać każdy przypadek jest inny i lekarz patrzy na całość wyników a nie tylko na jeden parametr. Na USG brak zylaków. Po 2 miesiącach suplementacji ( w naszym wypadku to nie był jeden suplement, bo zdecydowaliśmy sie brać leki pojedynczo czyli oddzielnie wit C, Cynk, selen, Lkarnityna, A+E, Wit Bcomplex i kw Foliowy) morfologia 8% za to wszystkie inne parametry bardzo w dół ( ilość i ruchliwość). Poniewaz my bedziemy robić invitro to w naszym wypadku te wartości są ok.
    Jedna ważna sprawa pierwsze badanie mielismy komputerowe, drugie manualne ( może to tez robić różnice).
    Ach my dodatkowo robilismy jeszcze fragmentacje DNA plemnika zeby sprawdzić czy mimo zlej morfologi bedzie opcja zapłodnienia i u nas na szczęscie wyszło to bardzo dobrze.

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota my mielismy w ostatnim badaniu zaledwie 0,8 mln w 1 ml spermy. do tego tylko 1 % prawidlowych z tych paru.. wiec tragedia. Zdecydowalismy sie na mrozenie nasienia,zeby nie korzystac z dawcy bo lekarz obawiał,ze ta ilośc bedzie jescze spadac. Nie znali przyczyny spadku. Robilismy WSZYSTKIE mozliwe badania. Lekkie zylaki ale nieoperacyjne, fragmentacja i hba poniżej norm. Bylismy przed rozpoczecien in vitro,czekalismy tylko na ostatni @. W miedzyczasie odebralismy wyniki do mrozenia a tam nagle ponad 80mln-szok! Zrobiłam test i pokazała sie jedna slaba kreska, jestem aktulanie w 9tc :-D

    Pejuś, zakochanaaw, MałaMi90 lubią tę wiadomość

    860i3e5edambhnvb.png
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Karota my mielismy w ostatnim badaniu zaledwie 0,8 mln w 1 ml spermy. do tego tylko 1 % prawidlowych z tych paru.. wiec tragedia. Zdecydowalismy sie na mrozenie nasienia,zeby nie korzystac z dawcy bo lekarz obawiał,ze ta ilośc bedzie jescze spadac. Nie znali przyczyny spadku. Robilismy WSZYSTKIE mozliwe badania. Lekkie zylaki ale nieoperacyjne, fragmentacja i hba poniżej norm. Bylismy przed rozpoczecien in vitro,czekalismy tylko na ostatni @. W miedzyczasie odebralismy wyniki do mrozenia a tam nagle ponad 80mln-szok! Zrobiłam test i pokazała sie jedna slaba kreska, jestem aktulanie w 9tc :-D
    Nie wiem czy jeszcze tu zagladasz, gratuluję ciąży 🙂 brał jakieś witaminy po których wyniki się tak poprawiły ?

    zakochanaaw lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w szoku, przed chwila zrobiłam test i pierwsze co to pisze do Was!
    3 miesiące brania profertilu, u mnie w tym cyklu HSG -jajowody drożne i dziś, dzień po spodziewanej miesiączce, test robiony o godzinie 20 a na nim dwie kreski, w które aż nie chce mi się wierzyć :)

    tuonela, Wik89, Nona, MałaMi90 lubią tę wiadomość

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2019, 15:10

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Mój miał robione badania raz, 1 % prawidłowych i stwierdzono Teratozoospermia.

    Kupiłam mu Profertil, pobrał go 2 miesiące i zaszłam w zdrowa, prawidłową ciaze.

    Teraz zaczynamy starania o drugie, mam nadzieję że pójdzie równie gładko ☺️

    Angela, Nona, Natka95 lubią tę wiadomość

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ